Obrazy

JoasiaW
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 24 września 2015, 09:55

Obrazy

Post autor: JoasiaW »

Pierwszy obraz, który lubię, w formie puzzli, dostałam je na urodziny :). "Gwiaździsta noc" van Gogha, Eurographics Puzzle, 2000 el. Brak czasu i obecność dzieci powoduje powolny przyrost ale już coś tam mam. Puzzle kiepsko się łączą i słabo trzymają nawzajem, niektóre puzzle mają fest fikuśne kształty, zdarzyły się też nieprzecięte np. 4 puzzle. Mimo to kolorystyka jest najlepsza jaką widziałam spośród innych firm, taka soczysta. Przyjemnie jest poznawać każde maznięcie pędzla z ulubionego obrazu :)
Obrazek
Obrazek
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Obrazy

Post autor: Ania »

Hmmm prezent urodzinowy więc szanse mam pewnie marne ;) ale jakbyś chciała je kiedyś sprzedać albo wymienić się na coś innego to daj proszę znać! :)
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: Obrazy

Post autor: Tymczasowy »

Fajny prezent. Kolory są super, chyba faktycznie lepsze niż u Piatnika i Ravena. No i to 2000.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3535
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Obrazy

Post autor: kallarepka »

Zgadzam się, bardzo przyjemne jest przyglądanie się obrazowi z bliska podczas układania puzzli. Czasem odbiera się go zupełnie inaczej niż całość.

Ale taka nieprecyzyjne kreska jak u van Gogha wydaje mi się udręką w puzzlach. ;)
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Obrazy

Post autor: abee »

Tymczasowy pisze:Fajny prezent. Kolory są super, chyba faktycznie lepsze niż u Piatnika i Ravena.

[/img]
I to mi się bardzo podoba w tej firmie - wysycenie kolorów.
JoasiaW
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 24 września 2015, 09:55

Re: Obrazy

Post autor: JoasiaW »

Ania pisze:Hmmm prezent urodzinowy więc szanse mam pewnie marne ;) ale jakbyś chciała je kiedyś sprzedać albo wymienić się na coś innego to daj proszę znać! :)
Niestety muszę Cię zmartwić - po ułożeniu zaraz powędruje na ścianę, takie były plany od początku :)
kallarepka pisze:Ale taka nieprecyzyjne kreska jak u van Gogha wydaje mi się udręką w puzzlach. ;)
Fakt, często długo szukam gdzie dany puzzel ma swoje miejsce, wszędzie mi pasuje ;) Ale lubię malować, więc przyglądanie się jak łączy kolory i jak kieruje pędzlem jest dla mnie przyjemnością i wynagradza tę udrękę ;)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obrazy

Post autor: leżak »

Tymczasowy pisze:Fajny prezent. Kolory są super, chyba faktycznie lepsze niż u Piatnika i Ravena. No i to 2000.


Obrazek
Obrazek
2000 ma też Clementoni i jeżeli się trafi na wycięte dobrym wykrojnikiem to i łączenia, i trzymanie będzą ok.
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: Obrazy

Post autor: Tymczasowy »

leżak pisze:
Tymczasowy pisze:Fajny prezent. Kolory są super, chyba faktycznie lepsze niż u Piatnika i Ravena. No i to 2000.



2000 ma też Clementoni i jeżeli się trafi na wycięte dobrym wykrojnikiem to i łączenia, i trzymanie będzą ok.
:oops: nawet je mam. Za dużo tego wszystkiego.
JoasiaW
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 24 września 2015, 09:55

Re: Obrazy

Post autor: JoasiaW »

Trochę do przodu :) Niestety obecne możliwości to max. 10 kawałeczków na dzień...
Obrazek
Weronika&Krystian
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 45
Rejestracja: 25 lutego 2016, 08:35

Re: Obrazy

Post autor: Weronika&Krystian »

Świetnie wygląda :)
Awatar użytkownika
martam
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 311
Rejestracja: 12 lutego 2016, 00:29

Re: Obrazy

Post autor: martam »

Niesamowite ale trudność widać wielką, powodzenia!
JoasiaW
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 24 września 2015, 09:55

Re: Obrazy

Post autor: JoasiaW »

Idzie powoli ale systematycznie po parę puzzli dziennie :) Widać już spirale na środku. Teraz męczę ten ciemny dół, a na koniec zostanie reszta nieba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Obrazy

Post autor: Daff »

Już nie mogę doczekać się końca. Rewelacyjnie będzie wyglądać :D Swoją drogą podziwiam Cię - jak Ty sobie z tym dajesz radę? Wszystko w obrębie kolorów jest prawie jednakowe... :D
JoasiaW
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 24 września 2015, 09:55

Re: Obrazy

Post autor: JoasiaW »

Daff pisze:Już nie mogę doczekać się końca. Rewelacyjnie będzie wyglądać :D Swoją drogą podziwiam Cię - jak Ty sobie z tym dajesz radę? Wszystko w obrębie kolorów jest prawie jednakowe... :D
Mam nadzieję, że będzie rewelacyjnie wyglądać na ścianie, taki zamiennik reprodukcji obrazu z wkładem własnym :D Masz rację, w obrębie koloru puzzle są takie same, ale jak się przyjrzę bardziej to prawie każdy ma jakiś szczegół - wiesz, maznąć pędzlem nie da się dwa razy tak samo - więc po prostu biorę pudełko z obrazkiem i szukam tego szczegółu i tak większość puzzli znajduje swoje miejsce. Masochistyczna metoda z szukaniem tych szczegółów na obrazie, ale dla mnie to przyjemność takie "studiowanie pędzla malarza" ;) No i myślę że to dzięki soczystym kolorom widzę te szczegóły, obawiam się że przy gorszej kolorystyce byłoby ciężko. Poza tym teraz jak mam już połowę puzzli i wiem gdzie co mniej więcej jest to resztę układam "normalnie" czyli dopasowuję po kształcie i kolorze. Dziękuję za uznanie... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „JoasiaW”