Clementoni 500, London, Wood Effect

Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

Puzzle z kolekcji rajmundy.
Liczyłam na coś szybkiego i przyjemnego ale wolno mi idzie, wszystko jest jakby przydymione, wyblakłe i nie chce się wpasować. Teraz muszę przejść na podzielenie na kształty

Obrazek

Jest to już niedostępna seria puzzli z powłoką imitującą drewno, mają słoje, są dosyć matowe, chyba było wypuszczonych z 5 wzorów. Na forum znalazłam dwa inne:

kallarepka
Obrazek

rajmunda
Obrazek
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3571
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: aneta »

Fajne urozmaicenie, ale obrazek rzeczywiście taki przygaszony. Ale ogólnie pomysł mieli fajny. Poza Wood były też serie Sand i Cork :)
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 431
Rejestracja: 19 marca 2021, 15:18

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Składanka »

Ten Brooklyn jest fajny, wygląda jak stary plakat, ale efektu drewna nie umiem się dopatrzeć na zdjęciu.
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

Składanka pisze: 13 maja 2021, 23:57 Ten Brooklyn jest fajny, wygląda jak stary plakat, ale efektu drewna nie umiem się dopatrzeć na zdjęciu.
Dziewczyny robiły po to zdjęcia pod kątem żeby lepiej było widać. Te paski(głównie pionowe) to takie wyżłobienia imitujące słoje drewna
Brooklyn rajmundy
Obrazek
Venezia kallarepki
Obrazek
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

aneta pisze: 13 maja 2021, 23:43 Fajne urozmaicenie, ale obrazek rzeczywiście taki przygaszony. Ale ogólnie pomysł mieli fajny. Poza Wood były też serie Sand i Cork :)
Zdecydowanie jest to odskocznia od normalnych puzzli, później lepiej doceniam normalne elementy i zazwyczaj nie mam potrzeby wracania znów do danego typu, chyba że jakiś świetny wzór ;)
Ostatnio widziałam na forum któreś z serii korkowej ale nie kojarzyłam zupełnie piaskowej serii, wzory wydają się zachęcające ale nie wiem na czym ma polegać efekt piasku, powierzchnia jest jak papier ścierny?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5107
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: jagabaga »

Miałam ochotę na Wood Effect, ale bladość obrazków ostudziła ją. Szkoda, że Clementoni nie wyostrzyło kolorków, bo ich puzzle "z efektami" wprowadziły świeżość do branży ;). Odpuściłam Wood Effect, ale za to skusiłam się na Sand Effect, a zatem jako ekspertka ;) odpowiadam na pytanie:
Sunako1006 pisze: 14 maja 2021, 01:49 nie wiem na czym ma polegać efekt piasku, powierzchnia jest jak papier ścierny?
Efekt piasku opisałam i pokazałam na zdjęciach TUTAJ :).
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

jagabaga pisze: 14 maja 2021, 07:44 Miałam ochotę na Wood Effect, ale bladość obrazków ostudziła ją. Szkoda, że Clementoni nie wyostrzyło kolorków, bo ich puzzle "z efektami" wprowadziły świeżość do branży ;).
Jeśli się pracowało z drewnem, a zwłaszcza malowało to właśnie tak wychodzi. Deski chłoną wszystko mimo kilku warstw bajcy, podkładów. Oczywiście też zależy od rodzaju drewna i farb, dlatego za sam efekt bym im pogratulowała ale za to jak to wygląda to mniej. Na pudełku zupełnie inaczej wszystko wygląda. Jak mi się uda zrobić to później uzupełnię z ułożonymi puzzlami i będzie do porównania dla tych co nie widzieli. Smutne są niestety :((
jagabaga pisze: 14 maja 2021, 07:44 Odpuściłam Wood Effect, ale za to skusiłam się na Sand Effect, a zatem jako ekspertka ;) odpowiadam na pytanie:
Efekt piasku opisałam i pokazałam na zdjęciach TUTAJ :).
Dzięki wielkie! Nie mogłam znaleźć. To dopiero ciekawy efekt i Twój wzór jest przepiękny! Jakby teraz były dostępne to bym brała, to byłaby bardzo przyjemna 500. Podzielenie na powierzchnie chropowate i gładkie bardzo mi się podoba, pewnie też mogłabym głaskać elementy, przy wood effect nie mam takiej potrzeby. W ogóle jakby poszli w tym kierunku i pomieszali różne style na jednym wzorze puzzli to byłaby niezła sensoryczna zabawa.
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

No i ułożone! Dobre oświetlenie znacznie ułatwiło układanie, tylko trochę smutno że jest brak.
Za to rozczytałam autora, to Patrick Reid O'Brien, a tytuł pracy to "Big Ben in the City of London" i chyba nawet mogą wziąć udział w zabawie z kredkami, tu akurat miałam mazaki pod ręką.
Wersja cyfrowa ze strony autora:
Obrazek

Ułożone puzzle:
Obrazek

Pudełko:
Obrazek
Z mazakami:
Obrazek
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3571
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: aneta »

Szkoda, że takie ciemne :( Oryginał i puzzle to jak dwa różne obrazki
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Sunako1006 »

aneta pisze: 14 maja 2021, 17:30 Szkoda, że takie ciemne :( Oryginał i puzzle to jak dwa różne obrazki
niestety ciemne i smutne :(
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Clementoni 500, London, Wood Effect

Post autor: Canuck »

Patrick Reid O'Brian. Specjalista od obrazów/plakatów "postarzanych". Schmidt wypuścił kilka jego prac w el. 1000; na przykład ów Londyn ze strony autora - wiernie. Wersja Clementoni to coś innego, chociaż podobna.
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunako1006”