Różności 2019

Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

ridibunda pisze: 06 maja 2019, 18:06 Przepiękne !!! Zakochałam się w tych puzzlach!!!
Ja też :D Ta mordka jest bossska ;)

kasienka pisze: 06 maja 2019, 23:35 Piękne puzzle!
Dzęki :D

Pozostając przy futrzastej tematyce...

Bluebird, Spirit of Autumn, 1500 el.

A nawiasem mówiąc - nigdy więcej tej elementacji od Bluebird (i Castora też) :mrgreen: . Układa się i układa, a tu nic nie przybywa. Te elementy są dla mnie stanowczo za małe :x

liski2.jpg
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6501
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Różności 2019

Post autor: Jagoda »

Dużo fajnych puzzli w tym wątku - te z mewami w obrazie są boskie (widziałeś inne? też super, kaczki najbardziej mnie kuszą). A wilczek i liski (czyli ostatnie 2 - są przecudne:). Lądują na mojej liście życzeń...
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Różności 2019

Post autor: jagabaga »

Daff pisze: 20 kwietnia 2019, 07:43 SunsOut, Nene Thomas "Queen of Fate", 1000 el.
nimfa4.jpg
Jaka jakość - spasowanie, nadruk?
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Jagoda pisze: 13 maja 2019, 09:33 Dużo fajnych puzzli w tym wątku - te z mewami w obrazie są boskie (widziałeś inne? też super, kaczki najbardziej mnie kuszą). A wilczek i liski (czyli ostatnie 2 - są przecudne:). Lądują na mojej liście życzeń...
Dzięki :D Widziałam inne - wszystkie mi się podobają i docelowo chciałabym ułożyć cały komplet :mrgreen: . A do wilków i lisów mam wyjątkową słabość - zwłaszcza do tych ostatnich, od momentu kiedy zaczęłam oglądać na YT filmiki z oswojonymi osobnikami. O wiele ciekawsze i wdzięczniejsze, niż psy, ale znacznie bardziej wymagające. I... hmmm… dość głośne ;)
jagabaga pisze: 15 maja 2019, 12:33
Daff pisze: 20 kwietnia 2019, 07:43 SunsOut, Nene Thomas "Queen of Fate", 1000 el.
nimfa4.jpg
Jaka jakość - spasowanie, nadruk?
Jakość dobra, świetne kolory, dobra rozdzielczość zdjęcia, ale elementy są dość specyficzne - bardzo grube (takie trochę 3D), trochę luźno spasowane, dodatkowo z zaokrąglonymi brzegami. No i ten połysk... Trochę przeszkadza, bo wszystko się odbija. Mimo to, efekt zachwyca ;) .
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Heye, Marino Degano Cat's life, 1000 el.
kotek3.jpg
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Różności 2019

Post autor: szu »

Jakaś niezła impreza na tym sierściuchu się odbywa :lol:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Różności 2019

Post autor: jagabaga »

Daff pisze: 17 maja 2019, 10:46 Heye, Marino Degano Cat's life, 1000 el.
No nie gadaj, że Degano'wego kota ułożyłaś... Ja z wielkim mozołem przed chwilą wybierałam, co teraz układać i padło na kota... No to nie będę kota układać teraz... Zatem mozołu ciąg dalszy... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

jagabaga pisze: 17 maja 2019, 10:52 No nie gadaj, że Degano'wego kota ułożyłaś... Ja z wielkim mozołem przed chwilą wybierałam, co teraz układać i padło na kota... No to nie będę kota układać teraz... Zatem mozołu ciąg dalszy... :lol: :lol:
Też w pocie czoła wybierałam :mrgreen: :lol:

Ostatni obrazek majowy:
D-Toys, Albert Bredow - Romantic winter, 1000 el.
Pójdzie na ścianę, bo jest uroczy ;)
zima.jpg
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2019, 09:45 przez Daff, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Różności 2019

Post autor: Vicky »

