Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

jagabaga pisze: 14 maja 2023, 10:24
ira pisze: 14 maja 2023, 08:07
wijkaa pisze: 14 maja 2023, 07:20 Tak podejrzewałam, że to ktoś z bliskich mógł być, choć nie obstawiałam że więcej niż jedna osoba.

Ja jestem za zostawieniem zabawy w obecnym kształcie, jedynie bym zablokowała możliwość głosowania zielonym (co już Marcin zrobił) oraz nadała Vickiemu możliwości obejrzenia kto i jak głosował (Kredka pisała że to może być możliwe).
To bym nam załatwiło potwierdzenie że realni użytkownicy glosują.

Nie ma co wylewać dziecka z kąpielą i likwidować czegoś fajnego. Te obostrzenia uszczelnią system.

A Tobie Anula wierzę, bo chcę wierzyć, współczuję, życzę dużo fajnych puzzli w przyszłości, gratuluję odwagi cywilnej żeby nam o tym napisać. Nie rezygnuj z forum.
Zauważyłam, że bardzo często zgadzam się z Wijką co do joty. Toczka w toczkę to samo chciałabym napisać.
Dołączam :mrgreen:
Ja też dołączam - podpisuję się pod każdym słowem

Zastanawiam się tylko, czy zasady zostawania użytkownikiem "nie zielonym" można modyfikować. Teraz to chyba 5 postów na forum (o ile się nie mylę). Może należałoby to zwiekszyć choćby do 10 postów? Napisać 5 postów jest dość łatwo (patrz: użytkownik Partner ze "śledztwa" kredki).
Awatar użytkownika
Rav

Post autor: Rav »

Sam się w związku z tą sytuacją zagotowałem, więc czuję się w obowiązku napisać kilka słów. Jeśli uraziłem - przepraszam. Anula - z podejrzanej stałaś się najbardziej poszkodowaną, naprawdę nie zazdroszczę. Zazdroszczę tylko jednego - znajomych - naprawdę, to nie sarkazm. Zrobili rzecz głupią, Tobie niedźwiedzią przysługę, ale pewnie tak tego nie widzieli. Chcieli dobrze.
Anula pisze: 14 maja 2023, 00:14 Nie wiem co mam teraz zrobić.
Moim zdaniem (o ile dla kogokolwiek ma ono znaczenie) dalej układać puzzle i udzielać się na forum.
kerajs
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: kerajs »

Rav pisze: 14 maja 2023, 18:03 Zazdroszczę tylko jednego - znajomych - naprawdę, to nie sarkazm. Zrobili rzecz głupią, Tobie niedźwiedzią przysługę, ale pewnie tak tego nie widzieli. Chcieli dobrze.
Mam pytanie formalne:
Czy znajomi Anuli naruszyli jakiś regulamin, o ile każdy głosował tylko z jednego konta ?
Belfegor1991
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Belfegor1991 »

Przepraszam, że się wtrącam ale mam pytanie: czy była wtedy jakaś nagroda rzeczowa? Jeżeli tak to ok, rozumiem że ktoś mógł się poczuć oszukany itd. ale jeżeli nie było nagrody rzeczowej, a jedynie symboliczne zwycięstwo to nie kumam po co cała ta drama i śledztwa rodem z seriali kryminalnych. Chyba, że dla zabawy... to trochę jak puzzle z kryminalną zagadką w tle :D

Ogólnie uważam, że nie powinno być na forum konkursów z prawdziwymi nagrodami bo to zawsze wprowadza element rywalizacji. Nie z tym kojarzą mi się puzzle :(
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Ewik »

jagabaga pisze: 14 maja 2023, 10:24
ira pisze: 14 maja 2023, 08:07
wijkaa pisze: 14 maja 2023, 07:20 Tak podejrzewałam, że to ktoś z bliskich mógł być, choć nie obstawiałam że więcej niż jedna osoba.

Ja jestem za zostawieniem zabawy w obecnym kształcie, jedynie bym zablokowała możliwość głosowania zielonym (co już Marcin zrobił) oraz nadała Vickiemu możliwości obejrzenia kto i jak głosował (Kredka pisała że to może być możliwe).
To bym nam załatwiło potwierdzenie że realni użytkownicy glosują.

