Wesprzyj funkcjonowanie forum

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: UncleLion »

Nawiązując do wątku o hostingu, uruchomiłem możliwość wsparcia rozwoju forum poprzez serwis buycoffee.to. Zaletą tego rozwiązania jest duża wygoda dla wpłacających: nie trzeba się logować, nie jest to zobowiązanie cykliczne, samemu można określić kwotę, jaką chce się przekazać. Oczywiście sposób funkcjonowania forum się nie zmienia - można z niego korzystać bezpłatnie, nie ma na nim umieszczonych banerów z reklamami kontekstowymi itd. Zakładamy pełną dobrowolność wpłat, które mają pokryć rosnące koszty utrzymania infrastruktury forum

Na co pieniądze?
Na zapewnienie hostingu (przez wzgląd na zdjęcia zamieszczane przez Forumowiczów, zajmuje ono sporą przestrzeń dyskową) oraz domeny. W tym roku koszt hostingu wyniósł 642,48 zł (na rok) i jeszcze czeka nas zapłata za przedłużenie domeny 195.57 zł.

W poprzednich latach całość opłacana była ze środków "Ojców założycieli", którzy od lutego 2012 roku (zaraz będzie 12 lat!) dbają o to, by, pomimo innych mediów, które wyparły wiele forów, cały czas było miejsce, w którym możemy dokumentować swoje puzzlowe osiągnięcia, wymieniać się informacjami, spostrzeżeniami, czasem sprzedać zalegające pudełka, a przede wszystkim tworzyć piękną społeczność puzzlomaniaków.

Zatem jeżeli chcesz wesprzeć forum, możesz zrobić to klikając w link: https://buycoffee.to/puzzleforum
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1893
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: wijkaa »

Wpłacone.
Albo jestem nieogarem, albo na tym portalu nie jest podawane ile zostało zebrane. Napiszecie za parę dni ile się zebrało? Tak z czystej ciekawości :-D
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: UncleLion »

wijkaa pisze: 15 stycznia 2024, 14:25 Wpłacone.
Albo jestem nieogarem, albo na tym portalu nie jest podawane ile zostało zebrane. Napiszecie za parę dni ile się zebrało? Tak z czystej ciekawości :-D
Nie jesteś nieogarem - to działa trochę inaczej niż zrzutka.pl i faktycznie nie widać zebranej kwoty. ale spokojnie - wszystko podamy.
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: ira »

Też już zafundowałam "kawę" naszemu forum. :D
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: kallarepka »

Zrobione :)
Andrzej71
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 48
Rejestracja: 15 grudnia 2022, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Andrzej71 »

Też coś dorzuciłem.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5103
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: jagabaga »

Ode mnie też wieczorna kawka dla forum☕️ :). Po tylu porcjach kofeiny forum dziś nie uśnie ;).
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: kallarepka »

jagabaga pisze: 15 stycznia 2024, 18:41 Ode mnie też wieczorna kawka dla forum☕️ :). Po tylu porcjach kofeiny forum dziś nie uśnie ;).
Oby wystarczyło tej kofeiny na cały rok. :)
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3551
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: aneta »

Ja też już 😊☕️
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Ciapciak »

Dorzucone, coby nam się lepiej układało :D ;)
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1305
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Dawid »

To ode mnie też :)
Chociaż mam wrażenie, biorąc pod uwagę, ile wydałem na puzzle, odkąd tu dołączyłem, że to forum powinno mnie wspierać :D
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 10 pudełek / 5859 el.
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 533
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: ann »

Kawa postawiona :)
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: bkiaw13 »

Ode mnie duża czarna na pobudzenie :)
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 709
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Rav »

też co nieco dorzuciłem
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: edorka »

Dawid pisze: 16 stycznia 2024, 03:17 To ode mnie też :)
Chociaż mam wrażenie, biorąc pod uwagę, ile wydałem na puzzle, odkąd tu dołączyłem, że to forum powinno mnie wspierać :D
Padłam :lol: :lol: :lol:
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: UncleLion »

Dawid pisze: 16 stycznia 2024, 03:17 To ode mnie też :)
Chociaż mam wrażenie, biorąc pod uwagę, ile wydałem na puzzle, odkąd tu dołączyłem, że to forum powinno mnie wspierać :D
Ależ forum Cię wspiera! Dzięki forum możesz trafić na różne promocje lub inne okazje... pomyśl ile byś wydał bez forum :P
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Puzzabell »

Wpłacone.
Dziękuję za prowadzenie forum przez tyle lat, dużo fajnego czasu tutaj spędziłam i poznałam fajne osoby prywatnie.

