Educa

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Educa

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.educa.es/eng/index.php

Firma powstała w 2001 roku przez połączenie dwóch historycznych firm na rynku puzzli i gier (Borras Plana, założonej w 1894 roku, oraz Educa Sallent założonej w 1967). Siedziba mieści się w Katalonii.
Bogata oferta puzzli - od tych dla dzieci aż do jednego z największych obrazów na świecie: http://www.worldslargestpuzzle.com/index.html
Dostępna w Polsce.

Zapraszam do dyskusji i wymiany opinii.
Gothic Jigsaw Puzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 09:04

Re: Educa

Post autor: Gothic Jigsaw Puzzle »

Bardzo trudne puzzle. Zwykle kiedy mam problem z kolorami pomagam sobie kształtem puzzli, niestety podczas układania "Skrzypaczki":
https://www.facebook.com/jigsaw.puzzle.poland
nie było takiej opcji. Wszystkie puzzle takie same. Innymi słowy, te puzzle to prawdziwe wyzwanie.
Jakoś bardzo dobra, zarówno puzzli jak i grafiki.
Polecam.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Educa

Post autor: leżak »

Bardzo dobre puzzle. Solidne, aż miło popatrzeć. Nie rozwarstwiają się (co prawda nabyłam raptem 1x500 ;) , ale mam na oku 3000). Jakość obrazka bardzo zadowalająca.
Głównie 2 dwa typy elementów - 2 wpustki i 2 wypustki naprzeciwko siebie (tylko jedne szerokie, a drugie wąskie), reszta to "przystające" do siebie, ale nie dające się połączyć udziwnione kształty, które nie trzymają się siębie przy przesuwaniu i przenoszeniu.
Klej do puzzli w pakiecie.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Kacper_Potocki »

Obrazek

Pierwszy raz się z nimi zetknęliśmy właśnie kilka dni temu, kiedy przyszła paczka z Allegro. Obraz 1000 "Kino". Sobotę i niedzielę spędziliśmy z żoną na układaniu i chciałbym podzielić się odczuciami.

Po pierwsze to co jeszcze przed układaniem można zauważyć, to bardzo duża oferta tej firmy i dobra dostępność na naszym rynku. Jednak cena też jest wysoka. Myślałem, że za tę cenę będzie odpowiednia jakość, ale się rozczarowałem.

Wielkość klocków tradycyjna i poszczególne klocki są wielkością bardzo zbliżone do siebie. Nie ma urozmaicenia w tej kwestii. Troszkę ratuje sytuacje różnorodność szczęk i haczyków. Niektóre są wygięte bardziej, inne są pofalowane i przylegają bez "zaczepienia". Tych ostatnich jest nawet sporo.

Jakość tekturki niczym się nie odróżnia, może z wyjątkiem tego, że pomimo dużej siły i wąskich haczyków, klocki nie mają tendencji do łamania i wyginania. Wierzchnia warstwa przylega mocno i jest twarda - nic nie rozszczepia się. Niestety największą wadą tych puzzli jest marna farba. Brakuje przede wszystkim wysycenia, pomimo obrazu z którego kipią kolory, nie widać tego na samych klockach. Powierzchnia jest gładka, ale matowa. Odbija światło sztuczne, ale nie jest tak źle jak u innych producentów, nie jest tez tak dobrze jak u najlepszych :)

To co mnie martwi to sam druk - a konkretnie widoczne, poszczególne plamki farby. Sam obraz jest ładny, ale na puzzlach 1000 można spodziewać się ostrości jak żyletka, a tutaj wszystko jest rozmyte. Dla mnie to o dwie klasy niżej niż Heye lub Clementoni. A cena tych puzzli wysoka :)

Klocki przylegają do siebie pewnie i raczej nie ma pomyłki. W pudełku jest mało trocin (odpadów). Układa się je szybko, ale to ze względu na sam obraz. Jednak z racji kiepskiej jakości wydruku to układanie nie zachwyca, bo widać, że efekt nie jest powalający. Coś jak Trefl, tyle tylko, że Trefl ma ciekawsze kształty klocków i większe elementy i mniej kosztuje - więc nie mam wątpliwości, że Educa nie będzie często gościła na moim stole.