Nie ma co wylewać dziecka z kąpielą i likwidować czegoś fajnego. Te obostrzenia uszczelnią system.

A Tobie Anula wierzę, bo chcę wierzyć, współczuję, życzę dużo fajnych puzzli w przyszłości, gratuluję odwagi cywilnej żeby nam o tym napisać. Nie rezygnuj z forum.
Zauważyłam, że bardzo często zgadzam się z Wijką co do joty. Toczka w toczkę to samo chciałabym napisać.
Dołączam :mrgreen:
Dokładnie.

Dołączyłam do forum, bo stwierdziłam, że fajnie jest poznać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania, lubią układać puzzle, czasem podyskutować. Konkursy (zarówno miesięczne, jak i tematyczne, traktuję po prostu jak zabawę.

Jestem tu od niedawna i nie zawsze udzielam się tak często jakbym chciała, ale mam nadzieję, że uda nam się dogadać. Bo przecież wszyscy znaleźliśmy się tutaj, szukając miejsca aby podzielić się swoim hobby. A hobby z definicji łączy się z czymś, co sprawia radość.
I mam nadzieję, że tak zostanie.
Awatar użytkownika
kallarepka

kerajs pisze: 15 maja 2023, 12:40
Rav pisze: 14 maja 2023, 18:03 Zazdroszczę tylko jednego - znajomych - naprawdę, to nie sarkazm. Zrobili rzecz głupią, Tobie niedźwiedzią przysługę, ale pewnie tak tego nie widzieli. Chcieli dobrze.
Mam pytanie formalne:
Czy znajomi Anuli naruszyli jakiś regulamin, o ile każdy głosował tylko z jednego konta ?
Formalnie nie naruszyli. Ale to jest zabawa, a nie plebiscyt obwarowany paragrafami. A nadal fajnie jak się trzymamy w nim zasad elementarnej uczciwości.
Awatar użytkownika
kallarepka

Ewik pisze: 15 maja 2023, 18:55 Jestem tu od niedawna i nie zawsze udzielam się tak często jakbym chciała, ale mam nadzieję, że uda nam się dogadać. Bo przecież wszyscy znaleźliśmy się tutaj, szukając miejsca aby podzielić się swoim hobby. A hobby z definicji łączy się z czymś, co sprawia radość.
I mam nadzieję, że tak zostanie.
I to jest chyba najlepsza puenta :)
Anula

Post autor: Anula »

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa.
Chciałabym tu zostać, Forum to fajne miejsce.

kallarepka pisze: 14 maja 2023, 10:48 Zastanawiam się tylko, czy zasady zostawania użytkownikiem "nie zielonym" można modyfikować. Teraz to chyba 5 postów na forum (o ile się nie mylę). Może należałoby to zwiekszyć choćby do 10 postów? Napisać 5 postów jest dość łatwo (patrz: użytkownik Partner ze "śledztwa" kredki).
Jeśli mogę coś zasugerować: może "odzielenienie" mogłoby następować dopiero po założeniu galerii i zamieszczeniu w niej określonej ilości ułożonych puzzli?
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Podsumowując miniony tydzień - czas forumowej zawieruchy - chciałbym aby moja poniższa, nieco samozwańcza decyzja i postanowienia zostały przyjęte jako ostateczne rozwiązanie/rozstrzygnięcie w tej niefortunnej kwestii. I temat po prostu zamykamy.

Zatem...
1) Wspomniane przez Kredkę w jej Analizie konta nie zostaną usunięte. Administracja nie widzi ku temu podstaw. Osoby te naruszyły co najwyżej normy moralne.

2) Nowi użytkownicy, tzw. "Zieloni", nie mają prawa czynnego udziału w ankiecie konkursowej. Nie mogą zgłaszać nominacji, ani oddawać głosów w ankietach konkursowych. Ogólnie nie mają uprawnień w tym dziale. Decyzją administracji taka blokada będzie obowiązywać do momentu napisania przez nich min. 10 postów. Każde ich początkowe działania wymagają tzw. akceptacji (moderacji).