Pozdrawiam!
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Kina
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2024, 15:19

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Kina »

Nawet można tutaj nawiązać znajomości online, cieszę się :D
Pozdrawiam, Kina
kawa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 557
Rejestracja: 24 marca 2019, 18:15

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: kawa »

Kawa od kawy postawiona :)
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: UncleLion »

Bardzo dziękujemy wam za odzew. Naprawdę serce rośnie jak widzi się taki odzew ze strony społeczności forumowej.
Tak jak wspominałem, będziemy informowali o postępach zbiórki. Chyba czas na pierwszy raport:
Na ten moment wpłaty wynoszą: 646 zł co po odjęciu kosztów daje 581,4 zł na utrzymanie forum. Czyli niemal 70% rocznego utrzymania forum.
Kawy_01.png
Gradobicie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 36
Rejestracja: 05 listopada 2022, 15:36

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Gradobicie »

Rzadko bywam ale i ja dorzucę swoje 3 grosze. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Olcia »

Spóźniona i ja się z Wami napiję kaffki :D pomimo, że mnie "ostatnio" nie ma, to i tak zaglądam co jakiś czas ;) ściskam mocno
Ps. Nawet coś tam ostatnio ułożyłam :lol:
Tomasz.B
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 799
Rejestracja: 03 grudnia 2015, 11:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Tomasz.B »

Olcia pisze: 19 lutego 2024, 11:47 Spóźniona i ja się z Wami napiję kaffki :D pomimo, że mnie "ostatnio" nie ma, to i tak zaglądam co jakiś czas ;) ściskam mocno
Ps. Nawet coś tam ostatnio ułożyłam :lol:
To tak jak ja ;)
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 709
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Rav »

Tak z ciekawości, udało się uzbierać całą kwotę pokrywającą roczne koszty utrzymania forum?
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: UncleLion »

Rav pisze: 20 lutego 2024, 20:03 Tak z ciekawości, udało się uzbierać całą kwotę pokrywającą roczne koszty utrzymania forum?
Niemalże. Zebrane wpłaty to 859 zł co przekłada się na 773,1 zł do wypłaty. Czyli 92% kwoty. Co uważam już za wynik rewelacyjny! :) Poniżej zrzut ze statystyk:
buy_coffe_luty.png
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Vicky »

Hejka Wszystkim.

Na wstępie zaznaczam, że nie wnikam w indywidualne sumienia (ani portfele) Szanownych Kolegów i Koleżanek - Forumowiczów! Ale marzec i kwiecień są miesiącem rozliczeń PIT. Pomyślałem, że można przy tej okazji odprowadzić nadwyżkę (zwrot, ulgę) w postaci zasilenia (być może kolejnego) konta do prowadzenia Naszego Forum. Oczywiście wszystko według uznania. Bo nikt nie wymaga przekazywania całej sumy. :lol:

Ja zachęcam - właśnie podzieliłem się paroma złociszami !!!

Wahałem się czy poruszać jeszcze jeden temat. Ale uznałem, że można - a mnie nawet wypada! ;)

Chodzi o ewentualny przyszłoroczny *budżet*. Mając pewną nadwyżkę z tytułu KAWY, można byłoby śmiało przeznaczyć określoną kwotę na zabezpieczenie stosownych środków potrzebnych do zakupu tzw. Nagród. Oczywiście zaraz podniosą się głosy, że Konkursy to tylko zabawa i nie potrzeba robić żadnych prezentów, itp., itd... Ale, czyż nie byłoby miło podtrzymać tradycję i wyróżnionym przekazać symboliczny podarek w ramach podziękowania i docenienia za włożony "trud i wysiłek"? I czy taka inwestycja nie jest poniekąd inwestycją w promocję i ewentualną przyszłość samej/samego siebie? :D

Wiecie, że nie chodzi tu o mnie. Bo nie dla mojej osoby to robię/piszę. Po prostu uznałem, że po wielu latach starania się o drobny gest i dobrą wolę sponsorów, może warto spróbować zapewnić odpowiednie i godne zaplecze na takie szczególne okazje. Raz do roku. Bezpośrednio przez Forum. Tym bardziej teraz, kiedy zrobiło się już "pierwsze kroki za płoty" w kwestii współfinansowania i dalszego współistnienia tego miejsca.

