Ułożone 2015

Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Ułożone 2015

Post autor: michael_s »

Leilla pisze:próbowalam kiedys na sile przekonac sie do sortowania ale z marnym skutkiem-nie lubie tego i irytuje mnie to strasznie.
Ja myślę, że nikt tego nie lubi, ale jest to zło konieczne. Odpowiednie posortowanie puzzli, może bardzo przyspieszyć układanie, zwłaszcza przy dużych i bardzo dużych elementacjach.
Awatar użytkownika
Leilla
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 362
Rejestracja: 10 lipca 2015, 15:50

Re: Ułożone 2015

Post autor: Leilla »

Dla mnie to nie jest zlo konieczne bo ukladalam w ten sposob rozne elementacje (najwieksza 4000) i nie odczulam potrzeby sortowania. gdybym najpierw miala spedzic kilka godzin na sortowaniu pewnie po drodze wogole odechcialoby mi sie ukladac.


marwie ja tez potrzebowalabym sorter wlasciwie tylko po to zeby miec gdzie przesypywac puzzle do grzebania w przypadku braku odpowiedniego pudelka :mrgreen: przyznam sie ze kiedy ukladalam smoki europy to taka ilosc puzli pomimo moich rozpaczliwych prób nigdzie nie chciala sie zmiescic do zadnego pudelka wiec z braku niczego innego przesypalam je sobie do miski na sałatke :oops:
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

Leilla pisze:marwie ja tez potrzebowalabym sorter wlasciwie tylko po to zeby miec gdzie przesypywac puzzle do grzebania w przypadku braku odpowiedniego pudelka :mrgreen: przyznam sie ze kiedy ukladalam smoki europy to taka ilosc puzli pomimo moich rozpaczliwych prób nigdzie nie chciala sie zmiescic do zadnego pudelka wiec z braku niczego innego przesypalam je sobie do miski na sałatke :oops:
Jak układałam Straszny Zamek Heye, to u mnie to były takie okrągłe metalowe pudelka po ciastkach :lol:
Awatar użytkownika
kmago
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 283
Rejestracja: 29 stycznia 2015, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ułożone 2015

Post autor: kmago »

Leilla pisze:Dla mnie to nie jest zlo konieczne bo ukladalam w ten sposob rozne elementacje (najwieksza 4000) i nie odczulam potrzeby sortowania. gdybym najpierw miala spedzic kilka godzin na sortowaniu pewnie po drodze wogole odechcialoby mi sie ukladac.


marwie ja tez potrzebowalabym sorter wlasciwie tylko po to zeby miec gdzie przesypywac puzzle do grzebania w przypadku braku odpowiedniego pudelka :mrgreen: przyznam sie ze kiedy ukladalam smoki europy to taka ilosc puzli pomimo moich rozpaczliwych prób nigdzie nie chciala sie zmiescic do zadnego pudelka wiec z braku niczego innego przesypalam je sobie do miski na sałatke :oops:
hahah ja przesypuje do pudełeczek do przechowywania jedzenia :lol:
raz w życiu (podczas układałania 8 tys elementów) postanawiłam, że posortuje puzzle, po 20 minutach stwierdziłam ...no dobra, to chociaz połowę, a po niecałej godzine wróciłam do grzebania :D
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Ułożone 2015

Post autor: kallarepka »

Ja was podziwiam, że grzebanie was nie nudzi. Raz czy dwa układałam metodą "na kurę" i tylko przy bardzo zróżnicowanych wzorach. Ale mam poczucie, że tracę czas w ten sposób. :)
Chociaż w sumie sama układam zazwyczaj metodą, która jest pewną odmianą "kury" czyli odwracam wszystkie puzzle do góry i szukam poszczególnych detali we wszystkich na raz.
Jak widać każdemu coś innego sprawia przyjemność. :)

A do sortowania, jeśli to robię, wykorzystuję wszelkie możliwe opakowania - pudełka po lekach, po lodach, kubeczki itd.
Awatar użytkownika
mamaania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 01 lipca 2015, 15:13

Re: Ułożone 2015

Post autor: mamaania »

Ja pejzaże i tego typu obrazki segreguję, ale już Jana van Haasterena układałam właśnie grzebiąc. I chyba tam samo jest z Collinem Thompsonem, takich obrazków nie da się posegregować.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

Pudło 5000 wypchane po brzegi puzzlami :D To i tak po odsianiu ramki.
Obrazek

Zawsze milo zobaczyć ile osób radośnie grzebie zamiast segregować :) Osobiście uważam, że żadna metoda nie jest gorsza - w końcu układamy dla przyjemności, i czy będzie trochę dłużej czy trochę szybciej, co to ma za znaczenie jeśli dobrze się przy tym bawimy?
Jakoś nie sądzę, żeby mój czas układania się bardzo wydłużał przez grzebanie, ale pewnie nie jestem obiektywna ;)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Ułożone 2015