3) Jednakże - co zaznaczam - prace Nowych użytkowników nie podlegają skreśleniu z nominacji. Można ich nominować, można na te prace głosować. Jedynie oni sami nie są w stanie lobbować na swoją, lub cudzą korzyść w Konkursach.

4) Konkursy (Miesięczne i Tematyczne) pozostają bez zmian - w takiej samej postaci jak obecnie. Oddawanie głosów nadal będzie anonimowe. Nie ma potrzeby wprowadzania jawności, ani wyborów pośrednich (idea "mężów opatrzności").

5) Podgląd wyników - dotychczasowa formuła pokazywania głosów podczas głosowania również pozostaje bez zmian (względy techniczne).
Ale jeśli tylko udałoby się wprowadzić możliwość utajnienia tego procesu - to bezzwłocznie zmodyfikujemy sposób prowadzenia ankiety.

6) Nie będzie narzucania limitów zgłoszeń prac w stosunku do osób. Przypominam! Głosujemy zawsze na obrazki, a nie na kolegę/koleżankę! Więc ilość nominacji dla jednej osoby nie ma tu najmniejszego znaczenia.

7) Organizowane konkursy (nie tylko tematyczne) mają zawsze na celu promocję ciekawych puzzli.
Udział w nominacjach i głosowaniach to przede wszystkim dobra zabawa (?), dodatkowa przyjemność i ekscytacja w momencie wyróżnienia. Co chciałbym wyraźnie podkreślić, nawet sam fakt wygranej w Konkursie Rocznym nie jest jeszcze pewnikiem jakiejkolwiek nagrody. To, że dotychczas szczęśliwie się składało, iż podium było w ten sposób wyróżniane, jest zasługą wyłącznie sponsorów. Ale atmosfera jaka obecnie zapanowała - mówiąc wprost - nie wróży nic dobrego i stawia ten aspekt pod znakiem zapytania.

Na koniec moja osobista decyzja - za która biorę pełnie odpowiedzialności - dotyczy osoby Anuli.

* W reakcji na jej ostatni (wpis /deklarację) i ogólną sytuację, zdecydowałem, iż Zwycięstwo w naszym ostatnim Konkursie Portretowym należy się puzzlom ułożonym przez Wojciecha - Głowa Szkieletu. I to te właśnie puzzle będą miały forumową nominację do ewentualnego Finału Roku.
** W związku z zaistniałą publiczną debatą i jej ostatecznym wyjaśnieniem, oraz w poczuciu forumowego zadośćuczynienia (moralnego) postanowiłem wprowadzić dwumiesięczny "ban" na konkursowe pracę Anuli, Skutkować to będzie odrzucaniem ewentualnych nominacji ułożonych przez nią obrazków w konkursach za "Maj" i za "Czerwiec".

Cały czas jestem i byłem za tym aby zachować wstrzemięźliwość w tej "delikatnej sprawie". Daleki jestem od kar i stosów. Jendakże ostatecznie to sama Anula przyznała, że poczuwa się do odpowiedzialności, za to, że w jakiś sposób ktoś, coś, na jej korzyść działał (trochę nie do końca fair). Uznałem więc, że ten symboliczny gest będzie w jakimś stopniu odzwierciedlał nasze odczucia względem tego wszystkiego co się wydarzyło i co zostało napisane w całej tej dyskusji. Bez względu na wieloznaczność i sprzeczne opinię, uznałem, iż tak będzie sprawiedliwie wobec Nas i wobec idei Konkursów! I tym sposobem chciałbym również zakończyć ten temat. Nie wracać już do niego w przyszłości.

Mam też nadzieję, że sama Anula wykaże wobec mnie/nas zrozumienie. Że nie zaniecha swej obecności na Forum. I mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy świadkami niejednej ciekawej propozycji puzzli przez nią ułożonych i zaprezentowanych.

Patrzmy z optymizmem na Nasze Forum - na Forumowiczów!

