Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: UncleLion »

W moje ręce trafiły puzzle od zapuzzlowani.pl, a dokładniej wytwarzane przez pracownię twórczą Avocado. Można było o nich usłyszeć m.in. dzięki akcji na wspieram.to.

Niewielki obrazek (nie liczyłem ile dokładnie ma elementów) stanowiący przykład tego, co tak naprawdę planują wypuścić na nasz rynek. A dokładniej są to puzzle drewniane z nietypowymi kształtami. Z jednej strony ktoś powie, że nic nowego, bo znajdzie się za granicami firmy, które takie produkty wytwarzają, u nas jednak to ciągle dość unikatowe zjawisko.
zapuzzlowani_01.JPG
Pierwsze co zaskakuje to jakość wykonania. Obawiałem się, że: będą bardzo cienkie i że nadruk będzie na zasadzie nakładania warstwy papieru. Oczywiście i na szczęście tak nie jest. Puzzle to kilkumilimetrowa sklejka, która zapewnia, że bez problemu chwyta się elementy, nic się nie wygina, nie odkształca, nie dzieje się nic, co mogłoby wpłynąć na odbiór. Jeżeli chodzi o jakość nadruku także nie mogę się do niczego doczepić. Nigdzie nie dostrzegłem odprysków, jest wyraźny.
zapuzzlowani_02.JPG
Obrazek to kwestia subiektywna - mnie na kolana nie powalił, typowy "landszaft", ale tym razem bardziej interesowało mnie jak to jest wykonane. Nietypowe kształty, szczególnie w dolnej części obrazka, sprawiły, że układało się je trudniej niż bym się spodziewał. Jednocześnie dużą frajdę daje wyszukiwanie nietypowych kształtów: bo tak jak stateczek, słońce czy samolot są dość oczywiste i szybko je zauważymy, tak już butelka i szklanka, czy lód na wafelku, które skladają się z dwóch puzzli to już zaskoczenie.
zapuzzlowani_03.JPG
Czy polecam? Na pewno. Sam bardzo chętnie bym spróbował jednego z ich zapowiadanych obrazków: kuli ziemskiej, która jest po prostu piękna (zerknijcie na stronę: link. Wczoraj ekipie od zapuzzlowanych udało się zebrać wymaganą kwotę na wspieram.to więc teraz zamawiając nic się nie ryzykuje. Produkty powinny zostać dostarczone do wspierających. Naprawdę warto zerknąć. Cena? No cóż- drewno u ich nie masowy charakter powoduje, że jest odczuwalna. Ale nawet jeżeli nie do masowego kupowania, to na bardzo oryginalne prezenty lub by jako puzzlomaniak spróbować czegoś nowego - warto. A do tego jest szansa, że ta szalona ekipa rozwinie skrzydła :)
zapuzzlowani_04.JPG
zapuzzlowani_05.JPG
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: Junka »

O rety, cudeńko!
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: kasienka »

Super. Kształty świetne. Na pewno przyjemnie się układało.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: Wojciech »

Pierwszy wzór na forum. Ciekawe czy jeszcze jakieś się pojawią.
Fajne te puzzelki, ale cena już nie. A taką mam ochotę na tą "Ziemię".
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: jagabaga »

Ciekawy pomysł na puzzel w kształcie słońca w miejscu słońca :). Ale jeśli mam być szczera, to sam obrazek nie powalił mnie na kolana.
Jak przebiega proces rozkładania ułożonego obrazka - puzzle trzymają się ze sobą, czy lekko rozsuwają?
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: UncleLion »

jagabaga pisze: 30 października 2019, 07:50 Ciekawy pomysł na puzzel w kształcie słońca w miejscu słońca :). Ale jeśli mam być szczera, to sam obrazek nie powalił mnie na kolana.
Jak przebiega proces rozkładania ułożonego obrazka - puzzle trzymają się ze sobą, czy lekko rozsuwają?
Obrazek to faktycznie kwestia dyskusyjna. Zdecydowanie bardziej urzekła mnie kula ziemska, jest po prostu piękna .
Puzzle lekko się rozsuwają ale cała ramka się łączy tak, by nie można było jej oddzielić od reszty przesuwając wzór.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: edorka »

Super są!
Podotykałabym.... :lol:
Awatar użytkownika
Kotti32
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2389
Rejestracja: 08 października 2019, 15:52
Lokalizacja: Siemanko :)

Re: Puzzle drewniane - ZaPuzzlowani

Post autor: Kotti32 »

Ja mam chrapkę na Ziemię z tej firmy. Jak widać nie tylko ja :lol:
2024: 49 obrazków - 43 048 elementów
2023: 200 obrazków - 200 014 elementów
2022: 160 obrazków - 158 372 elementy
2021: 111 obrazków - 117 892 elementy
2020: 116 obrazków - 119 710 elementów
2019: 15 obrazków - 17 840 elementów
ODPOWIEDZ

Wróć do „UncleLion”