Ahoj

kilka słów o sobie
Thiassi
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Ahoj

Post autor: Thiassi »

Cześć,
przeglądałem to forum już wcześniej, postanowiłem w końcu się zarejestrować. Pierwszy raz puzzle układałem w latach 90-tych, miałem wtedy -naście lat. Mam je do dzisiaj. Otrzymałem je od rodziny, która mieszkała w Niemczech. To był Ravensburger 1000el., na pierwszym planie sędziwa sosna na tle górskiego pejzażu. Układaliśmy je razem z ojcem, bardzo miło to wspominam. Pamiętam również zdumienie, kiedy podniosłem tą "płachtę" i puzzle nie tylko się nie rozleciały, ale trzymały na tyle mocno że bawiłem się imitując zakładanie fartucha z puzzli.
Nie jestem jakimś maniakiem ani specjalistą od puzzli. Parę lat temu wspomnienia jednak odżyły i postanowiłem ułożyć ponownie to co mi zostało. Zauważyłem że układanie puzzli mnie relaksuje, jest to dla mnie odskocznia, można się wyciszyć i przy okazji poczuć satysfakcję z ukończenia poszczególnych etapów o końcowym finiszu nie wspominając. Postanowiłem że po świętach bożonarodzeniowych będę co roku układał jedno pudełko i wieszał na ścianie (z pomocą informacji znalezionych na tym forum). Na razie moja skromna galeria składa się z dwóch obrazów - Schloss Nueschwanstein 1500 i włoskich Dolomitów 2000 Ravensburgera (z sentymentu).
W tym roku po wymierzeniu odpowiedniego miejsca na ścianie (od tego zaczynam), otrzymałem na prezent (uprzednio przeze mnie wypatrzony) Nuggat Point 3000 Schmidta, którego właśnie "obrabiam".
Pozdrowienia dla forumowiczów.
Thiassi.
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Kontaktowanie:

Re: Ahoj

Post autor: Nisia »

Część :)

Spore ograniczenie żeby tylko raz w roku układać puzzle :mrgreen: to uważaj, bo forum z reguły działa tak, że ludzie po rejestracji układają coraz więcej, i zdecydowanie więcej kupują :P
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2022: ułożonych 21 obrazków, 16003 elementów
2021: układanych 59 obrazków, 58513 elementów
2020: układanych 58 obrazków, 64944 elementy
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Thiassi pisze: 11 stycznia 2021, 10:34 Postanowiłem że po świętach bożonarodzeniowych będę co roku układał jedno pudełko i wieszał na ścianie.
Oczywiście wieszać jedno możesz. Ale układać chyba będziesz więcej. :P ;)
Thiassi pisze: 11 stycznia 2021, 10:34 W tym roku po wymierzeniu odpowiedniego miejsca na ścianie (od tego zaczynam), otrzymałem na prezent (uprzednio przeze mnie wypatrzony) Nuggat Point 3000 Schmidta, którego właśnie "obrabiam".
Zajrzałem. Bardzo ładny motyw. :)
Thiassi

@Nisia
Nie strasz mnie ; )
Fakt, układanie puzzli wciąga i jest czasochłonne, wiadomo. Z drugiej strony ciężko mi rozwalić coś, co z mozołem kompletowałem ileś tam dni. Dlatego robię sobie z tego obrazy i wieszam w piwnicy na wolnych skrawkach ścian. I właśnie te wolne miejsce chyba mnie stopuje żebym nie popadł w układania bez opamiętania : ) Dodatkowo na przełomie roku mam urlop i wolny czas.
Ale już mam pomysł na następny obrazek - podoba mi się obraz Klimta "Pocałunek".
Możesz polecić jakiegoś fajnego producenta który żywo odzwierciedlałby te barwy?
Czytałem wątek na tym forum o Piatniku w tym kontekście, ale zdania były podzielone.
Pozdrawiam.
Thiassi