Wielkość 1000 to 68 x 48cm. Cena ponad 40zł. Niestety klocki nie trzymają się mocno i rozlatują się po delikatnym nawet podniesieniu. Dla mnie to wada, bo trudność sprawia nam odwrócenie ich do przyklejenia na arkusz papieru.

Pierwotnie oceniłem na 4-, ale obraz po ułożeniu wygląda ogólnie lepiej niż podczas układania i słaba jakość gdzieś się zgubiła. Więc muszę podnieść końcową ocenę na 4 (dobry).
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2015, 09:59 przez Kacper_Potocki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

leżak pisze:Głównie 2 dwa typy elementów - 2 wpustki i 2 wypustki naprzeciwko siebie (tylko jedne szerokie, a drugie wąskie)
Większość puzzli Eduki tak ma, za wyjątkiem chyba tylko 24k (Life), 18k (Sistine Chapel) i 6k.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Post autor: daro »

Mam krótkie pytanie. Czy duże elementacje Eduki trzymają rozmiar pokazany na pudełku. Chcę dziś kupic płytę i zastanawiam sie jaki wymiar kupić
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re:

Post autor: michael_s »

daro pisze:Mam krótkie pytanie. Czy duże elementacje Eduki trzymają rozmiar pokazany na pudełku. Chcę dziś kupic płytę i zastanawiam sie jaki wymiar kupić
Nie mierzyłem co do milimetra, ale raczej tak. Mogę wieczorem zmierzyć połowę "Life", żeby sprawdzić czy na pewno się zgadza.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Post autor: daro »

Ok. Zmierz. Poczekam z zakupem do jutra
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Educa

Post autor: daro »

Michael_s - zmierzyleś?
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

daro pisze:Michael_s - zmierzyleś?
:oops:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Post autor: daro »

Spoko, wojny nie będzie :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

A tak mi się przypomniało:

Obrazek

Rozmiar był idealnie taki jak opisany na pudełku. Ale to tylko 3000.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re:

Post autor: Marcin S. Puzzler »

daro pisze:Mam krótkie pytanie. Czy duże elementacje Eduki trzymają rozmiar pokazany na pudełku. Chcę dziś kupic płytę i zastanawiam sie jaki wymiar kupić
Na flickr niejaki Robin (z Polski) pisze 215x119. Ułożone 12/2015.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Post autor: daro »

To wiedzy rozmiar niż na pudełku, chociaż jak zmierzylem krótszy, ułożony bok to było idealnie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re:

Post autor: Marcin S. Puzzler »

daro pisze:To wiedzy rozmiar niż na pudełku, chociaż jak zmierzylem krótszy, ułożony bok to było idealnie
100% pewności uzyskasz u źródła:

https://www.flickr.com/photos/bazylek/2 ... 81T-m7yXrf

Masz konto na flickr?
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Educa

Post autor: daro »

I sprawa jasna. Na zdjęciu wyraźnie widać, że płyta jest trochę większa i dlatego ten wymiar. Wniosek, po ułożeniu wymiar jak na pudełku :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Pomierzyłem "Life"i o ile szerokość połowy jest równa 214 cm (całość obrazu wg pudełka 428 cm), to wysokość jest 155,5 cm przy deklarowanej na pudełku 157 cm...
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Post autor: daro »

Dzięki. Ewentualnie mogę dodać po parę milimetrów z kazdej strony.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re:

Post autor: Marcin S. Puzzler »

daro pisze:Dzięki. Ewentualnie mogę dodać po parę milimetrów z kazdej strony.
Jeżeli to będzie płyta HDF to późniejsze odcięcie nadmiaru nie będzie żadnym problemem.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Educa

Post autor: daro »

Tak, płyta HDF. Ze względów logistycznych i tak muszę ją kupić przeciętą 50x114x50
trix
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 13
Rejestracja: 15 października 2016, 19:38

Re: Educa

Post autor: trix »

