Festiwal Humoru A.D. 22! - Ankieta!

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Czas głosowania minął 30 maja 2022, 00:01

Obrazek #1. - 1000 - Shaun The Sheep.
4
11%
Obrazek #2. - 1000 - Pszczoły.
9
25%
Obrazek #3. - 1000 - Woda sodowa.
4
11%
Obrazek #4. - 1000 - Variete.
14
39%
Obrazek #5. - 2000 - Deep Sea Fun.
2
6%
Obrazek #5. - 1000 - The Office.
3
8%

Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Vicky »

Głosowanie na puzzle humorystyczne - konkurs specjalny - 2022!

Tym razem max 2 głosy do wyboru!
Głosowanie potrwa przez 7 dni.

Kończymy w przyszłą niedzielę, po północy!

Głosujcie!

________
Demokratyczny głos - Ankieta pomocnicza
Awatar użytkownika
Vicky

Re: Festiwal Humoru A.D. 22! - Ankieta!

Tak Oficjalnie Ogłaszam iż...

Tegoroczny Konkurs na Puzzle Humorystyczne wygrywa Anula i jej puzzle Variete marki Heye!
Ogromne Brawa i Gratulację dla Zwyciężczyni. :)

Gratulacje! Obrazek
Awatar użytkownika
Vicky

Powyżej wpis pochwalny i jak najbardziej zasłużone wyróżnienie dla Laureatki Konkursu Humorystycznego.
Poniżej niemniej pozwolę sobie również na parę cierpkich słów pod adresem Forumowiczów. :oops:

Kryzys? - Jakiś Kryzys?

Generalnie długo powstrzymywałem się od zabierania głosu w tym temacie. Obserwowałem! Ale uważam, że jednak warto poruszyć tych kilka kwestii - również pod kątem tzw. przyszłości. Przede wszystkim jestem zaskoczony bardzo przeciętnym odzewem z Waszej strony (ogółu). Tak pod względem czynnego udziału w tym temacie Humorystycznym (układaniu), jak i w typowaniu, oraz głosowaniu. Był to motyw, który zyskał największe poparcie kiedy typowaliśmy tegoroczne tematy. A mimo to został wybitnie olany... Wniosek jaki mi się pierwsze ciśnie na myśl, to fakt, że coś ogólnie złego dzieje się na Forum. Brak z Waszej strony szerszego zaangażowania i brak inicjatywy. Tylko garstka osób bawi się, chce się bawić w te nasze konkursy, a większość ma zwyczajnie wyjeb*** skupiając się, co najwyżej tylko na sobie. I to jest bardzo przykre.

Rozumiem, że nie można przez cały rok (sezon) mieć taki sam poziom zaangażowania, takie samo podejście do tematu puzzli, bo wiadomo, że każdy ma swoje inne zajęcia, priorytety. A to jest tylko drobna rozrywka. Wiem, że każdy też potrzebuje zwyczajnie odpocząć, potrzebuje natchnienia, itp. Ale jest nas spora liczba. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo jak widać, duża ilość zarejestrowanych użytkowników to taki mit popularności, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością Forum. Realnie stale współtworzy stronę i aktywnie wypowiada się tylko garstka osób (10, 15, może max 20!). Są też wprawdzie osoby, które całkiem często lub tylko sporadycznie prezentują swoje dokonania, ale z żalem stwierdzam, że nie wnoszą nic ponad to swoje (minimum!). Dowodem jest chociażby fakt, że 17 osób przyłączyło się do tego konkursu (coś ułożyło w tym temacie), ale z tej liczby tylko 5 (plus 1 spoza) zdecydowała się poprzeć czyjąś kandydaturę wybierając puzzle do Finału. I moim zdaniem nie chodzi tu o słabą reprezentację kandydatów. Bo z tym się nie zgodzę!

Powstaje pytanie dla kogo to robić? Czy warto? Skoro dla większości nie ma to znaczenia. Zastanawiam się, czy kolejne zabawy będą podobnie wyglądać?

