Ładowanie zdjęć z google

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Myślę, że problem wart jest osobnego wątku.

Do niedawna wszystkie zdjęcia miałem właśnie tam.
Pogrupowane w albumy.
Chcąc zamieścić zdjęcie na forum, wchodziłem w album, potem w zdjęcie. Kopiowałem jego adres i wklejałem w treść posta (z wykorzystaniem przycisku "Img". wszystko grało.

Od jakiegoś czasu ze zdjęciami z google jest problem. Metoda opisana powyżej jest nieskuteczna. Kopiowany adres zdjęcia ma kilka wierszy (to jakiś dynamiczny, chwilowy adres). Po jakimś czasie od zamieszczenia przestaje być widoczny dla innych użytkowników.

Rozwiązaniem wydaje się być "udostępnienie" zdjęcia w google+.
Nie wiem czy robię to poprawnie ale postępuję tak:
Wchodzę w zdjęcie, klikam przycisk udostępnij
Obrazek
i udostępniam w google+
Następnie przechodzę do google+, wchodzę na udostępnione zdjęcie, kopiuję jego adres i wklejam w treści posta tak, jak opisane było powyżej. Teraz adres jest krótszy i zdjęcie jest widoczne dla wszystkich.
Metoda jest dla mnie lekko idiotyczna ale cóż zrobić.

Problem pojawia się przy próbie udostępnienia zdjęć z całego udostępnionego albumu.
Chcąc zamieścić klika zdjęć z albumu, udostępniam album w google+, wchodzę w niego (w google+) kopiuję adresy zdjęć i... znowu zdjęcia są niewidoczne bo nie są udostępnione w google+ (mimo, że album jest udostępniony).
I znowu muszę udostępniać poszczególne zdjęcia....

Czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: leżak »

Korzystasz z opcji dodaj post na swoim profilu w google+ i po zapisaniu pokazuje się tak jakbyś udostępnił album, tak jak to wyglądało kiedyś - czyli jest widoczny jako folder ze zdjęciami, a nie link. Zdjęcie wklejone za pomocą adresu URL ze zdjęcia znajdującego się w folderze na profilu jest widoczne na naszym forum, bo adres URL jest krótki. Mam nadzieję, że nie zakręciłam. Najlepiej zobacz na mój profil google+. Ostatnio w ten sposób dodaję albumy.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Ha, działa - dzięki :)

Nie wpadłem żeby to zrobić od strony google+
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: leżak »

Marcin S. Puzzler pisze:Ha, działa - dzięki :)

Nie wpadłem żeby to zrobić od strony google+
Nie ma za co :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Jednak nadal uważam, że zmiana jest do bani ;)
Tomasz.B
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 799
Rejestracja: 03 grudnia 2015, 11:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Tomasz.B »

Jest na to jeszcze inny sposób z wykorzystamiem Dysku Google'a (Google Drive):

- Wrzucamy zdjęcie na dysk,
- Klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy "Udostępnij...",
- W oknie, które się pojawiło wybieramy "Uzyskaj link do udostępniania",
- Zmieniamy opcję prywatności na "Włączone - publicznie w internecie" lub "Włączone - każda osoba mająca link" i klikamy "Zapisz",
- Wybieramy ponownie dla pewności "Uzyskaj link do udostępniania", link zostaje skopiowany automatycznie do schowka,
- Klikamy "Gotowe".

W wątku, w którym chcemy umieścić zdjęcie:
- Wklejamy link ze schowka (np https://drive.google.com/file/d/0B5G_5G ... sp=sharing)
- Usuwamy "https://drive.google.com/file/d/" oraz "/view?usp=sharing", czyli zostaje sam identyfikator zdjęcia "0B5G_5Gk7ps6cV2hhMlIzekY0dUk",
- Wklejamy "http://drive.google.com/uc?export=view&id=" i na końcu dołączamy otrzymany wcześniej identyfikator (czyli otrzymujemy "http://drive.google.com/uc?export=view& ... lIzekY0dUk"),
- Tak otrzymany adres pakujemy w znaczniki Img i gotowe.

Brzmi może ciut skomplikowanie, ale w rzeczywistości nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że Flickr jest dużo wygodniejszy ;)

Otrzymany z przykładu obrazek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Znowu coś jest zmienione w google+.
Po wejściu w udostępnione w google+ zdjęcie nie mam możliwości skopiowania jego adresu URL (mogę skopiować adres małego zdjęcia z głównej strony google+).
Do d...y.
Szajba
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 181
Rejestracja: 22 listopada 2016, 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: Szajba »

Marcin S. Puzzler pisze:Znowu coś jest zmienione w google+.
Po wejściu w udostępnione w google+ zdjęcie nie mam możliwości skopiowania jego adresu URL (mogę skopiować adres małego zdjęcia z głównej strony google+).
Do d...y.

Też mam ten problem i zastanawiam się czy można coś z tym zrobić czy przenieść się gdzie indziej.
pawelw
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 251
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 21:41

Re: Ładowanie zdjęć z google

Post autor: pawelw »

Widzę, że w innym wątku pojawił się temat wstawiania obrazków z google. Też z tym ostatnio walczyłem. Wstawię moje uwagi tu, bo w tym wątku chyba najłatwiej będzie znaleźć.

Najlepszym źródłem obrazków z usług Google jest Album Archive: https://get.google.com/albumarchive/
To powinny być obrazki z Photos, Google+, Drive i innych. Albumy utworzone w Google Photos też tu są.
Linki w Album Archive są znacznie krótsze niż te z Google Photos i wydają się być trwałe.

Zdjęcia dodaję do Google Photos i tam zarządzam albumami. Jak chcę wkleić zdjęcie na forum, to wchodzę na https://get.google.com/albumarchive/ znajduję odpowiedni album (musi być publiczny w Google Photos), wchodzę w odpowiednie zdjęcie i kopiuję link. W Firefoxie wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu". Dla Chrome jest rozszerzenie Google Photo Direct Link, które kopiuje link do schowka po kliknięciu na zdjęcie w albumie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”