Ja dopiero zaczynam przygodę z puzzlami. I tak zaczęłam od ravensburger 1000 elementów potem king 1500 i 2000 kupiłam właśnie z educa. I jestem bardzo zawiedziona jakością. Puzzle są strasznie niespójne. W zasadzie na macie nie ma możliwości przesunięcia najmniejszego kawałka. To pierwsze co rzuciło mi się w oczy. Na 2 puzzlach z wypustki odkleił się obrazek i nawet nie wiem w którym momencie. Wczoraj skończyłam i zauważyłam, że dolna część obrazka ma "powycierane" puzzle. Jak układałam górę musiałam opierać się o dolną część i od tego starły się częściowo elementy z dolnych puzzli. Ogólnie educa jest dosyć droga, a jakościowo jestem bardzo zawiedziona. Podoba mi się kilka obrazków od nich, ale nie wiem czy nie szkoda pieniędzy....Dzisiaj mam odebrać clementoni wenecja 3000 elementów. Mam nadzieję, że te pozytywnie mnie zaskoczą;)
Polemik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 40
Rejestracja: 11 marca 2017, 09:23

Re: Educa

Post autor: Polemik »

Wie ktoś może czy w jakiś sklepach w PL można dostać nowe wzory Educa? Chodzi mi bardziej o te mniejsze elementacje a szczególnie o Wild Life w 3000 i wzory te ze smokami, chyba z Eragona.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Polemik pisze:Wie ktoś może czy w jakiś sklepach w PL można dostać nowe wzory Educa? Chodzi mi bardziej o te mniejsze elementacje a szczególnie o Wild Life w 3000 i wzory te ze smokami, chyba z Eragona.
Z 3000 można dostać "Manhattan Skyline": http://malako.pl/p/2122/662181/educa-30 ... uzzle.html, i-puzzle.pl ma fragment "Life": http://www.i-puzzle.pl/puzzle-3000-elem ... duca-17132

Smoków jeszcze nie widziałem.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Educa

Post autor: abee »

michael_s pisze:
Polemik pisze:Wie ktoś może czy w jakiś sklepach w PL można dostać nowe wzory Educa? Chodzi mi bardziej o te mniejsze elementacje a szczególnie o Wild Life w 3000 i wzory te ze smokami, chyba z Eragona.
i-puzzle.pl ma fragment "Life"
ale miało i Wild life w 3000 - jeśli teraz nie ma, to zaglądaj co jakiś czas. Niektóre wzory mają na stanie chyba tylko w 1 egz., bo już parokrotnie przekonałam sie, że po moim zakupie wzór znikał na jakiś czas z oferty.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Trzeba oczywiście wziąć też poprawkę na to, że i-puzzle.pl to firma czeska, a nie polska, więc reprezentuje ich rynek, nie nasz. No i do tego są dużo drożsi od polskich sklepów, takich jak malako.pl czy urwis.pl, które mają najniższe ceny w Polsce. Warto więc poczekać aż wzory te wejdą do dystrybucji w Polsce, bo na pewno będzie taniej.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
koczkin
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49

Re: Educa

Post autor: koczkin »

Puzzle Educa miałem raz był to obrazek 1500 el przedstawiajacy jakiś meczet nie pamiętam dokładnie jak się nazywał. Woda meczet kawiarenki niebo... wzorek generalnie jest super gorzej było z dopasowaniem elementów(szcególnie ramki gdzie jeden element pasował w kilku miejscach) i nie podoba mi się sposób wycinki dopasowanie bez ząbków. Wzorek ułożyłem ale nie było to ani miłe ani przyjemne układanie. Nad zakupem kolejnych puzzli tej firmy bardzo poważnie się zastanowię.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Przed chwilą rozmawiałem z menedżerem Eduki na Polskę i dowiedziałem się, że firma zmienia system dystrybucji w Polsce, żegna się z Rekmanem i chce intensywniej wejść na rynek polski. Jednym słowem od przyszłego roku łatwiej będzie dostać Edukę w Polsce.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Cyber Killer »

Łatwiej jak łatwiej, ciekawe czy ceny obniżą.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Educa

Post autor: kallarepka »

To niech jeszcze otworzą antykwariat ze swoimi starymi wzorami. :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Educa

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Cyber Killer pisze: 16 listopada 2017, 17:14 Łatwiej jak łatwiej, ciekawe czy ceny obniżą.
Jeśli wyprą Trefla z Biedronki to kto wie... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”