Forum - jak zapewne każdy doskonale widzi - to pole do popisów i do wychwalania swego ego. To nie jest złe. Ale może też czas przestawić się trochę bardziej na dobro wspólne. Jak każda społeczność, nasze Forum nie jest doskonałe, czy wolne od wad. Ale to my decydujemy jak będzie dalej wyglądać. Patrząc z perspektywy sześcioletniego stażu, wiem jak dużo osób zdążyło się dopisać i w międzyczasie "wypisać". I tak sobie myślę, że jeśli nie będziemy o to miejsce bardziej (lepiej) dbać, to podejrzewam, że nie wróży to ciekawej przyszłości.

Potraktujcie proszę ten mój wpis jako głos zachęty do wzmożonego i czynnego udziały w tzw. życiu forum!. ;)
Pozdrawiam.

V.
Anula

Post autor: Anula »

Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy oddane na Variete. Gratuluję wszystkim uczestnikom tego tematycznego konkursu. Było mi miło znaleźć się w takim znakomitym gronie.
Szczególne podziękowania dla Wojciecha. Wojciechu, bez Twojej nominacji nie byłoby tej wygranej. Dziękuję.
2022 rok, 31 obrazów, 16 marek, 20960 elementów.
2021 rok: 56 obrazów, 26 marek, 50380 elementów.
2020 rok: 50 obrazów, 25 marek, 41600 elementów.
2019 rok: 41 obrazów, 11 marek, 37800 elementów.
Awatar użytkownika
Nisia
Kontaktowanie:

Post autor: Nisia »

Vicky pisze: 01 czerwca 2022, 21:30 Powyżej wpis pochwalny i jak najbardziej zasłużone wyróżnienie dla Laureatki Konkursu Humorystycznego.
Poniżej niemniej pozwolę sobie również na parę cierpkich słów pod adresem Forumowiczów. :oops:

Kryzys? - Jakiś Kryzys?

Generalnie długo powstrzymywałem się od zabierania głosu w tym temacie. Obserwowałem! Ale uważam, że jednak warto poruszyć tych kilka kwestii - również pod kątem tzw. przyszłości. Przede wszystkim jestem zaskoczony bardzo przeciętnym odzewem z Waszej strony (ogółu). Tak pod względem czynnego udziału w tym temacie Humorystycznym (układaniu), jak i w typowaniu, oraz głosowaniu. Był to motyw, który zyskał największe poparcie kiedy typowaliśmy tegoroczne tematy. A mimo to został wybitnie olany... Wniosek jaki mi się pierwsze ciśnie na myśl, to fakt, że coś ogólnie złego dzieje się na Forum. Brak z Waszej strony szerszego zaangażowania i brak inicjatywy. Tylko garstka osób bawi się, chce się bawić w te nasze konkursy, a większość ma zwyczajnie wyjeb*** skupiając się, co najwyżej tylko na sobie. I to jest bardzo przykre.

Rozumiem, że nie można przez cały rok (sezon) mieć taki sam poziom zaangażowania, takie samo podejście do tematu puzzli, bo wiadomo, że każdy ma swoje inne zajęcia, priorytety. A to jest tylko drobna rozrywka. Wiem, że każdy też potrzebuje zwyczajnie odpocząć, potrzebuje natchnienia, itp. Ale jest nas spora liczba. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo jak widać, duża ilość zarejestrowanych użytkowników to taki mit popularności, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością Forum. Realnie stale współtworzy stronę i aktywnie wypowiada się tylko garstka osób (10, 15, może max 20!). Są też wprawdzie osoby, które całkiem często lub tylko sporadycznie prezentują swoje dokonania, ale z żalem stwierdzam, że nie wnoszą nic ponad to swoje (minimum!). Dowodem jest chociażby fakt, że 17 osób przyłączyło się do tego konkursu (coś ułożyło w tym temacie), ale z tej liczby tylko 5 (plus 1 spoza) zdecydowała się poprzeć czyjąś kandydaturę wybierając puzzle do Finału. I moim zdaniem nie chodzi tu o słabą reprezentację kandydatów. Bo z tym się nie zgodzę!

Powstaje pytanie dla kogo to robić? Czy warto? Skoro dla większości nie ma to znaczenia. Zastanawiam się, czy kolejne zabawy będą podobnie wyglądać?