Tak. Zdecydowanie jest piękny.
Miałem go kupić, ale coś innego wpadło mi w oko, i te puzzle zostały póki co odłożone do koszyka planów.
Rozglądałem się za innymi motywami tego malarza, bo są równie ciekawe, ale nic więcej z dostępnych nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Vicky pisze: 31 maja 2019, 23:35 Tak. Zdecydowanie jest piękny.
Miałem go kupić, ale coś innego wpadło mi w oko, i te puzzle zostały póki co odłożone do koszyka planów.
Rozglądałem się za innymi motywami tego malarza, bo są równie ciekawe, ale nic więcej z dostępnych nie znalazłem.
Dzięki :D Też szukałam i podobnie jak u Ciebie bez efektu. Ale jeśli uda mi się znaleźć wystarczająco duże zdjęcie innego obrazu to zamówię puzzle w Prezentynie. Jest z czego wybierać ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Różności 2019

Post autor: Vicky »

A nie wydaje Ci się, że ostateczny efekt jest nieco zbyt ciemny?
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Vicky pisze: 01 czerwca 2019, 11:47 A nie wydaje Ci się, że ostateczny efekt jest nieco zbyt ciemny?
Faktycznie jest i to raczej nie kwestia zdjęcia. Gdyby nie ten fragment jasnego nieba, można by przypuszczać, że to zmierzch, albo zbliża się jakaś śnieżyca ;)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2849
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Różności 2019

Post autor: Ann999 »

Piekne :) jak się nie wie, że powinny być jaśniejsze, to są idealne :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Ann999 pisze: 01 czerwca 2019, 15:26 Piekne :) jak się nie wie, że powinny być jaśniejsze, to są idealne :)
:D Trudno powiedzieć czy powinny - na pudełku też są takie ciemne ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Różności 2019

Post autor: Vicky »

Zmierzch, czy śnieżyca. Ciemne, czy lekko "niedorobione", i tak są bardzo piękne. :)
Na pewno zasługują na wyróżnienie.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Vicky pisze: 02 czerwca 2019, 13:17 Zmierzch, czy śnieżyca. Ciemne, czy lekko "niedorobione", i tak są bardzo piękne. :)
Na pewno zasługują na wyróżnienie.
Zgadzam się - mnie również zachwycił :D


A teraz mała zagwozdka...
Grafika, Brueghel "The Tower of Babel", 1500 el.
Babel3.jpg
Niby wszystko ok, ale nie do końca. W jednym miejscu 4 elementy zachodzą na siebie zbyt głęboko, tak jakby część ornamentu została prypadkowo wycięta. Czyżby w tym miejscu obraz się zmarszczył przy przyklejaniu? Nie wiem co o tym myśleć. Elementy nad łączeniem są na swoim miejscu, pod łączeniem również, ze względu na specyfikę obrazu nie pasowałyby nigdzie indziej. Przestawić się ich też nie da - muszą być tam gdzie są. Dopiero kiedy się je rozdzieli wzdłuż tego poziomego ornamentu i lekko rozsunie (jakieś 3 mm) wszystko wygląda w porządku. Czyżby feler?
babel1.jpg
A propos lampek (ktoś o nich wspomniał w innym wątku)… Od dłuższego czasu towarzyszy mi genialna dotykowa lampka z regulowanym natężeniem i barwą światła z ruchomym ramieniem. Jest naprawdę rewelacyjna i daje duży komfort układania ;) To prezent od brata specjalnie do puzzli :D
lampka.jpg
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Obrazek, który nie wiedzieć czemu sprawił mi nieco trudności. Chyba z nietypowymi kształtami mam pewne problemy ;)

Cobble Hill, Szopy, 1000 el.
szopy.jpg
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Różności 2019

Post autor: kasienka »

Ale fajne szopy :D
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6501
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Różności 2019

Post autor: Jagoda »

Cudne. Ale mówiąc szczerze, to wcale nie wyglądaja na łatwe.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Jagoda pisze: 24 czerwca 2019, 15:45 Cudne. Ale mówiąc szczerze, to wcale nie wyglądaja na łatwe.
Dzięki :D Faktycznie łatwe nie były, ale układało się dość przyjemnie. Gdyby tylko były troszkę mniej błyszczące...