Post autor: michael_s »

marwie pisze:Osobiście uważam, że żadna metoda nie jest gorsza - w końcu układamy dla przyjemności, i czy będzie trochę dłużej czy trochę szybciej, co to ma za znaczenie jeśli dobrze się przy tym bawimy?
Amen :)
Awatar użytkownika
Leilla
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 362
Rejestracja: 10 lipca 2015, 15:50

Re: Ułożone 2015

Post autor: Leilla »

mysle ze tak naprawde czas ukladania moze byc podobny-w jednym przypadku tracimy czas na wygrzebywanie, a w drugim najpierw pare ladnych godzin na segregacje. ja do segregacji sie nie przekonam i pewnie pare innych osob tez ale tak jak powiedziala marwie tez uwazam zadna metoda nie jest ani lepsza ani gorsza wszytsko zalezy co komu bardziej pasuje ;)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Ułożone 2015

Post autor: crissy »

Ja tam jestem typową "kurą" i nie martwię się, że być może inną metodą byłoby szybciej. dla mnie układanie każdego obrazka (no dobra - prawie każdego) jest wielką przyjemnością i nie zależy mi, żeby jak najszybciej coś kończyć i zaczynać coś kolejnego.
Awatar użytkownika
mamaania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 01 lipca 2015, 15:13

Re: Ułożone 2015

Post autor: mamaania »

crissy pisze:Ja tam jestem typową "kurą" i nie martwię się, że być może inną metodą byłoby szybciej. dla mnie układanie każdego obrazka (no dobra - prawie każdego) jest wielką przyjemnością i nie zależy mi, żeby jak najszybciej coś kończyć i zaczynać coś kolejnego.
Dokładnie, ma być przyjemnie i kropka :)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2015

Post autor: leżak »

I jak tam idzie układanie?
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

leżak pisze:I jak tam idzie układanie?
Puzzle zaczęłam układać, nawet coś tam udało mi się połączyć... a potem zaczęła się przeprowadzka w mojej firmie i wszystko padło.
Intensywnie czekam na nawrót weny na układanie, bo one ładniutkie są i chcę ale... :oops:
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2015

Post autor: leżak »

marwie pisze:
leżak pisze:I jak tam idzie układanie?
Puzzle zaczęłam układać, nawet coś tam udało mi się połączyć... a potem zaczęła się przeprowadzka w mojej firmie i wszystko padło.
Intensywnie czekam na nawrót weny na układanie, bo one ładniutkie są i chcę ale... :oops:
Uszy do góry! Mnie czeka przeprowadzka w pracy w przyszłym tygodniu (zmiana siedziby) - przez co będę miała o wiele dalej.
Mnie zniechęciły do układania puzzle, które właśnie wyjęłam z pudełka (wiekowe, ale stan niestety nie zadowala). Dobrze, że pożyczone. Powiem, że to jest gorsze i zniechęca bardziej niż przeprowadzka ;)
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Ułożone 2015

Post autor: mariareis »

Nic na siłę, przyjdzie chęć na układanie, to i warunki się znajdą ;) .
Awatar użytkownika
Leilla
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 362
Rejestracja: 10 lipca 2015, 15:50

Re: Ułożone 2015

Post autor: Leilla »

widze ze wena na ukladanie dalej nie wrocila ? ;p
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

Leilla pisze:widze ze wena na ukladanie dalej nie wrocila ? ;p
Przepraszam, że się nie odzywam, ale niestety!! Chęć jest, tylko motywacja z jakiegoś powodu wciąż leży... :oops:
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Ułożone 2015

Post autor: Ania »

To może odczarować jakimś miłym dla oka mniejszym obrazkiem... tak na rozgrzewkę?
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2015

Post autor: leżak »

Ania pisze:To może odczarować jakimś miłym dla oka mniejszym obrazkiem... tak na rozgrzewkę?
Dobry pomysł! Masz jakieś dziecięce?
Jak to nie pomoże to może jakieś witaminki na jesienną chandrę.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

Ach, witaminki na puzzlerblock! :D Na szczęście już coś biorę, może zadziała :)
ps. pomysł z przejściem na inne mniejsze też bardzo mi się spodobał! Chyba tak właśnie zrobię, może coś z nowości wygrzebię...
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2015

Post autor: marwie »

Obrazek
W takim stanie zostawiam moje nieszczęsne puzzle 5000, których nie udało mi się ułożyć przed WPD 2016.
Jutro nakryję je kocykiem, położę na to nową płytkę tak żeby było równo i zaczynam mniejsze puzzle na WPD :)
Ten spory chaos to sprawka kociej zarazy - co najmniej 3 razy cały dół i środek poprawiałam, bo mi coś futrzastego nie zdążyło zahamować.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2015

Post autor: leżak »

Dobrze, że znalazłaś rozwiązanie. Nie musisz składać niedokończonych i od razu miejsce na kolejne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Marwie”