kredka pisze powitanie :)

kilka słów o sobie
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

kredka pisze powitanie :)

Post autor: kredka »

Hej puzzlomaniacy!

Śledzę forum od dłuższego czasu i pod koniec września postanowiłam się tutaj zarejestrować. Planowałam od razu się przywitać i dołączyć do zabawy w konkursie fauny/flory, miałam nawet przygotowane kilka pudełek do układania ... Niestety musiałam zmienić plany i zrezygnować z udziału - teraz jednak postaram się nadgonić w kolejnym konkursie!

Ale od początku ...

Mam na imię Natalia, mieszkam i układam w Krakowie.

Puzzle zaczęłam układać razem z mężem jakieś 8 lat temu. Układaliśmy sporadycznie, z mniejszymi i większymi przerwami, jako dodatkowe hobby. Zaczęło się od ułożenia kilku pudełek Trefla kupionych w markecie. Później były eksperymenty - ułożyliśmy pierwszego Castorlanda (2000 Owls Galchutt) i pierwsze puzzle od Clementoni (1500 The Pirates Ship), pojawił się też nowy ciekawy wykrojnik - puzzle Crazy Shapes od Trefla (koniki).

Nie pamiętam kiedy dokładnie, ale przy okazji poszukiwania nowych puzzli, trafiłam na to forum ... i przepadłam :D Zainspirowana różnorodnością, zaczęłam kolekcjonować puzzle od innych producentów. Ułożyliśmy przykładowo pierwsze puzzle od D-Toys, Eurographics w technologii Smart Cut, SunsOut - nasz najciekawszy wzór był właśnie od nich. Mieliśmy jeszcze trochę nowych pudełek na półkach, ale wstrzymaliśmy układanie puzzli na dłużej w związku z małą ilością wolnego czasu - wykańczamy mieszkanie (i siebie przy okazji ... :D)

Jakoś w sierpniu zatęskniłam za układaniem puzzli. Powróciłam do pomysłu testowania czegoś nowego i zaczęłam kupować puzzle używane, bo zauważyłam, że starsze wzory puzzli podobają mi się bardziej. Nadal układam sporadycznie, teraz głównie sama i na razie tylko puzzle do 500 elementów - większe elementacje czekają w (coraz większej) kolejce na później, będą układane po przeprowadzce. Kolekcja rośnie w niepokojącym tempie :D

Układaliśmy do tej pory puzzle do 2000 elementów. Raz podjęliśmy próbę ułożenia puzzli 3000, które otrzymaliśmy w prezencie (dawno temu, chyba jeszcze w 2014 roku) - niestety poddaliśmy się i puzzle trafiły do pudełka. Później nie było na nie motywacji, nie chcieliśmy też zajmować stołu na dłużej. Niedosyt pozostał i mam nadzieję, że uda nam się je w końcu ułożyć za jakiś czas :D A w kolejce czekają jeszcze wyższe elementacje :D

Proszę o założenie albumu ;)

Pozdrawiam serdecznie,
kredka

PS. szczególnie macham łapką do wijkii, edorki i kawy, obiecałam się przywitać :D
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1869
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: wijkaa »

Oo, to dzień dobry :-)) Witam serdecznie.

Czy nowe mieszkanie będzie większe, żebyście mogli więcej większych rzeczy układać??
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: Vicky »

Uff! To niemal spisane CV! 😋

Z tego miejsca Witając Cię, zapraszamy do nowego/starego motywu tematycznego na puzzle świąteczne. Miejsca do rozgoszczenia się jest sporo. Dla każdego własna nisza się znajdzie na tym Forum. 👍
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5708
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: edorka »

Witaj i pokazuj co tam w puzzlach piszczy!!!
Awatar użytkownika
AgitaDynamita
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 249
Rejestracja: 04 września 2022, 15:55

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: AgitaDynamita »

Dzień dobry :D
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1203
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: Anula »

