540 / The Play Group / Colours Sphere / Clemens Habicht / 2019

kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

540 / The Play Group / Colours Sphere / Clemens Habicht / 2019

Post autor: kredka »

--------------------

Obrazek

--------------------

Tytuł: Colours Sphere
Autor: Clemens Habicht
Producent: The Play Group [ Australia ]
Made in Germany [ 2019 ]

--------------------

Puzzle dla mnie wyjątkowe, dostałam je od mojego kochanego męża na 30 urodziny. :D Puzzle zostały cichaczem sprowadzone z Australii, sklep specjalnie odblokował dostawę do Polski na prośbę męża. :shock:

Ciekawostka odnośnie dostawy - wiedziałam, że jakaś paczka ma zostać dostarczona i miałam ją w razie czego odebrać bez oglądania. Niespodzianka była większa niż się spodziewałam, bo kurier przed wręczeniem paczki poprosił o opłacenie VAT i obsługi celnej gotówką. :lol:

Niewielkie pudełeczko zawierało w środku woreczek z puzzlami i podstawkę na kulę. Puzzle są plastikowe, a każdy element ma inną barwę. Niestety nie wszystkie kolory zostały równomiernie nałożone i niektóre puzzelki mają jakieś niewielkie defekty, ale spasowanie jest niesamowite - całość układało się mega przyjemnie. Ja zaczęłam od układania koloru zielonego, a mój mąż od niebieskiego. Jego część była bardziej jednolita i trochę trudniejsza, układanie mojej części poszło sprawniej. Po ułożeniu większych fragmentów, połączyliśmy nasze części w jedną całość i dobudowaliśmy pozostałe kilkanaście elementów na zmianę. Puzzle robią niesamowite wrażenie po ułożeniu, dlatego można przymknąć oko na widoczne niedoskonałości. ;)

Dla testu próbowaliśmy wypiąć jeden element, żeby sprawdzić czy puzzle damy radę złożyć w przyszłości. Troszkę trzeba się nakombinować, ale będzie się dało rozpiąć elementy bez uszkodzenia. Na pewno będę chciała je wkrótce ułożyć ponownie, tym razem samodzielnie. 8-)

W weekend dorzucę dodatkowe zdjęcia, bo jest co oglądać. :D

--------------------

the_play_group-colours_sphere-box.jpg
colour_ball-box_outside_1600x.jpeg

Timelapse układania wzięty ze strony producenta: https://player.vimeo.com/video/339290740?h=d5012f0f1f\

Cytat ze strony producenta:
“A truer representation of relative colour is represented in a three dimensional space in which the hues are arranged in a ring around the outside of a sphere, like the equator of a globe, with the tints approaching white towards the north pole and shades travelling to black towards the south pole. 540 Colours Sphere is our first foray into the world of 3D puzzles, and takes after Philipp Otto Runge who was the first to order the hues, tints and shades as a three-dimensional spherical shape in 1810.”

– Clemens Habicht

Cała seria Colours zaprojektowana przez Clemensa jest niesamowita, może uda mi się jeszcze zdobyć inne wzory w przyszłości.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3573
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 540 / The Play Group / Colours Sphere / Clemens Habicht / 2019

Post autor: aneta »

Ale kapitalne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „kredka”