Pozdrawiam.

V.
Mondzia2023
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 10 listopada 2023, 18:01

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Mondzia2023 »

To ode mnie kawusia na pobudzenie w ten szary dzionek ☕
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: kallarepka »

Vicky pisze: 08 marca 2024, 20:53 Hejka Wszystkim.

Na wstępie zaznaczam, że nie wnikam w indywidualne sumienia (ani portfele) Szanownych Kolegów i Koleżanek - Forumowiczów! Ale marzec i kwiecień są miesiącem rozliczeń PIT. Pomyślałem, że można przy tej okazji odprowadzić nadwyżkę (zwrot, ulgę) w postaci zasilenia (być może kolejnego) konta do prowadzenia Naszego Forum. Oczywiście wszystko według uznania. Bo nikt nie wymaga przekazywania całej sumy. :lol:

Ja zachęcam - właśnie podzieliłem się paroma złociszami !!!

Wahałem się czy poruszać jeszcze jeden temat. Ale uznałem, że można - a mnie nawet wypada! ;)

Chodzi o ewentualny przyszłoroczny *budżet*. Mając pewną nadwyżkę z tytułu KAWY, można byłoby śmiało przeznaczyć określoną kwotę na zabezpieczenie stosownych środków potrzebnych do zakupu tzw. Nagród. Oczywiście zaraz podniosą się głosy, że Konkursy to tylko zabawa i nie potrzeba robić żadnych prezentów, itp., itd... Ale, czyż nie byłoby miło podtrzymać tradycję i wyróżnionym przekazać symboliczny podarek w ramach podziękowania i docenienia za włożony "trud i wysiłek"? I czy taka inwestycja nie jest poniekąd inwestycją w promocję i ewentualną przyszłość samej/samego siebie? :D

Wiecie, że nie chodzi tu o mnie. Bo nie dla mojej osoby to robię/piszę. Po prostu uznałem, że po wielu latach starania się o drobny gest i dobrą wolę sponsorów, może warto spróbować zapewnić odpowiednie i godne zaplecze na takie szczególne okazje. Raz do roku. Bezpośrednio przez Forum. Tym bardziej teraz, kiedy zrobiło się już "pierwsze kroki za płoty" w kwestii współfinansowania i dalszego współistnienia tego miejsca.

Pozdrawiam.

V.
Moim zdaniem priorytetem jest oczywiście uzbieranie na utrzymanie forum, a jak wiać udało się to prawie, jeszcze odrobinkę zabrakło, więc jeszcze nie osiągnęliśmy planu minimum. Choć bardzo się cieszę, że zrzutka była udana i sporo udało się uzbierać niedużej w sumie grupie osób.

Po drugie warto by było nagrodzić bezpłatną pracę osób, które poświęcają czas i zaangażowanie na organizowanie tu różnych atrakcji czyli np. Puzzabell i Vicky'ego.

A do nagród dla osób wygrywających w konkursach nie jestem przekonana. I tak, podpisuję się pod argumentem, że każdy układa dla własnej przyjemności głównie i takie wzory, które sprawiają mu przyjemność, a nie dla nagród. :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Vicky »

Wcześniej padło stwierdzenie, że nie dla siebie szukam nagród. I to podtrzymuje. Szukam natomiast prostego rozwiązania na przyszłość, w kwestii konkursu.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wesprzyj funkcjonowanie forum

Post autor: Cyber Killer »

Rzadko forum odwiedzam w ostatnich miesiącach, ale też dałem na kawkę ;-)

(szewc bez butów chodzi - wciąż jeszcze mojego hosta na obrazki nie przywróciłem do życia :-P i głównie przez to nie dotykałem puzzli innych niż dziecięce, bo nie miałbym gdzie fotek wrzucić)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”