2016

Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

2016

Post autor: Lwik-puzz »

Pierwsze moje puzzle po długiej długiej długiej długiej długiej "przerwie" ;)

Jest to układanka firmy Castorland, 2000 elementów, rozmiar obrazka: 92x68 cm. Oprawiłam w ramkę (z pleksi z przodu, więc są odbicia na zdjęciach):
Obrazek
Obrazek

Puzzle mają gładką powierzchnię, nie "pylą", bardzo ładnie się łączą, a w razie potrzeby łatwo się rozłączają. Mają różnorakie kształty - nie ma elementów o niemal identycznym kształcie i kolorze, co dla mnie jest dużym plusem. Ale nie są też idealne ;) Fabrycznie zostały podzielone na pół i te dwie połówki nie do końca do siebie pasują kształtem (na obrazie tego nie widać, ale lekkie nierówności są na obrzeżach, które zasłania ramka). Niemniej jednak jakość myślę, że jest bardzo dobra.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2016, 20:55 przez Lwik-puzz, łącznie zmieniany 1 raz.
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2016

Post autor: herma »

Bardzo ładny obrazek. Mnie też niedługo czeka układanie 2 000 elementów castora. Tylko ja mam trudniejszy obrazek.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

herma pisze:Bardzo ładny obrazek. Mnie też niedługo czeka układanie 2 000 elementów castora. Tylko ja mam trudniejszy obrazek.
Ten też byłby dość trudny, gdyby nie to że go podzielono na dwa :D
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2016

Post autor: herma »

Ja tam worki mieszam żeby było trudniej.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Jaszczur od firmy Trefl; 1000 elementów; wielkość obrazka: 68,3x48 cm.
ObrazekObrazek

Trefl coś mnie nie zachęcił do kupowania układanek ich produkcji... Sam wzór bardzo mi się podoba, ale jakość elementów jest po prostu kiepska. Niemniej jednak to dopiero pierwsza moja układanka od nich, więc zobaczymy... Na razie zanotowałam parę uwag ;) (Jak ktoś chce przyjrzeć się zdjęciu może powiększyć):

Puzzle mają powierzchnię lekko chropowatą, łączenia nie zawsze są równe:
Obrazek

Mocno pylą, a wypustki rozdwajają się już przed pierwszym użyciem:
Obrazek

Kilka razy myślałam, że dobrze dobrałam element, a później okazywało się, że byłam w błędzie - po prostu trafiają się elementy o niemal identycznym kształcie i kolorze. Przy takiej ilości kolorów (może na zdjęciu tego nie widać, ale odcieni zieleni i granatu jest tu sporo) i tak niewielu klockach, to aż powinno im być wstyd:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2016, 20:54 przez Lwik-puzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

herma pisze:Ja tam worki mieszam żeby było trudniej.
O kurcze, dla mnie to by było - za - trudne :lol: Ale ja dopiero raczkuję w układaniu :mrgreen:
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2016

Post autor: herma »

Spokojnie nabierzesz wprawy to tylko kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Popołudniowe małe co nieco :D
Obrazek
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2016

Post autor: herma »

Zapowiada się ładny obrazek.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Układałam wcześniej inny obrazek (1500 elementów), ale okazał się zbyt wymagający, więc zostawiłam na lepszy czas ;)

Obecnie ułożone puzzelki to "Sowy" z Castorlandu, 2000 elementów. Bardzo wciągające, aż ciężko się oderwać... Nawet nie zauważyłam jak 4:00 pojawiła się na zegarze (i kiedy tu się wyspać przed pracą? :lol:)
Obrazek
Obrazek
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: 2016

Post autor: Ania »

Fajne sowy, też o nich myślałam :)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Ania pisze:Fajne sowy, też o nich myślałam :)
Bardzo przyjemnie się je układa, polecam :)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Ravensburger, 500 elementów
Obrazek
Obrazek

