6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

mamyszka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 18
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 08:31
Lokalizacja: Chełm

6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: mamyszka »

To mój pierwszy temat na forum, na próbę opiszę puzzle, które ułożyłam w 2017 roku.
Nie mogłam usiedzieć w pracy, gdy odebrałam wyczekiwaną przesyłkę
Obrazek

Segregowanie? Nie znam tego słowa! :lol: Dlatego początki nie były łatwe
Obrazek

Cierpliwie więc układałam...
Obrazek

i układałam....
Obrazek

Po miesiącu ujrzałam światełko w tunelu
Obrazek

Pod koniec nawet mój brat się przyłączył
Obrazek

i udało się :D
Obrazek

Gotowe puzzle przykleiłam do płyty, na której były układane
Obrazek

A teraz czekają, aż znajdę ścianę, na której będę mogła je podziwiać w pełnej krasie.
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1371
Rejestracja: 10 marca 2018, 07:37
Lokalizacja: Radzanowo powiat płocki

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: zagiel1984 »

Choruje na nie :) I na resztę 6k Trefla. Gratuluje ułożenia.
Miroly
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 17
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 13:39
Lokalizacja: Gniezno, Wielkopolskie

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Miroly »

Gratulacje :) Ja ostatnio ułożyłem "Uliczkę Paryża" tez 6000 od trefla. Jak zamierzasz je powiesić? Płytę przykleisz taśmą dwustronną na ścianę, czy jak?
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Junka »

Gratulacje :) Mnie wzór nie kręci, ale elementacja przyjemna ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Czak Noris »

Gratki, fajny obrazek, bo każdy obrazek 5k+ jest fajny :)
mamyszka pisze: 30 sierpnia 2018, 19:56 Segregowanie? Nie znam tego słowa! :lol: Dlatego początki nie były łatwe
Godna pochwały postawa. To się nazywa ułożyć prawdziwe 6k, a nie 100 niewielkich kupek po kilkadziesiąt klocków :D
Sam wprawdzie jeszcze pamiętam to brzydkie słowo na es, ale z obrazka na obrazek doznaję coraz silniejszej amnezji.

Jak zaczęłaś od 6k, to co będzie potem?
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Junka »

Czak Noris pisze: 31 sierpnia 2018, 12:25
mamyszka pisze: 30 sierpnia 2018, 19:56 Segregowanie? Nie znam tego słowa! :lol: Dlatego początki nie były łatwe
Godna pochwały postawa. To się nazywa ułożyć prawdziwe 6k, a nie 100 niewielkich kupek po kilkadziesiąt klocków :D
Sam wprawdzie jeszcze pamiętam to brzydkie słowo na es, ale z obrazka na obrazek doznaję coraz silniejszej amnezji.
Można z tym polemizować, bo jak widać na pierwszym zdjęciu, na samym początku została ułożona ramka, a to znaczy, że została wybrana, więc była to pewnego rodzaju segregacja :DD
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy takiej interpretacji, wszystko będzie segregacją ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Czak Noris »

Jeśli ramka została wybrana poprzez oddzielenie jej od reszty klocków przez mozolne przeglądanie puzzla po puzzlu 6k razy, to faktycznie achievement "bez segregacji" przyznany być tutaj nie może. No ale jeśli było to hardkorowe wygrzebywanie ramki metodą kury to tytuł chyba "sie należy" :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
mamyszka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 18
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 08:31
Lokalizacja: Chełm

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: mamyszka »

dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
Miroly pisze: 30 sierpnia 2018, 23:43 Jak zamierzasz je powiesić? Płytę przykleisz taśmą dwustronną na ścianę, czy jak?
jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, ale chyba raczej skłaniam się do użycia gwoździ a nie kleju (taśmy).
Czak Noris pisze: 31 sierpnia 2018, 13:05 No ale jeśli było to hardkorowe wygrzebywanie ramki metodą kury
dokładnie tak robię. Od czegoś trzeba zacząć układanie, a ja zawsze zaczynam od ramki, żeby widzieć jakie mam dosłownie pole do popisu ;)
Czak Noris pisze: 31 sierpnia 2018, 12:25 Jak zaczęłaś od 6k, to co będzie potem?

kolejne 6000 już mam kupione i pewnie na tym poprzestanę, bo na razie przerażają mnie ceny większych elementacji.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Czak Noris »

mamyszka pisze: 03 września 2018, 10:28 kolejne 6000 już mam kupione i pewnie na tym poprzestanę, bo na razie przerażają mnie ceny większych elementacji.
Niepotrzebnie się strachasz. Każda większa elementacja wychodzi taniej od mniejszej ją poprzedzającej. Koszt zakupu wyższy, ale dłużej się takie puzzle układa (zwłaszcza gdy nie robi się dobrej segregacji, a na ten warunek się łapiesz ;) ) i to "dłużej" rośnie dużo szybciej niż cena. Między innymi dlatego układam 5k+, nie stać mnie na tysiączki :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
ahcinga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 615
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 08:00
Lokalizacja: Lublin

Re: 6000 Trefl Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: ahcinga »

Czak Noris pisze: 05 września 2018, 11:18
mamyszka pisze: 03 września 2018, 10:28 kolejne 6000 już mam kupione i pewnie na tym poprzestanę, bo na razie przerażają mnie ceny większych elementacji.
Niepotrzebnie się strachasz. Każda większa elementacja wychodzi taniej od mniejszej ją poprzedzającej. Koszt zakupu wyższy, ale dłużej się takie puzzle układa (zwłaszcza gdy nie robi się dobrej segregacji, a na ten warunek się łapiesz ;) ) i to "dłużej" rośnie dużo szybciej niż cena. Między innymi dlatego układam 5k+, nie stać mnie na tysiączki :D
Jak to ze wszystkimi zakupami, najlepiej przeliczyć na zł/szt (szt = 1 element, puzzel). Wtedy okazuje się że ceny dużych elementacji są podobne do cen małych. Zostaje tylko decyzja czy wolisz układać jedne duże czy kilka małych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „mamyszka”