V.
Jagoda

Post autor: Jagoda »

Na przełomie kwietnia i maja kilka dni nie logowałam się na Forum i gdy to zrobiłam, trafiłam na środek "dyskusji". Nie zabierałam głosu, chociaż korciło. Jestem na Forum od kilku lat i chyba raz zdarzyło mi się nominować kogoś w konkursie, a może ze 3-4 razy głosować. Do konkursów tematycznych ułozone puzzle wrzucam, ale na tym koniec zabawy. To dla mnie wątek tematyczny i tak go traktuję. Nie chcę uczestniczyć w żadnej rywalizacji, nawet bez nagród. Forum ma być dla mnie miejscem, gdzie otaczają mnie ludzie zafiksowani na to samo, a nie kolejny wyścig szczurów, z którym akurat w mojej pracy mam ciągle do czynienia. Jest to absolutnie moje zdanie, jeśli inni chcą się bawić, niech się bawią. Dlatego korciło, by zabrać głos, ale tego nie zrobiłam, bo uznałam, że skoro aktywnie nie działam w konkursach, to zabierać go nie powinnam.
Generalnie, czy odnośnie samych konkursów zapadły takie a nie inne decyzje - to też jakby mnie nie dotyczy. Jednak nie mogę nie odezwać się w kwestii Anuli. Toż to lincz jakiś! Banować kogoś? Dyskwalifikować? Za co? Bo znajomi zagłosowali w ostatniej chwili? Nie Anula oddała te głosy, ale normalni członkowie Forum. A że "zieloni"? Nie było obwarowań. A że widoczne wyniki? Taki system. A że w ostatniej chwili? I co z tego? Zawsze i wszędzie można głosować w ostatniej chwili. Idąc na wybory też mamy prawo pójść w przysłowiowych ostatnich 5 minutach i wrzucić głos do urny. Zakładam, że gdyby te same osoby oddały głosy wcześniej, to sprawy by nie było? Myślałam, że głosy oddane terminowo w dowolnym momencie sa takie same. I tłumaczyć jeszcze to wszystko tym, że Anula się przyznała itp. A dlaczego nie? Dziewczyna nie zrobiła nic złego, a jak się zastanowicie, to to, co zrobili jej znajomi, nie jest naruszeniem żadnej zasady głosowania - głosuje sie w określonych terminach, oddajemy określoną liczbe głosów itp. Przecież tak zrobili. A jeśli, jak pisze sama Anula, wielokrotnie Ci sami znajomi nawet pomagają jej wybierać najfajniejsze puzzle do konkursów, to mogły to być z czystym sumieniem puzzle, które im się faktycznie podobają. Owszem, ich głosowanie z ostatniej chwili zmieniło wyniki, no ale i na normalnych wyborach mieliśmy sytuację, że kładliśmy się spać wiedząc, że pan X zostaje prezydentem, a rano obudziliśmy się z wiadomością, że jednak pan Y. I nikt go nie zdyskwalifikował.
Wybaczcie, że naruszyłam zaproponowane zamknięcie tematu, ale po tym finalnym załatwieniu sprawy musiałam zabrać głos.
Ps. Vicky, wiem, że odwalasz kawał dobrej roboty przy Forum. Ale tu - no musiałam.
Awatar użytkownika
edorka

Post autor: edorka »

Również uważam, że blokowanie Anuli nie jest potrzebne.
System został zmodyfikowany i to wystarczy.
Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga »

I ja nie popieram "bana".
Awatar użytkownika
Puzzabell
Kontakt:

Post autor: Puzzabell »

Jagoda pisze: 17 maja 2023, 18:11 Jednak nie mogę nie odezwać się w kwestii Anuli. Toż to lincz jakiś! Banować kogoś? Dyskwalifikować? Za co? Bo znajomi zagłosowali w ostatniej chwili? Nie Anula oddała te głosy, ale normalni członkowie Forum. A że "zieloni"? Nie było obwarowań. A że widoczne wyniki? Taki system. A że w ostatniej chwili? I co z tego? Zawsze i wszędzie można głosować w ostatniej chwili.

