Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3543
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: aneta »

Dzięki :) W takim razie podejmuję próbę ułożenia jeszcze jednych :lol:
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: ann »

Vicky pisze: 19 grudnia 2021, 22:34 Jak to wcześniej ująłem - wolę być tym dobrym, a nie złym Świątecznym Mikołajem. 🤶🏽

Postanowiłem o kilka dni przedłużyć możliwość układania i zgłaszania Puzzli Christmasowych.
Po Primo! Ostatecznie temat zgłoszeń zamkniemy we czwartek 23 XII - tak około południa. Będą więc 3 całe dni na te tzw. ostatki.
Może zdążę... :D Zostało mi kilkanaście puzzli... same czarne :lol:
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1884
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: wijkaa »

Sprawdzałam jakie tematy są zaplanowane na ten rok... I chyba jeszcze o tym nie rozmawialiśmy.🙊🙈🙊🙊🙈🙈
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

wijkaa pisze: 01 stycznia 2022, 21:37 Sprawdzałam jakie tematy są zaplanowane na ten rok... I chyba jeszcze o tym nie rozmawialiśmy.🙊🙈🙊🙊🙈🙈
Nie podejmowałem jeszcze tego tematu na Forum. Nie było ku temu odpowiedniej okazji. Chociaż oczywiście zawsze można "od teraz" zacząć dyskusję. Swobodnie porozmawiać, rzucić jakieś pomysły, itp. No i oczywiście w ogóle podstawowe pytanie, czy na ten rok będziemy chcieli coś podobnego organizować.
Osobiście uważam, że te najbliższe dwa miesiące odpadają, bo zwyczajowo podporządkowane są pod imprezę WPD i raczej nie byłby to najlepszy moment na konkurencyjne eventy. Dużo z Was bierze udział w WPD i nie chcę zmieniać nikomu planów, narzucać dodatkowego stresu. :D
Poza tym rzeczywiście wpierw trzeba byłoby ustalić kilka ważnych kwestii. Ile i jakie formuły tematyczne miałyby być wybrane. Jak Wam się podobały zeszłoroczne reguły. Co można zachować, a co wypadało by zmienić. ;)
Przykładowo, w zeszłym roku takie oto tematy były brane pod uwagę. Ale oczywiście nie muszą to być te same. Można coś jeszcze innego/nowego zaproponować. Zatem, trzeba po prostu wspólnie "pogadać".
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1884
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: wijkaa »

To niniejszym zaczynam dyskusję. Moje stanowisko jest takie:
Mi się podobało w zeszłym roku, od strony organizacyjnej zmieniłabym może tylko to, żeby zgłoszenia robić ze zdjęciem, wtedy nominacje by były prostsze. Zostawiłabym dwa konkursy tematyczne + 1 świąteczny, terminy mogą być takie jakie były.
Tematy bym wybrała drogą głosowania nowego, żeby obecni forumowicze mieli prawo głosu. Ustaliłabym je już teraz, w styczniu, żeby od razu wiedzieć czego nie układać w najbliższym czasie bo się może nadać na konkurs (ja po to zajrzałam do wątku). Korzystając z okazji zgłaszam temat: zwierzęta.

I jednocześnie chciałam podziękować za organizację i ogarnianie konkursów z zeszłym roku. Vicky, szczere podziękowania że Ci się chce dostarczać nam dodatkowej radości z układania :-)
Awatar użytkownika
olcia.313
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 337
Rejestracja: 24 marca 2021, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: olcia.313 »

wijkaa pisze: 02 stycznia 2022, 10:32
Mi się podobało w zeszłym roku, od strony organizacyjnej zmieniłabym może tylko to, żeby zgłoszenia robić ze zdjęciem, wtedy nominacje by były prostsze. Zostawiłabym dwa konkursy tematyczne + 1 świąteczny, terminy mogą być takie jakie były.
Tak, świetny pomysł, żeby od razu było zdjęcie w zgłoszeniu. 2 konkursy tematyczne to akurat tyle, żeby nie czuć presji, że ciągle jest konkurs, wszystko na luzie.
Ja zgłaszam dwie kategorie: krajobrazy/widoczki i puzzle 3000+, tyle że w drugim przypadku należałoby zwiększyć czas układania do np. 3 miesięcy (wiadomo, większe puzzle zajmują więcej czasu).

Też chciałam podziękować za ogarnianie ubiegłorocznych konkursów :)
2021 - 48 pudełek - 67700 elementów
2022 - 11 pudełek- 28000 elementów
2023 - 21 pudełek - 37500 elementów
2024 - 3 pudełka - 8000 elementów
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3543
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: aneta »

Ja bym do listy propozycji dołączyła też wspomniane już ostatnio przez Rav jedzenie ;)

I również dziękuję za ogarnianie dotychczasowych konkursów!
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Jestem za tym, żeby konkursy wciąż trwały, 2 + świąteczny brzmi spoko.

