Narodziny Wenus (Botticelli), Editions Ricordi 1500

Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Narodziny Wenus (Botticelli), Editions Ricordi 1500

Post autor: kallarepka »

Zanim rzucę się na stos pudełek ze świątecznymi i zimowymi tematami jeszcze jedne puzzle, które układałam w listopadzie w ramach eventu na grupie fejsbukowej Den of Discerning Dissectologists. Poznałam ją dzięki Ann999 i znajduję tam sporo bardzo fajnych, mało popularnych wzorów z malarstwem, więc dziękuję, Aniu! :)
Puzzle upolowane na olx, mega przyjemne w układaniu. Podobają mi się w nich szczególnie kolory - nie tak intensywne jak u Bluebird i różnych innych producentów podkręcających na maxa wysycenie barw. Wydaje mi się też, że dość dobrze odpowiadają kolorystyce oryginalnego obrazu.
Dużym plusem są też świetne kształty. Dzięki nim w zasadzie ani razu nie miałam wątpliwości, gdzie wpasować dany element. Tektura jest dość gruba, puzzle dobrze dopasowane, można przenosić bez problemu dość duże fragmenty. Nadruk świetnej jakości. Powierzchnia jest gładka jak lubię, i lekko błyszcząca, ale nie przeszkadza w układaniu przy sztucznym świetle.

Właściwie jedynym minusem jest dość sporo rozwarstwionych lekko puzzelków. Naliczyłam ich co najmniej 20.

Podrzucam wam jeszcze jak zwykle ciekawy artykuł o tym obrazie na portalu Niezła sztuka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2849
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Narodziny Wenus (Botticelli), Editions Ricordi 1500

Post autor: Ann999 »

Bardzo się cieszę w obie strony - że przedstawiłam Tobie grupę i że przedstawiłam Grupie Ciebie :) widzę że w obie strony płyną same korzyści. Ja tylko raz miałam do czynienia z Ricordi (pocałunek Klimta) i bardzo dobrze wspominam te puzzle, szczególnie piękną jakość i kolory wydruku. Ta firma w ogóle weszła w puzzle będąc od lat zasłużonym producentem reprodukcji obrazów, więc znają się na tym. Przez parę lat jakoś zniknęły z rynku, ale chyba się podnieśli bo ostatnio zaczynam widzieć ich reklamy na instagramie, chętnie coś bym kupiła.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Narodziny Wenus (Botticelli), Editions Ricordi 1500

Post autor: edorka »

Mam 2000 tej firmy i trochę się ich obawiałam, po takiej recenzji obawiam się trochę mniej (ale i tak nie wiem kiedy się za nie wezmę :lol: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kallarepka”