Retro puzzle

Filmy, artykuły i inne ciekawostki na temat puzzli.
Roberek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 48
Rejestracja: 06 kwietnia 2021, 13:23

Retro puzzle

Post autor: Roberek »

Ostatnim czasem pracowałem nad wymianą dachu i nom, reszta ekipy się się aż zaśmiała.
"Robek! Masz! Ale układaj w domu bo teraz mamy robotę!".
Nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że znaleźli na strychu taki o to skarb!
Ja się cieszyłem jak głupi bardziej z tych puzzli niż, że akurat dzisiaj nie pada i w spokoju można robić dach.
Pytanie do was.
Macie takie znaleziska? Jakieś w ciul stare puzzle? Dawajcie foty w komentarzach.
Nie wiem czy moje są kompletne. Widać, że ktoś to układał i to niedawno z resztą sądząc po kartkach z jakąś ankietą typową pod zajęcia na studia.
Sypie się to strasznie.
Moje sado maso puzzlowe chce to ogarnąć! :D
Robi się coraz cieplej więc czasu będzie na to mniej więc oceniam to na projekt wiosna 2024 ;)
Ciekaw jestem waszych historii i dziwnych puzzli.
Załączniki
IMG_20240418_023534.jpg
IMG_20240418_023519.jpg
IMG_20240418_023444.jpg
Astoreth
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 258
Rejestracja: 27 stycznia 2024, 11:10

Re: Retro puzzle

Post autor: Astoreth »

Moje pierwsze puzzle 1000 elementów, które dostałam jako dziecko :) Wtedy muszę przyznać stanowiły nielada wyzwanie.

Ostatnio układałam je już po raz ostatni i to było zupełnie inne doświadczenie niż te 25 lat temu :D a może i więcej... 🤔

Trefl to moje całkiem pierwsze "dorosle puzzle" z wiadomo jakim zamkiem :lol: Jeszcze starsze niż Gumisie.

Axel - to prezent urodzinowy od kolezanki z klasy w gimnazjum 🤣 tak... To to byl koszmar, wszystkie elementy 2x2 ktore pasowal wszedzie i nigdzie 😅
Załączniki
Screenshot_20240419_172454.jpg
IMG_20231216_133539.jpg
IMG_20231216_133523.jpg
Roberek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 48
Rejestracja: 06 kwietnia 2021, 13:23

Re: Retro puzzle

Post autor: Roberek »

Fajna kolekcja. Sentyment musi być i wspomnienia wracają.
Ja mam w pamięci stare puzzle Trefla, które wygrałem w jakimś konkursie w podstawówce. Mój brat też.
To były puzzle trefla, wydane w ramach promocji filmu "Ogniem i Mieczem". Tak jestem stary :D
Z tego co pamiętam to moje były chyba 600 elementów z Izabelą Scorupko. :)
Mój starszy brat miał jakieś 3000 elementów.
Jak będę na majówkę w domu u rodziców to idę na strych.....
Trzymajcie kciuki bo tam jest wszystko..... Mogę się zgubić ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”