Absolutnie się zgadzam.
Ban jest bezzasadny.
Nowe reguły, ok, niech będą (choć gdyby było głosowanie, to głosowałabym przeciw, w imię równości), ale ban na 2 miesiące chyba lekko trąci dyktaturą ;)
/bez urazy, Vicky, proszę :) /
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
jagabaga

Jagoda pisze: 17 maja 2023, 18:11 Bo znajomi zagłosowali w ostatniej chwili? Nie Anula oddała te głosy, ale normalni członkowie Forum. A że "zieloni"? Nie było obwarowań. A że widoczne wyniki? Taki system. A że w ostatniej chwili? I co z tego? Zawsze i wszędzie można głosować w ostatniej chwili. Idąc na wybory też mamy prawo pójść w przysłowiowych ostatnich 5 minutach i wrzucić głos do urny.
To wszystko prawda, ale... no właśnie małe, ledwo zauważalne "ale", dla części w ogóle niezauważalne. Forum internetowe w dobie fejsbuków, intagramów, tiktoków, czy innych twitterów to taki jakby relikt przeszłości. I lubimy je między innymi za to, że trąci przeszłością. A w przeszłości głosowania były inne. Moralnie uczciwsze. Wrzucenie głosu do urny (nawet oddając go na siebie, nawet w ostatniej chwili) wymaga osobistego pofatygowania się i wrzuca się JEDEN głos. Natomiast przy wszelkich głosowaniach internetowych/smsowych wygrywa ten, kto ma więcej "krewnych i znajomych", ten, kto założy więcej kont pozwalających na głosowanie i/lub ten, kto jest w stanie więcej pieniędzy zainwestować. I chyba dlatego zrobiła się aferka, bo pomimo tego, iż wszystko co napisałaś jest zgodne z prawdą, to sporo forumowiczów biorących udział w zabawie z automatu liczyło na uczciwość "z przeszłości".
Jagoda pisze: 17 maja 2023, 18:11 Zakładam, że gdyby te same osoby oddały głosy wcześniej, to sprawy by nie było?
Jasne, że by nie było, bo gdyby te same osoby oddały głosy wcześniej, nie byłoby to do wychwycenia. O moralną uczciwość w tym wszystkim chodzi.
kawa

Post autor: kawa »

Generalnie zgadzam się z tym co napisała wyżej jagabaga, ale jednak odróżniłabym sytuację kiedy zainteresowany prosi o lajkowanie, wysyłanie smsów czy tak jak tutaj, o założenie konta i oddanie głosu, od sytuacji kiedy to rodzina/znajomi wychodzą z inicjatywą "pomocy". Co do pierwszej raczej nie ma wątpliwości, że to etycznie wątpliwe, ale w drugiej, a taka miała miejsce u nas na forum, nie sposób przypisać Anuli jakiejkolwiek winy.
Awatar użytkownika
jagabaga

kawa pisze: 19 maja 2023, 09:47 Generalnie zgadzam się z tym co napisała wyżej jagabaga, ale jednak odróżniłabym sytuację kiedy zainteresowany prosi o lajkowanie, wysyłanie smsów czy tak jak tutaj, o założenie konta i oddanie głosu, od sytuacji kiedy to rodzina/znajomi wychodzą z inicjatywą "pomocy". Co do pierwszej raczej nie ma wątpliwości, że to etycznie wątpliwe, ale w drugiej, a taka miała miejsce u nas na forum, nie sposób przypisać Anuli jakiejkolwiek winy.
Nie pisałam w kontekście winy, lecz o tym, że w obecnym świecie, podczas wirtualnych głosowań, uczynność (bez względu na źródło jej pochodzenia) zakłamuje wyniki. Nawet jeśli formalne zasady nie zostały złamane.
kredka

Post autor: kredka »

Zgadzam się z tym co napisała ostatnio jagabaga, ale dodam jeszcze parę słów od siebie. Zasady nie zostały naruszone, bo nikt ich nie wprowadził - raczej nikt się nie spodziewał, że będą potrzebne. To była zabawa dla użytkowników Forum. I owszem, każdy miał prawo do niej dołączyć w dowolnym momencie, nawet znajomi. Ich działalność mogła jednak polegać na pisaniu miłych komentarzy, a nie na oddawaniu głosów w ankietach. Dziwi mnie postrzeganie takich użytkowników jako normalnych członków Forum. To nie jest "normalne". Te konta zostały założone tylko w jednym celu i tylko do niego były wykorzystywane. Nawet teraz, w związku z wynikłą dyskusją, żadne z nich się nie wypowiedziało i nie przeprosiło za swoje zachowanie. A to zachowanie nie było fair, bez względu na motywacje.

