Ravensburger 759 Exit Submarine

Ania65
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 109
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 14:19

Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Ania65 »

Puzzle z historyjką I zagadkami.
submarine box.jpg
Wyprawa łodzią podwodną, która ulega awarii i opada na dno. Pękł główny przewód ciśnieniowy, silniki nie pracują. Tylko rozwiązanie zagadek pozwoli ją naprawić, uruchomić i wynurzyć się na powierzchnię.
submarine stop.jpg
Bardzo ładny i przyjemny w układaniu obrazek.
submarine puzzle.jpg
O luźnych elementach ramki i znajdujących się na nich liczbach pisało przede mną już kilka osób. O zagadkach i rozwiązaniu napiszę osobno, żeby nie psuć przyjemności tym, którzy chcą się w nie bawić.
Ania65
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 109
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 14:19

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Ania65 »

UWAGA, JEŚLI CHCESZ ROZWIĄZYWAĆ ZAGADKI Z TYCH PUZZLI, NIE CZYTAJ DALEJ.

6 zagadek. W ramach ich rozwiązywania należy:
1) Odgadnąć liczbę w ciągu liczbowym
2) Odgadnąć liczbę na wskaźnikach
3) Policzyć ryby i rozwiązać równanie
4) Policzyć ryby małe i duże i odgadnąć liczbę zaszyfrowaną kodem Morse’a
5) Z 4 kolorów złożyć 3 inne kolory i odgadnąć zaszyfrowane w nich liczby
6) Rozwiązać układ 3 prostych równań z 3 niewiadomymi i znaleźć złożoną z nich liczbę
Rozwiązaniem jest 6 liczb. Potem trzeba wyjąć z ramki elementy z tymi liczbami, złożyć z nich nowy obrazek i umieścić na starym. Taka niby tekturowa animacja.
submarine rozwiazanie.jpg
submarine go.jpg
I już. Gotowe. Szafa gra. Łódź trochę wyszczerbiona, ale się wynurza.
submarine puzzle go.jpg
Eee tam.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Jagoda »

Jak wpadłaś na pomysł, o jakie zagadki im chodzi? Za mną kilka exitow, lubię je ukladac, ale nijak nie wiem, jak mam w ogóle wpaść na sama istotę tych zagadek:(
Awatar użytkownika
Kotti32
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2389
Rejestracja: 08 października 2019, 15:52
Lokalizacja: Siemanko :)

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Kotti32 »

Jagoda pisze: 25 grudnia 2020, 10:47 Jak wpadłaś na pomysł, o jakie zagadki im chodzi? Za mną kilka exitow, lubię je ukladac, ale nijak nie wiem, jak mam w ogóle wpaść na sama istotę tych zagadek:(
W instrukcji jest podany link i tam są te zagadki rozpisane :) odpowiedzi również są ;)
2024: 49 obrazków - 43 048 elementów
2023: 200 obrazków - 200 014 elementów
2022: 160 obrazków - 158 372 elementy
2021: 111 obrazków - 117 892 elementy
2020: 116 obrazków - 119 710 elementów
2019: 15 obrazków - 17 840 elementów
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Jagoda »

Kotti32 pisze: 29 grudnia 2020, 12:10
Jagoda pisze: 25 grudnia 2020, 10:47 Jak wpadłaś na pomysł, o jakie zagadki im chodzi? Za mną kilka exitow, lubię je ukladac, ale nijak nie wiem, jak mam w ogóle wpaść na sama istotę tych zagadek:(
W instrukcji jest podany link i tam są te zagadki rozpisane :) odpowiedzi również są ;)
A to tą opcję to sobie sprawdziłam, nie o to chodzi. Cały numer polega na tym, że zagadki sa tak nielogiczne, że samemu się na nie nie wpada. A właśnie na tym to powinno polegać - nie na sprawdzaniu wskazówek w necie, ale cos nas powinno naprowadzać na inne coś itp.
Awatar użytkownika
Kotti32
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2389
Rejestracja: 08 października 2019, 15:52
Lokalizacja: Siemanko :)

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Kotti32 »