Pierwsze moje zetknięcie z produktem tej firmy i... Niestety nie jestem zadowolona. Płynący po jeziorze łabędź dobrze mi się kojarzy i chciałam taki obrazek sobie powiesić, ale tego nie powieszę ;) Najgorszy w tych puzzlach jest efekt końcowy - widać same łączenia, a nie widać obrazka.
Elementy układanki dobrze się łączą, i dobrze rozłączają, przy czym całość nie jest "łatwo rozwalająca się". Kształty są różnorodne, powierzchnia lekko chropowata i błyszcząca (być może pokryta jakąś powłoką zabezpieczającą albo to taka farba?). Ogólnie te puzzle dobrze się układa.
Mam wrażenie, że producent skupił się na tym by właśnie puzzle "dobrze się układało", pomijając kwestię "dobrego wyglądu na koniec".
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: 2016

Post autor: bkiaw13 »

Lwik-puzz pisze:
Trefl coś mnie nie zachęcił do kupowania układanek ich produkcji... Sam wzór bardzo mi się podoba, ale jakość elementów jest po prostu kiepska. Niemniej jednak to dopiero pierwsza moja układanka od nich, więc zobaczymy... Na razie zanotowałam parę uwag ;)

Kilka razy myślałam, że dobrze dobrałam element, a później okazywało się, że byłam w błędzie - po prostu trafiają się elementy o niemal identycznym kształcie i kolorze. Przy takiej ilości kolorów (może na zdjęciu tego nie widać, ale odcieni zieleni i granatu jest tu sporo) i tak niewielu klockach, to aż powinno im być wstyd
Nie wiem o co Ci chodzi w jakości :o . Właśnie je skończyłem i nie miałem żadnych problemów. Czas układania był jeden z krótszych, a odcienie kolorów nie pozwalały włożyć części w niewłaściwe miejsce. Nie wiem, czy wykrój jest jednakowy, ponieważ nie próbowałem metody "prób i błędów" z częściami - nie było potrzeby.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

bkiaw13 pisze: Nie wiem o co Ci chodzi w jakości :o . Właśnie je skończyłem i nie miałem żadnych problemów. Czas układania był jeden z krótszych, a odcienie kolorów nie pozwalały włożyć części w niewłaściwe miejsce. Nie wiem, czy wykrój jest jednakowy, ponieważ nie próbowałem metody "prób i błędów" z częściami - nie było potrzeby.
Czas układania krótki, bo wzór jest prosty :D Nie podobały mi się w tych puzzlach rozwarstwione wypustki - już na etapie sortowania takowe się pojawiały. Dodatkowo warstwa z nadrukiem na takich wypustkach była często przetarta (od wygięcia). Trzeba też było uważać przy rozłączaniu elementów przypadkowo złączonych, bo ciężko się rozłączają i można je uszkodzić.
Napisałam, że jest tu dużo odcieni (kolorów), ale i tak [o dziwo] trafiają się niemal identyczne elementy - przykład na zdjęciu. Oprócz tych trojaczków było kilka dwojaczków - tu miałeś 50% szans na dobre dopasowanie za pierwszym razem i może Ci się udawało lub po prostu nie zwróciłeś uwagi, albo widzisz więcej niż ja.
No i jeszcze nie spodobała mi się duża ilość pyłu produkcyjnego - to były moje drugie puzzle w dorosłym życiu, wcześniej układałam puzzle z Castorlandu i tam w momencie przełożenia puzzli z woreczka do kartonika pył usuwał się niemal całkowicie (zostawał w woreczku), tutaj cały czas sporo go było. Dlatego byłam tym zaskoczona i na to zwróciłam uwagę.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2016, 13:04 przez Lwik-puzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Producent: Castorland
Liczba elementów: 500

Zaskoczył mnie ten mały stateczek w tle. Jak kupowałam puzzle nie widziałam go :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 2016

Post autor: Czak Noris »

