1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Tomasz.B
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 799
Rejestracja: 03 grudnia 2015, 11:24
Lokalizacja: Tarnów

1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Post autor: Tomasz.B »

Wurlitzer Jukeboxes
Wydawca: King
Nr katalogowy: 1968
Ilość: 1000, 48.5 x 68 cm

Kolejne puzzle, po których nie spodziewałem się cudów, ale przyciągnęły mnie swoją odmiennością tematu. Raz w życiu tylko miałem okazję pobawić się prawdziwą i piękną szafą grającą, z której to, przy aprobacie reszty klienteli popłynęli The Doors :) Puzzle w kolorowych obszarach okazały się bardzo wdzięczne w układaniu. Mimo, że wykrojnik jak widać jest monotematyczny, ten etap poszedł błyskawicznie. Po ułożeniu zostałem z całkiem sporą kupką czarnych elementów o tym samym kształcie. Chwilę poprzyglądałem się i zauważyłem, że elementy w pionowych liniach są węższe niż te w poziomych i tak je rozdzieliłem. Dodatkowo, "polaryzacja" ułożenia ich w liniach jest również identyczna - zawsze skierowane są węższym wypustkiem w jedną stronę. Na szczęście wykrojnik jest tak skonstruowany, że bez użycia młotka nie da się wsadzić elementu w złe miejsce - każdy jest inny. Ułatwiło to trochę i przyspieszyło nudny proces dopasowywania elementu po elemencie.. ;) Mimo braku jednego brzeżka lądują w prawowitej galerii.

Całość:

Obrazek

Szafy grające:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Album na portalu Flickr.
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Post autor: Olcia »

Tomasz.B pisze:Raz w życiu tylko miałem okazję pobawić się prawdziwą i piękną szafą grającą, z której to, przy aprobacie reszty klienteli popłynęli The Doors :)
Aż mi się przypomniały czasy liceum jak to na wagarach chodziło się do pubu, w którym była szafa i w kółko puszczało się The Doors... o aprobatę nie trzeba było prosić... ech... 8-) wróciłoby się... wróciło...
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Post autor: kusiukus »

Tak się zastanawiam na co komu tajemna wiedza, jaki numer katalogowy mają puzzle, które się ułożyło? :roll: Serio się pytam, to się do czegoś może przydać? W sensie, gdzieś te puzzle wyszukać można, albo coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5338
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kusiukus pisze:Tak się zastanawiam na co komu tajemna wiedza, jaki numer katalogowy mają puzzle, które się ułożyło? :roll: Serio się pytam, to się do czegoś może przydać? W sensie, gdzieś te puzzle wyszukać można, albo coś w tym stylu?
Właśnie po to. Nieraz udało mi się znaleźć puzzle właśnie po numerze.
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1000 - King - Wurlitzer Jukeboxes

Post autor: kusiukus »

No i o to mi chodziło. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tomasz.B”