Selegiochi - Concave and Convex - 1000

pol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 03 lutego 2020, 22:03

Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: pol »

Na warsztat idzie grafika M.C. Escher'a "Concave and Convex" (Wklęsłe i Wypukłe), która powstała w marcu 1955r. Patrząc na obrazek, tytuł powinien brzmieć Wklęsłe czy Wypukłe? Bo w zależności od kontekstu widzimy za każdym razem coś innego :)
Puzzle dla tych co nie przepadają za sortowaniem ;) Wszystkie w klasycznym kształcie, od nadmiaru kolorów też głowa nie rozboli ;)
Wygląda na to, że trochę nad nimi posiedzę wieczorami :)
IMG_4290.jpg
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Świetny wybór, z przyjemnością zobaczę efekt końcowy 👍
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: Wojciech »

Udanych wieczorów życzę. Będę podglądał jak się bawisz. :)
pol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 03 lutego 2020, 22:03

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: pol »

Udało się ;)
PF_16.JPG
Trochę mnie te puzzle wymęczyły, właściwie to moje oczy przede wszystkim. Wbrew pozorom trudno układało się te geometryczne wzory. Do tego wykrojnik klasyczny i dość mało zróżnicowane puzzle, powodowały dość często lądowanie puzzla w złym miejscu. Nawet te pionowo biegnące linie na krawędziach ścian były trudne do ułożenia w pojedynczej linii ze względu na bardzo podobny kształt puzzli. Dopiero połączenie z sąsiadującymi pozwalało stwierdzić, który puzzel jest tym właściwym. No i ciągły dylemat wklęsłe czy wypukłe? :) Czarny to podłoga? Czy może "sufit"? Co się spojrzało na rysunek, to inny obrazek przed oczami. :)
Narożnik zewnętrzny czy wewnętrzny? ;)
PF_17.JPG
Ogólnie mówiąc, prawa strona obrazka przedstawiona jest patrząc z dołu, natomiast lewa, obraz widziany z góry. Niezłe zamieszanie dla mózgu gdy przestawi się sposób patrzenia i odkrywa się zupełnie inny obrazek niż na pierwszy rzut oka :)
PF_18.JPG
PF_15.JPG
Efekt końcowy bardzo dobry. Pierwszy Escher za mną ;)

A tak na marginesie, to niezły ostatnio ruch na forum. Wystarczy być nieobecnym dwa dni i od razu kilka stron aktywnych tematów do przejrzenia :)
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3541
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: aneta »

Gratulacje! Robią wrażenie! :D Musiało być ciężko, ja bym zwariowała chyba przy układaniu takiego obrazka, za grosz nie mam wyobraźni przestrzennej i niepewnie się czuje w trójwymiarze, tym bardziej takim zmieniającym się :lol:
pol pisze: 17 stycznia 2021, 13:22 A tak na marginesie, to niezły ostatnio ruch na forum. Wystarczy być nieobecnym dwa dni i od razu kilka stron aktywnych tematów do przejrzenia :)
Też to zauważyłam :D I aż mnie skręca, bo sama nie mam w styczniu czasu na puzzle, a zdążyłam się już od nich mocno uzależnić ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: Wojciech »

Wiekie Gratulacje! Te puzzle musiały być bolesne, ale efekt końcowy jest zaj...ty. :)
Awatar użytkownika
Malwina
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 461
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 15:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Selegiochi - Concave and Convex - 1000

Post autor: Malwina »

Fajne, trudne, gratuluję ukończenia :) Lubię takie obrazki co się nadają do patrzenia, ale do układania to już niekoniecznie, tylko, że jak się człowiek za dużo napatrzy to i by ułożył :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „pol”