Jagoda pisze: 29 grudnia 2020, 13:45
Kotti32 pisze: 29 grudnia 2020, 12:10
Jagoda pisze: 25 grudnia 2020, 10:47 Jak wpadłaś na pomysł, o jakie zagadki im chodzi? Za mną kilka exitow, lubię je ukladac, ale nijak nie wiem, jak mam w ogóle wpaść na sama istotę tych zagadek:(
W instrukcji jest podany link i tam są te zagadki rozpisane :) odpowiedzi również są ;)
A to tą opcję to sobie sprawdziłam, nie o to chodzi. Cały numer polega na tym, że zagadki sa tak nielogiczne, że samemu się na nie nie wpada. A właśnie na tym to powinno polegać - nie na sprawdzaniu wskazówek w necie, ale cos nas powinno naprowadzać na inne coś itp.
Tu masz rację. Ja wpadłam na zaledwie kilka, a po wejściu na stronę okazuje się że jest ich o wiele więcej. I nawet rozmyślałam jak można wpaść na trop tych zagadek, ale nie zawsze je widać.. A raz wzięłam coś za zagadkę i jakie było moje zdziwienie, że na stronie tego nie było.
2024: 49 obrazków - 43 048 elementów
2023: 200 obrazków - 200 014 elementów
2022: 160 obrazków - 158 372 elementy
2021: 111 obrazków - 117 892 elementy
2020: 116 obrazków - 119 710 elementów
2019: 15 obrazków - 17 840 elementów
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Jagoda »

Kotti32 pisze: 29 grudnia 2020, 14:32
Jagoda pisze: 29 grudnia 2020, 13:45
Kotti32 pisze: 29 grudnia 2020, 12:10

W instrukcji jest podany link i tam są te zagadki rozpisane :) odpowiedzi również są ;)
A to tą opcję to sobie sprawdziłam, nie o to chodzi. Cały numer polega na tym, że zagadki sa tak nielogiczne, że samemu się na nie nie wpada. A właśnie na tym to powinno polegać - nie na sprawdzaniu wskazówek w necie, ale cos nas powinno naprowadzać na inne coś itp.
Tu masz rację. Ja wpadłam na zaledwie kilka, a po wejściu na stronę okazuje się że jest ich o wiele więcej. I nawet rozmyślałam jak można wpaść na trop tych zagadek, ale nie zawsze je widać.. A raz wzięłam coś za zagadkę i jakie było moje zdziwienie, że na stronie tego nie było.
Otóż to. Dlatego układając coś z serii Exit (a serię samą w sobie niesamowicie lubię) - układam dla samego ułożenia obrazka, a kwestia zagadek dla mnie nie istnieje:)
Ania65
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 109
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 14:19

Re: Ravensburger 759 Exit Submarine

Post autor: Ania65 »

Jagoda pisze: 25 grudnia 2020, 10:47 Jak wpadłaś na pomysł, o jakie zagadki im chodzi? Za mną kilka exitow, lubię je ukladac, ale nijak nie wiem, jak mam w ogóle wpaść na sama istotę tych zagadek:(
Z filmiku na Youtubie wiedziałam, że należy odgadnąć liczby, w broszurze w obcym języku podają, ile tych zagadek/liczb ma być (w polskim tłumaczeniu jest tylko x). Zaczęłam od fragmentu, który był inny niż na pudełku (zawsze lubiłam łamigłówki z równaniami). Potem kartka z równaniem i liczenie ryb, znów liczenie ryb, choć skojarzenie z alfabetem Morse'a poprzez niebieski przylepiec to daleki strzał. Motywy, które się powtarzają (tu np. tarcze wskaźników po prawej i na dole). Ale kolorów nie wykumałam, skorzystałam z podpowiedzi na stronie. Te zagadki są strasznie wydumane, a efekt końcowy bez żadnego dreszczu. Zero satysfakcji. To po co się w nie bawić.

Skojarzył mi się stary, PRL-owski dowcip.

Przechwalają się kury. Pierwsza mówi:
- Ja znoszę jajka II gatunku za 60 groszy sztuka.
- A ja znoszę jajka I gatunku, które kosztują 80 groszy za sztukę - rzuca druga.
- A ja znoszę wielkie, piękne jajka ze znakiem jakości Q, po złotówce za sztukę - woła trzecia.
A na to ta pierwsza:
- Phi, za 40 groszy tak sobie tyłek napinać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ania65”