Wasza ulubiona elementacja

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Wasza ulubiona elementacja

Post autor: Składanka »

Jak w temacie, jaka jest Wasza ulubiona elementacja; gdybyście mogli dostać każdy dostępny/interesujący Was wzór w tej jedynej, naj naj naj ulubienszej, to jaka by to była liczba?
A idąc tym tropem, gdyby miała zostać do wyboru jedna jedyna firma produkująca puzzle, to jaką najchętniej byście układali?

Ze swojej strony najbardziej lubię układać 1500-2000, ale tychże w ciekawych dla mnie wzorach jest niewielka wręcz znikoma ilość..
Nad firmą jeszcze myślę, sezon ogórkowy jest długi ;) :lol:
krysteksc

Re: Wasza ulubiona elementacja

Post autor: krysteksc »

Jeśli chodzi o elementacje to mam dwóch faworytów : 5000 oraz 6000. Firma, tutaj większa zagwostka i też miałbym dwóch faworytów : Educa, Ravensburger. 😉
Awatar użytkownika
kallarepka

Post autor: kallarepka »

Dla mnie najfajniejsze jest 2000, trochę więcej frajdy niż 1000, ale jeszcze nie męczy.
A z firmą trudniej, bo co innego układam z Heye, co innego z Jumbo, a co innego z Ravensburgera. Ale ostatecznie chyba jednak Pomegranate wygrywa.
Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Z doświadczenia powiem tak: 1000 - choć to żaden wyczyn, ale zwyczajnie dostarcza mi najwięcej frajdy i spokoju.
Jeśli chodzi o producenta to nie będę odkrywczy, jeśli wskaże Ravena, jako najbardziej bogatą i urozmaiconą stylistycznie markę. Do tego zawsze bardzo dobra jakość wykonania i znośna, nieraz promocyjna cena.
Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav »

Dla mnie chyba najfajniejsze 2-3 tys, poniżej 1000 właściwie nie układam wcale. Ale lubię ułożyć czasem coś większego. Co do firmy - mi się podobała Educa, ale nie układałem zbyt wielu firm, więc mało wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”