Forum - jak zapewne każdy doskonale widzi - to pole do popisów i do wychwalania swego ego. To nie jest złe. Ale może też czas przestawić się trochę bardziej na dobro wspólne. Jak każda społeczność, nasze Forum nie jest doskonałe, czy wolne od wad. Ale to my decydujemy jak będzie dalej wyglądać. Patrząc z perspektywy sześcioletniego stażu, wiem jak dużo osób zdążyło się dopisać i w międzyczasie "wypisać". I tak sobie myślę, że jeśli nie będziemy o to miejsce bardziej (lepiej) dbać, to podejrzewam, że nie wróży to ciekawej przyszłości.

Potraktujcie proszę ten mój wpis jako głos zachęty do wzmożonego i czynnego udziały w tzw. życiu forum!. ;)
Pozdrawiam.

V.
Wydaje mi się, że nie ma jeszcze co panikować. Ludzie korzystają z pogody i z tego, że świat staje się bardziej normalny po 2 latach pandemii. Ja sama w tym miesiącu mam zaplanowane 3 podróże, więc ze 3 tygodnie nie będzie mnie w domu. Odbijam sobie po pandemii.
Do tego nie każdemu mógł podpasowac ten temat (ja np głosowałam na niego, bo wzięłam sobie do serca, że będzie można komiksowe obrazki układać, może jest więcej takich osób).
No i do tego dochodzą przypadki losowe.

Myślę że trzeba patrzeć i obserwować, po wakacjach mogą znowu zrobić się tłumy ;)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2022: ułożonych 21 obrazków, 16003 elementów
2021: układanych 59 obrazków, 58513 elementów
2020: układanych 58 obrazków, 64944 elementy
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
wijkaa

Post autor: wijkaa »

A mi się wydaje że to kwestia kategorii (choć ja osobiście po prostu nie zdążyłam nominować, nie ogarnęłam, przepraszam).
Na zdjęciach puzzli komiksowy niewiele widać, więc na forum wszystkie wyglądają tak samo. Przy comiesięcznych konkursach też są bardzo rzadko nominowane - po prostu nie są to puzzle konkursowe.
A na myśl o następnej kategorii już od paru miesięcy się cieszę - nawet nie układam teraz puzzli na które mam ochotę, żeby móc je zgłosić do konkursu :-)

Mi nadal forum przynosi wiele radości, a że jest nas mniej... Cóż, nie liczy się ilość a jakość!
Awatar użytkownika
kallarepka

Post autor: kallarepka »

Zgadzam się z wijką, to była kategoria, która trudno nominować, bo wiele obrazków wygląda niemal tak samo, jeśli nie przyglądasz się szczegółom.
Ja sama się zagapiłam, miałam zamiar zgłosić nominację, ale zapomniałam.
Konkursy miesięczne cieszą się cały czas powodzeniem IMO.

Inna sprawa, że forum jest niszowe i będzie, bo nawet jak ktoś układa puzzle, niekoniecznie chce mu się o tym pisać i zamieszczać zdjęcia. Plus część osób przeniosła się na FB (którego ja nie lubię osobiście, więc mam nadzieję, że forum będzie trwać nadal). I z tym się trzeba raczej pogodzić. Co mi osobiście wcale nie zmniejsza przyjemności bycia tu z wami.
Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav »

Vicky pisze: 01 czerwca 2022, 21:30 Kryzys? - Jakiś Kryzys? ...
Pozwolę sobie i ja zabrać głos. Wydaje mi się że nie ma żadnego kryzysu, po prostu jeden temat jest bardziej nośny, inny mniej. Co do ogólnego życia forum, jest czas wzmożonej aktywności i "sezon ogórkowy". To że ludzie przychodzą i odchodzą to normalne, że jedni mają więcej czasu i ochoty na aktywność inni mniej - chyba też. To forum ma wg mnie wielką zaletę - tu nikt się nie kłóci, nie ma bluzgów - to niestety nie takie rzadkie w innych miejscach. Może to kwestia tego, że tu chyba większość to dziewczyny/kobiety, choć różne już akcje widziałem gdzie indziej - nawet w wykonaniu płci pięknej.
Ale rozumiem też Vicky-ego - po prostu odechciewa się robić cokolwiek, jeśli nie widzisz zainteresowania innych. Ja obiecuję poprawę i jestem nieprzerwanie pod wrażeniem wkładanej pracy kilku osób, żeby to wszystko się kręciło. Dzięki Wam za to wielkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”