@Vicky
Co do motywu, tak, wciągnął mnie. Kolega malowanysnem napisał że puzzle muszą mieć to coś, i to zdjęcie ma dla mnie "to coś". Wstępnie miałem kupić Ravensburgera 3000 balony nad polami ryżowymi, ale ten obraz jest dla mnie jakiś taki nudny, obły, bez polotu. Zacząłem szukać innych motywów z 3000 elementów i urzekł mnie ten Nuggat Point. Piękne zdjęcie, ma w sobie coś tajemniczego. Wzrok wiedzie wzdłuż ścieżki na górę, dostrzegasz na końcu maleńką latarenkę wzniesioną nad stromymi, skalistymi zboczami cypla, na tle wszechobecnej przestrzeni - morza i nieba, okraszonymi ciepłymi barwami zachodzącego słońca. Patrzę w ten obraz normalnie i czuję się jakbym tam stał i napawał się wiatrem, wolnością, przestrzenią, bezkresem.
Zacząłem układać i ... się obudziłem :D
Barwy nie są takie jak na zdjęciu, sam cypel właściwie zlewa się w ogólnym odbiorze, resztki honoru ratuje niebo, które zresztą też nie jest takie żywe jak na zdjęciu.
Przynajmniej poznałem kto to jest Mark Grey i mogę sobie ustawić jego fotografie na pulpicie ;)
Awatar użytkownika
Nisia
Kontaktowanie:

Post autor: Nisia »

Thiassi pisze: 12 stycznia 2021, 07:40 Ale już mam pomysł na następny obrazek - podoba mi się obraz Klimta "Pocałunek".
Możesz polecić jakiegoś fajnego producenta który żywo odzwierciedlałby te barwy?
Czytałem wątek na tym forum o Piatniku w tym kontekście, ale zdania były podzielone.
Pozdrawiam.
Osobiście Klimta nie lubię, więc niestety nie polecę żadnej firmy, bo nawet nie wiem kto wypuścił puzzle z tym obrazkiem. Ale są osoby, które układały, więc pewnie ktoś Ci podpowie :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2022: ułożonych 21 obrazków, 16003 elementów
2021: układanych 59 obrazków, 58513 elementów
2020: układanych 58 obrazków, 64944 elementy
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga »

Cześć :D
Thiassi pisze: 11 stycznia 2021, 10:34 Pierwszy raz puzzle układałem w latach 90-tych, miałem wtedy -naście lat. Mam je do dzisiaj (...) To był Ravensburger 1000el., na pierwszym planie sędziwa sosna na tle górskiego pejzażu (...) kiedy podniosłem tą "płachtę" i puzzle nie tylko się nie rozleciały, ale trzymały na tyle mocno że bawiłem się imitując zakładanie fartucha z puzzli.
Zaintrygowałeś :). Jeśli to nie problem, pokaż wzór i "fartuch" :)
Thiassi pisze: 11 stycznia 2021, 10:34 Nuggat Point 3000 Schmidta
Nieźle ;). 3 kolory w 3k :o ;)
Thiassi

jagabaga pisze: 12 stycznia 2021, 09:28 Cześć :D
Thiassi pisze: 11 stycznia 2021, 10:34 Pierwszy raz puzzle układałem w latach 90-tych, miałem wtedy -naście lat. Mam je do dzisiaj (...) To był Ravensburger 1000el., na pierwszym planie sędziwa sosna na tle górskiego pejzażu (...) kiedy podniosłem tą "płachtę" i puzzle nie tylko się nie rozleciały, ale trzymały na tyle mocno że bawiłem się imitując zakładanie fartucha z puzzli.
Zaintrygowałeś :). Jeśli to nie problem, pokaż wzór i "fartuch" :)
Cześć,
to jest numer Ravensburgera 62554282, motyw z kantonu Valais w Szwajcarii. Można podejrzeć np. tutaj
Thiassi

Dzień dobry,
proszę o założenie albumu.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ann

Post autor: ann »

Nisia pisze: 12 stycznia 2021, 08:50
Thiassi pisze: 12 stycznia 2021, 07:40Ale już mam pomysł na następny obrazek - podoba mi się obraz Klimta "Pocałunek".
Czytałem wątek na tym forum o Piatniku w tym kontekście, ale zdania były podzielone.Pozdrawiam.
Osobiście Klimta nie lubię, więc niestety nie polecę żadnej firmy, bo nawet nie wiem kto wypuścił puzzle z tym obrazkiem. Ale są osoby, które układały, więc pewnie ktoś Ci podpowie :)
Ja właśnie układam wersję z Eurographics. Nie jestem w stanie ocenić odwzorowania kolorów, ale jeśli masz ochotę na nieco inne puzzle... :D
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Thiassi pisze: 17 stycznia 2022, 10:46 Dzień dobry,
proszę o założenie albumu.
Dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry Thiassi :)
Zapraszam:
http://puzzleforum.pl/viewforum.php?f=7 ... 9e4fcaa2e7
Pozdrawiam