A teraz najdziwniejsze puzzle jakie dotąd miałam przyjemność układać. Miał być tysiąc i...był, tylko o wiele większy, niż przeciętny :shock: Kiedy zobaczyłam elementy mało nie padłam z wrażenia. I żeby tylko wielkie i grubaśne były (wklęsłe od spodu), ale i wielkiej siły trzeba było użyć, żeby je wcisnąć na miejsce. Mam tak obolałe paluchy, że ciężko mi pisać na kompie :mrgreen: . Czy efekt końcowy był tego wart? Sama nie wiem...

SunsOut, Bearly Daylight by Roberta Wesley, 1000 el. 69x89 cm

wielkosc.jpg
misie.jpg
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Różności 2019

Post autor: Wojciech »

Łał... Jak puzzle dla małych dzieci.
Tak się zastanawiałem jak wyglądają puzzle tej firmy w tym wymiarze, bo jeden wzór też mnie zaciekawił.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Wojciech pisze: 24 czerwca 2019, 19:11 Łał... Jak puzzle dla małych dzieci.
Tak się zastanawiałem jak wyglądają puzzle tej firmy w tym wymiarze, bo jeden wzór też mnie zaciekawił.
Dokładnie to samo pomyślałam :lol: Powiem szczerze, że nie jestem zachwycona. Przez to, że elementy są lekko wypukłe (widywałam już takie w okrągłych angielskich puzzlach) , rowki na łączeniach wydają się jeszcze głębsze i przez to są bardziej widoczne. Przy małych elementach może by się to jakoś rozmywało, ale te wielkie biją po oczach. Zwłaszcza, że dość mocno się świecą. Ja chyba się już na takie nie zdecyduję.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6501
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Różności 2019

Post autor: Jagoda »

Daff pisze: 24 czerwca 2019, 19:25
Wojciech pisze: 24 czerwca 2019, 19:11 Łał... Jak puzzle dla małych dzieci.
Tak się zastanawiałem jak wyglądają puzzle tej firmy w tym wymiarze, bo jeden wzór też mnie zaciekawił.
Dokładnie to samo pomyślałam :lol: Powiem szczerze, że nie jestem zachwycona. Przez to, że elementy są lekko wypukłe (widywałam już takie w okrągłych angielskich puzzlach) , rowki na łączeniach wydają się jeszcze głębsze i przez to są bardziej widoczne. Przy małych elementach może by się to jakoś rozmywało, ale te wielkie biją po oczach. Zwłaszcza, że dość mocno się świecą. Ja chyba się już na takie nie zdecyduję.
Obrazek sam w sobie bardzo mi sie podoba, jak dla mnie takie indiańskie klimaty rodem z Karola Maya:) A takie puzzle XXL to układałam z HOPa, miałam 500 w rozmiarze 1000. Śmiesznie było układac takie kolosy, ale jakość była super i może dziwie - ale układało sie je super. Może więc w tych nie jest to kwestia samej wielkości, ale jakości.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Różności 2019

Post autor: Daff »

Pewnie masz rację, że to kwestia jakości :) . Nie przepadam za puzzlami, które są zrobione z, jak ja to mówię, "rzadkiej" tektury. Przez to, że ma strukturę mało zwartą powstaje sporo pyłu, a na brzegach elementów pozostają drobne strzępki, które trzeba mocno wciskać, żeby zniknęły. Mam też wrażenie, że elementy szybko chłoną wilgoć, dlatego nie "klikają" tylko trzeba je wciskać. Niby na pierwszy rzut oka jest ok, ale ja jednak jestem na nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daff”