[61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

[61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Zaczęłam kolejną mapę :) Tym samym Bieszczady będą miały swój debiut na forum :P (o ile uda mi się je w miarę sprawnie ułożyć).
pudelko.jpg

pudelko tył.jpg


Stan na teraz (zdjęcie z linijką):

IMG_1282.JPG

Pierwsze wrażenie: w porównaniu do Tatr tej samej marki, mapa wydaje się mniej szczegółowa, i wrażenie to jest chyba właściwe, bo Tatry były w większej skali (Tatry 1:50 000 vs. Bieszczady 1:75 000). Puzzle z Tatrami były poziome, a takie układa się wygodniej niż pionowe :P

Sama Bieszczad nie znam, byłam tam raz, z 15 lat temu (jak nie lepiej), na wycieczce szkolnej w Polańczyku, i pamiętam tylko Jezioro Solińskie i Połoninę Wetlińską, a i to jak przez mgłę :) Na pewno tam wrócę, Bieszczady to jeden z rejonów, które mam na liście do odwiedzenia :) A w międzyczasie gorąco polecam książkę Marcina Szumowskiego pt. "Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki" :) Szkoda, że Baligród nie zmieścił się na tej mapie, ale z drugiej strony skala musiałaby być jeszcze mniejsza, żeby się załapał :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2021, 19:56 przez aneta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 428
Rejestracja: 19 marca 2021, 15:18

Re: [?/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: Składanka »

Ooo, moje kochane Bieszczady😍 znam na wylot :D co roku jeździliśmy tam na żeglarskie wakacje, piękne czasy, dzicz, natura..teraz wszędzie plastikowa komercja a z dziczy ostał się dziki tłum..
Super mapka 👍
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Składanka pisze: 03 sierpnia 2021, 16:11 teraz wszędzie plastikowa komercja a z dziczy ostał się dziki tłum..
Naprawdę? :O Słyszałam, że Bieszczady są coraz bardziej oblegane, ale nie myślałam, że aż tak się porobiło.

Stan na dzisiaj - układam bez pośpiechu, zresztą jakoś w tym tygodniu nie mam siły na puzzle po pracy... Udało się ułożyć granicę Polski i Jezioro Solińskie ;)

4.JPG
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2021, 19:56 przez aneta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5708
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [?/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: edorka »

Fajna mapka, super, że się pojawiły :)

Takich pięknych dzikich Bieszczad (jak i MAzur i innych miejsc) już nie uświadczysz, chyba, że poza sezonem. Ja - jeśli planuję wyprawy w te rejony staram się przed sezonem, kiedy jest jeszcze czystko, w miarę pusto i z ograniczoną ilością komercyjnych ozdobników. Niestety, to już też coraz trudniejsze jest:(.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

edorka pisze: 04 sierpnia 2021, 09:17 Fajna mapka, super, że się pojawiły :)

Takich pięknych dzikich Bieszczad (jak i MAzur i innych miejsc) już nie uświadczysz, chyba, że poza sezonem. Ja - jeśli planuję wyprawy w te rejony staram się przed sezonem, kiedy jest jeszcze czystko, w miarę pusto i z ograniczoną ilością komercyjnych ozdobników. Niestety, to już też coraz trudniejsze jest:(.
Cieszę się, że się podobają :D

Szkoda... Ostatnio byłam chwilowo w Krynicy Morskiej i mimo że wiedziałam, że to typowo turystyczne miasteczko, to zamurowało mnie na widok chaosu architektonicznego. Na szczęście na niestrzeżonej plaży, od strony Kątów Rybackich, plaża była praktycznie pusta, poza tym przepiękny las i w ogóle. Ale samo miasteczko to raczej porażka wizualna. Podobnie miałam w okolicach Rabki/ Rdzawki, kiedy weszłam pod górę i przeżyłam szok - ładna panorama, gdyby nie... przeogromny billboard.

Stan na teraz:
5.JPG

Wybitnie mi się nie spieszy, wciąż nie mam siły na puzzle :lol:
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2021, 19:56 przez aneta, łącznie zmieniany 1 raz.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Stan na dzisiaj ;)

6.JPG
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2021, 19:56 przez aneta, łącznie zmieniany 1 raz.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Stan na teraz:
7 (Duży).JPG

Z bólem serca muszę przyznać, że męczą mnie te puzzle. Dokładam codziennie po trochu, ale jakoś nie mam ochoty na dłuższe posiedzenie przy nich. Przy większej skali użytej w mapie Tatr układanie było zdecydowanie przyjemniejsze i większość mapy zajmowały szlaki (po kolorach szlaków układało mi się najłatwiej). Tu szlaki mam już praktycznie ułożone i teraz męczę się niemiłosiernie z pozostałymi fragmentami. Ale gdyby Artglob wydał kolejne mapy z tej serii, i tak na pewno w ciemno je kupię ;)
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Wczoraj wieczorem, po tym, jak zdążyłam się już nadenerwować na te puzzle, stwierdziłam, że muszę sobie jakoś ułatwić zadanie :) Podzieliłam je na kształty:
x.JPG

I od tej pory już poszło z górki :D Wczoraj miałam całą dolną połowę, dzisiaj po pracy dokończyłam, i voila!


Relacja z układania (gif):
Obrazek


Ułożony obrazek:
Obrazek


Zdjęcie z linijką:
Obrazek


Fragmenty:

legenda.JPG

J Solińskie.JPG

Ustrzyki Dolne.JPG

Połonina Wetlińska.JPG
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: [61/2021] Bieszczady, mapa turystyczna 1:75 000, Artglob, 1000 el.

Post autor: aneta »

Połonina Caryńska.JPG

Tarnica.JPG

Cisna.JPG

Lesko.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aneta”