Lwik-puzz pisze:Zaskoczył mnie ten mały stateczek w tle. Jak kupowałam puzzle nie widziałam go :D
Bo to statek widmo. Pojawia się dopiero po ułożeniu puzzli :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Czak Noris pisze:
Lwik-puzz pisze:Zaskoczył mnie ten mały stateczek w tle. Jak kupowałam puzzle nie widziałam go :D
Bo to statek widmo. Pojawia się dopiero po ułożeniu puzzli :D
Hehe, dlatego taki bielutki :D
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 2016

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Lwik-puzz pisze: Ogólnie te puzzle dobrze się układa.
Mam wrażenie, że producent skupił się na tym by właśnie puzzle "dobrze się układało", pomijając kwestię "dobrego wyglądu na koniec".
Dlatego - wg mnie - to super puzzle dla dzieci.
Zgadzam się, że efekt końcowy jest zazwyczaj taki sobie.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

"Lion face"
Producent: Clementoni
Seria: High Quality Collection
Liczba elementów: 500

Jakościowo uważam, że są na podobnym poziomie co Trefl, ewentualnie ciut wyżej.
Wypustki nie są rozwarstwione, a przy rozłączaniu przypadkowo złączonych puzzli nie trzeba obchodzić się z nimi jak z jajkiem. Ogólnie mało było takich połączonych puzzli, być może m.in. dlatego, że oprócz lekkiego zróżnicowania kształtów mają nieco bardziej zróżnicowane wypustki. Powierzchnia jest chropowata, ale inna niż w Ravensburgerze czy Treflu - są tu drobne kropeczki układające się w poziome linie (a w ww. firmach jest taka jakby siateczka). Można kierować się tym wzorkiem w niektórych trudnych momentach układania, ponieważ bez względu na to co znajduje się na danym elemencie, wiadomo w jakiej płaszczyźnie będzie on leżał. Główną wadą tych puzzli są luzy między połączonymi elementami - gdyby tej wady nie było sklasyfikowałabym je jako jakościowo "dobre" ;) Niektóre puzzle brzegowe po lewej stronie mają plamy od niebieskiej farby - ale, co ciekawe, te same plamy są na obrazku umieszczonym na pudełku :o Czyli chyba Clementoni po prostu wykorzystał takie wadliwe zdjęcie.

Obrazek

"Poziome paseczki":
Obrazek
"Tajemniczy błękit":
Obrazek
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Niedzielne układanko:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Powoli, ale do przodu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 2016

Post autor: Olcia »

idzie tu wyrwać niezłe widoczki... powiem ładnie... nacieszyć oczko :) Sowy wypasione :)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Olcia pisze:idzie tu wyrwać niezłe widoczki... powiem ładnie... nacieszyć oczko :) Sowy wypasione :)
Staram się wybierać różne wzory różnych producentów żeby zobaczyć co sprawia mi najwięcej frajdy przy układaniu. I na razie sowy z Castorlandu prowadzą, czyli chyba jakieś prace artystyczne będą mym "konikiem" ;)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

"Wenecka impresja"
Producent: Ravensburger
Liczba elementów: 1000

Obrazek
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Teraz będę układała puzzle w kształcie ludzików 8-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 2016

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Fajne, trochę jak "shmuzzle":

Obrazek
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Marcin S. Puzzler pisze:Fajne, trochę jak "shmuzzle":
Trochę tak, ale smuzzle są chyba identyczne pod względem kształtu? Te moje myślałam, że będą właśnie identyczne, a się okazuje, że jednak nie są:

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 2016

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Tak, są identyczne - na wzór "Gadów" Eschera, które ułożyła kallarepka.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: 2016

Post autor: Lwik-puzz »

Plakat przedstawiający Jane Avril
Autor: Henri de Toulouse-Lautrec
Producent: D-Toys (Rumunia) http://www.dtoys.ro/puzzle.html
Liczba elementów: 515

Nie są to shmuzzle, nie jest to też produkt, którego oczekiwałam (identyczne kształty elementów), ale układało się przyjemnie :D
Jakość elementów powiedzmy że ujdzie, ale nie są to raczej puzzle do powieszenia na ścianę - mają zbyt widoczne łączenia (no chyba że ktoś takie lubi ;)).

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lwik-puzz”