Odnośnie bana... Rozumiem decyzję Vicky'ego i ją popieram. Ten "ban" jest symboliczny. To nie jest zakaz udzielania się na forum tylko automatyczne odrzucanie ewentualnych nominacji na najbliższe 2 ankiety. Niech to będzie czas na oczyszczenie negatywnej atmosfery. A jeśli komuś spodobają się wrzucane w tym czasie puzzle Anuli i będzie je chciał docenić to nadal może je wyróżnić w odpowiednim temacie. Teraz - zarówno dla Anuli, jak i całego Forum - najlepiej będzie zakończyć dyskusję, jak zasugerował Vicky. Zmiany zostały wprowadzone. Nie wałkujmy dłużej tego tematu, bo tylko sobie szkodzimy.
Awatar użytkownika
Adelajda

Post autor: Adelajda »

kredka pisze: 19 maja 2023, 18:11 Zgadzam się z tym co napisała ostatnio jagabaga, ale dodam jeszcze parę słów od siebie. Zasady nie zostały naruszone, bo nikt ich nie wprowadził - raczej nikt się nie spodziewał, że będą potrzebne. To była zabawa dla użytkowników Forum. I owszem, każdy miał prawo do niej dołączyć w dowolnym momencie, nawet znajomi. Ich działalność mogła jednak polegać na pisaniu miłych komentarzy, a nie na oddawaniu głosów w ankietach. Dziwi mnie postrzeganie takich użytkowników jako normalnych członków Forum. To nie jest "normalne". Te konta zostały założone tylko w jednym celu i tylko do niego były wykorzystywane. Nawet teraz, w związku z wynikłą dyskusją, żadne z nich się nie wypowiedziało i nie przeprosiło za swoje zachowanie. A to zachowanie nie było fair, bez względu na motywacje.

Odnośnie bana... Rozumiem decyzję Vicky'ego i ją popieram. Ten "ban" jest symboliczny. To nie jest zakaz udzielania się na forum tylko automatyczne odrzucanie ewentualnych nominacji na najbliższe 2 ankiety. Niech to będzie czas na oczyszczenie negatywnej atmosfery. A jeśli komuś spodobają się wrzucane w tym czasie puzzle Anuli i będzie je chciał docenić to nadal może je wyróżnić w odpowiednim temacie. Teraz - zarówno dla Anuli, jak i całego Forum - najlepiej będzie zakończyć dyskusję, jak zasugerował Vicky. Zmiany zostały wprowadzone. Nie wałkujmy dłużej tego tematu, bo tylko sobie szkodzimy.
Podpisuję się pod wypowiedzią kredki 👍👌
Rok 2019 : 30 obrazów/ 33.500 elementów
Rok 2020 : 24 obrazy /30.000 elementów
Rok 2021 : 35 obrazów /41.750 elementów
Rok 2022 : 34 obrazy /46.000 elementów
Rok 2023 : 55 obrazów /63.500 elementów
Rok 2024 : 14 obrazy/17.500 elementów
Anula

Post autor: Anula »

kredka pisze: 19 maja 2023, 18:11 Te konta zostały założone tylko w jednym celu i tylko do niego były wykorzystywane. Nawet teraz, w związku z wynikłą dyskusją, żadne z nich się nie wypowiedziało i nie przeprosiło za swoje zachowanie. A to zachowanie nie było fair, bez względu na motywacje.
Zdecydowanie uważam, że ich zachowanie było nie fair, żadne motywacje tego nie usprawiedliwiają. A nie mogą się wypowiedzieć i przeprosić, nie dlatego, że nie chcą, tylko dlatego, że mają zakaz zbliżania się do Forum.
Ja Was wszystkich przepraszam w imieniu ich i swoim.

Decyzję Vicky'ego rozumiem, musiał zareagować i zrobił to z klasą.