Witaj puzzlomaniaczko :).
Bardzo jestem ciekawa tych starszych wzorów. A rosnącą kolejką się nie przejmuj, będzie rosnąć, wszyscy tak mamy ;).
2024r.: 12 obrazów, 9 marek, 9500 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: kallarepka »

Cześć Natalia! witamy na forum :)
Jako wielka fanka starych wzorów czekam na twój album :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Witaj Natalio :)
Zapraszam do Twojego kącika, trochę chętnych już czeka na Twoje prace:
http://puzzleforum.pl/viewforum.php?f=756
Pozdrawiam gorąco
Marcin
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: kredka pisze powitanie :)

Post autor: kredka »

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie!

wijkaa pisze: 16 listopada 2022, 13:34 Czy nowe mieszkanie będzie większe, żebyście mogli więcej większych rzeczy układać??
Tak, nieco większe i ma lepszy układ, będziemy mogli wstawić większy stół niż ten co mamy teraz, z dostępem od każdej strony :D Sprawdziłam na szybko wymiary ułożonych puzzli - 5000 jeszcze się na nim zmieści, na 6000 niestety troszkę centymetrów braknie. Pewnie przygotujemy jakąś większą płytę do układania i będzie po parę centymetrów wystawała poza stół, tylko nie wiem czy to będzie wygodne. Jeszcze mamy trochę czasu na przemyślenie sprawy, może zrobię niedługo większy research wymiarów ułożonych puzzli i zweryfikujemy, czy udałoby się nam zmieścić do pokoju coś o te 10-15 cm większego :D

Vicky pisze: 16 listopada 2022, 15:10 Uff! To niemal spisane CV! 😋

Z tego miejsca Witając Cię, zapraszamy do nowego/starego motywu tematycznego na puzzle świąteczne. Miejsca do rozgoszczenia się jest sporo. Dla każdego własna nisza się znajdzie na tym Forum. 👍
Starałam się coś więcej o sobie napisać :D Teraz widzę, że poza podanymi przykładami, nie napisałam co lubię układać. Lubię motywy naturalne: roślinność, zwierzęta, widoczki - najlepiej malowane. Dlatego bardzo mi smutno, że nie udało mi się dołączyć do poprzedniej zabawy :| Do tego układam jeszcze wzory, gradienty i fajne ilustracje. Ciągnie mnie do malarstwa, kupiłam go ostatnio sporo i ułożyłam jakieś w mniejszym formacie - podoba mi się wyzwanie układania maziajek i uzyskiwany końcowy efekt. Możliwe, że tego będzie u mnie najwięcej za jakiś czas. Teraz w kolejce jest kilka pudełek na konkurs, cukierek kupiony i można rozpocząć układanie :D

edorka pisze: 16 listopada 2022, 18:09 Witaj i pokazuj co tam w puzzlach piszczy!!!
Anula pisze: 17 listopada 2022, 09:18 Witaj puzzlomaniaczko :).
Bardzo jestem ciekawa tych starszych wzorów. A rosnącą kolejką się nie przejmuj, będzie rosnąć, wszyscy tak mamy ;).
kallarepka pisze: 17 listopada 2022, 10:39 Cześć Natalia! witamy na forum :)
Jako wielka fanka starych wzorów czekam na twój album :)
Ostatnio układałam chyba najstarsze puzzle do tej pory. Widoczek z 1976 od Ravensburgera, jestem tymi puzzlami zachwycona! Niedługo wrzucę do albumu, bo jeszcze mam je rozłożone - ostatnio mamy kiepskie oświetlenie i kombinuję, jak zrobić ładne zdjęcia :D

Marcin S. Puzzler pisze: 17 listopada 2022, 19:10 Witaj Natalio :)
Zapraszam do Twojego kącika, trochę chętnych już czeka na Twoje prace:
http://puzzleforum.pl/viewforum.php?f=756
Pozdrawiam gorąco
Marcin
Dziękuję bardzo :D i również pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2022, 23:19 przez kredka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”