Wszystkim, którzy napisali do mnie ciepłe słowa - serdecznie dziękuję. Wasze wsparcie było mi bardzo potrzebne.
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
Vicky

Witajcie...

Za niecały miesiąc kolejna zabawa tematyczna. Tym razem motyw przewodni to puzzle z krajobrazami. (Kalendarz).

Jest jeszcze trochę czasu, ale już dziś wstawiam na Forum przypominajkę. Może ktoś szuka jeszcze odpowiednich wzorów, do kupienia, może się waha co wrzucić do koszyka, a to byłby może odpowiedni impuls zakupowy. :lol:
A tak na serio jeszcze jedna kwestia. Krajobrazy (rzadko ostatnio układałem), więc zastanawiam się, czy macie jakieś wytyczne względem tej kategorii? Jakieś konkrety co by to miało/nie miało być?

Ktoś ma jakieś pomysły, proszę pisać.
Awatar użytkownika
wijkaa

Post autor: wijkaa »

Ja myślę żeby potraktować szeroko temat, żeby jak najwięcej obrazków się załapało. Granice bym postawiła na czymś w rodzaju Funky Zoo, że to jednak już nie jest krajobraz, że za dużo postaci.
Awatar użytkownika
kallarepka

wijkaa pisze: 20 sierpnia 2023, 11:33 Ja myślę żeby potraktować szeroko temat, żeby jak najwięcej obrazków się załapało. Granice bym postawiła na czymś w rodzaju Funky Zoo, że to jednak już nie jest krajobraz, że za dużo postaci.
Podpisuję się.
Ciężko nakreślić tu granice, bo pejzaż w tle może się pojawiać na wielu obrazkach o różnej tematyce. Ale jak jest głównym tematem, to chyba będzie ok.
Awatar użytkownika
wijkaa

Skoro właśnie to sprawdziłam, to przypomnę Wam że do rozpoczęcia konkursu o krajobrazach zostało 21 godzin 😝
Awatar użytkownika
Vicky

wijkaa pisze: 12 września 2023, 03:08 Skoro właśnie to sprawdziłam, to przypomnę Wam że do rozpoczęcia konkursu o krajobrazach zostało 21 godzin 😝
Dobrze, że mamy przypominajkę na Forum. 😁
Awatar użytkownika
Vicky

Temat otwarty Zapraszamy!

I jak przystało na słowo "otwarty", sami zmierzycie się z koncepcją krajobrazu. Ja niczego nie narzucam. Myślę, że w momencie zgłaszania nastąpi naturalna selekcja. Póki co - bawmy się. :D
Awatar użytkownika
wijkaa

A wiesz że dzisiaj przy śniadaniu mi przemknęło przez myśl że tajemniczym przedmiotem powinna być pocztówka :o :o :o :o
Awatar użytkownika
kallarepka

Czy w tym roku będzie konkurs świąteczny? Nie mogę się dogrzebać do planu gry na 2023.
A mam już pierwsze pomysły. Może nietypowe puzzle, ale za to bardzo w temacie. ;)
IMG_20231127_110320.jpg
aneta

Post autor: aneta »

Pojutrze się zaczyna :)
https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.ph ... 70#p152070

BA437A7F-2A2B-4908-A180-5AD918237B7C.jpeg

A ja mam pytanie: czy w końcu puzzle o tematyce zimowej, a nie stricte świątecznej, też się ostatecznie wliczają? :)
Awatar użytkownika
kallarepka

aneta pisze: 27 listopada 2023, 11:32 Pojutrze się zaczyna :)
https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.ph ... 70#p152070

A ja mam pytanie: czy w końcu puzzle o tematyce zimowej, a nie stricte świątecznej, też się ostatecznie wliczają? :)
Dziękuję!! Najwyrazniej za mało wytrwale grzebałem w starych postach.

Ja jestem fanką wersji zimowej, ale o ile pamiętam, raczej głosy były za obrazkami świątecznymi.
Awatar użytkownika
Vicky

Tak. Od środy planowany jest start.
Tematyka szeroko pojętej zimy. Święta - wiadomo - przy okazji.
I o ile ja dobrze pamiętam, właśnie stanęło na tej drobnej modyfikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”