To ja zgłoszę maziaje :mrgreen:

Też się dołączę do podziękowań - świetna robota, Vicky!
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

Ja też konkursy lubię, więc jestem za. 3 w sezonie są ok. Raczej nie więcej.
I również dołączam do ukłonów i podziękowań dla Vicky'ego oraz dla Puzzabell!
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1213
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Anula »

Jestem za dwoma konkursami w roku + christmasowym. To chyba jednak trzy będzie ;).
Egoistycznie optuję za malarstwem, mam największe zapasy, byłaby motywacja do zmniejszenia.
Dołączam się do podziękowań :).
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 705
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Rav »

Spojrzałem również na zeszłoroczną ankietę. I co do tematów, to od drugiego miejsca zdania były dość mocno podzielone, natomiast jeśli chodzi o ilość konkursów to 2 + świąteczne uzyskały znaczną przewagę nad resztą, więc tego bym nie zmieniał. Bo chyba nie ma sensu co roku robić nowego głosowania na ich ilość. Oczywiście dołączam się do podziękowań dla organizatorów.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Ok. Dziękuję za te miłe słowa. Za docenienie... I w ogóle. Póki co, dajemy radę i wspólnie się w to bawimy. Bo, po prawdzie, bez Waszego udziału, nie miało by to większego sensu. ;)

Przyjmijmy zatem, że odbędą się 2 konkursy tematyczne i dodatkowo, pod koniec roku ten świąteczny. Więcej to byłby przesyt. Kwestię dokładnych terminów i wybór tematów jeszcze doprecyzujemy. Też jestem zdania, że powinniśmy przeprowadzić nowe głosowanie nad wyborem jakie to mają być konkretnie motywy. Nie chcę teraz niczego z góry skreślać, ale zastanawiam się nad sensem sugerowanej powtórki z malarstwa (to samo, jak słusznie zauważa Jagoda tyczyło by się map*). To znaczy wiem, że jest to bardzo, bardzo obszerny i chyba najpopularniejszy temat wśród producentów (i fanów!), ale tym sposobem praktycznie przekreślamy szanse dla wielu innych tematów. Tym bardziej się tego obawiam, że raczej z góry będzie wiadomy wynik głosowania w takiej ankiecie. :P

No ale to będzie jeszcze sprawa poddana pod dyskusję. Ja tylko zasugeruję, żeby jak już, to Malarstwo oficjalnie odsunąć na przyszły rok. A z drugiej strony, przecież wiadomo, że szeroko pojęte malarstwo może "kryć się" również pod innym szyldem, który może przecież być nie mniej ciekawy. ;)

Zatem fajnie by było, żeby kto ma jakieś oryginalne pomysły na te kategorię, napisał tutaj swoje propozycje. Kilka już zresztą padło. I powiedzmy, że przez tydzień, tj. do przyszłej niedzieli ogarnie się to wszystko w zbiorczą ankietę. Tylko prośba, żeby to nie były za bardzo szczegółowe typy.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6462
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Jagoda »

Podziękowania dla Vicky'ego nie ulegają wątpliwości:)
Też uważam, że w tym roku powinny być wykluczone malarstwo, ale też mapy. No chyba, że malarstwo ma się stać standardem, oprócz christmasów, i do tego jakieś 2 tematy z innej bajki.
Oprócz kategorii humorystycznych/komiksowych puzzli i wymienionych już w powyższych postach przychodzą mi na myśl humorystyczne/komiksowe oraz morskie (były w zeszłorocznych propozycjach), ale też coś innego - bajki. A może jak proponujecie zwierzęta, to trzeba i z jakimiś kwiatkami i innymi roślinkami wyskoczyć? Wielu układa maki, bukiety itp. I kolejny pomysł - podwodne.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2022, 01:47 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1213
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Anula »

Malarstwo standardem nie! Tylko christmasowe!
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3543
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: aneta »

Też uważam, że jedynym stałym konkursem powinny byc świąteczne ;)
Malarstwo można powtórzyć, czemu nie. Ale raczej nie w tym roku :p
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6462
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Jagoda »

Żeby nie było, że ja tu głośno krzyczałam o SWOJE malarstwo - ja malarstwa nie układam, nawet pod kątem takiego tematycznego układania, wiem, że inni lubią:)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

DYSKUSJA nad TEMATAMI PRZEWODNIMI na 2022 rok.

Poniżej prezentuję 11 kategorii, które mogą/mają brać udział w tej ankiecie. Część z nich wzajemnie się pokrywa w swych potencjalnych zakresach. Jeden jest tematem otwartym. Wybieramy dwa, więc będą 2 głosy do oddania. Jeśli są jakieś dodatkowe pomysły, propozycje podrzućcie je do niedzieli. Zanim powstanie ostateczna wersja tej ankiety.

V.
Zebrane propozycje na ankietę - na wybór tegorocznych tematów:
  • Kategoria: puzzle humorystyczne/komiksowe.
    (tutaj, chyba nie potrzeba nic dodawać wyjaśnień)
  • Kategoria: puzzle marynistyczne.
    (wszelkie statki, łodzie, obrazy z morzem, itp. ale bez dominacji zwierząt)
  • Kategoria: portrety.
    (postacie, ludzie, portrety pojedyncze i zbiorowe, mogą być aktorzy)
  • Kategoria: puzzle fantasy/gothic.
    (postacie/krajobrazy/budynki - obrazki w tonacji fantasy/gothic)
  • Kategoria: krajobrazy.
    (widoki, widoczki, widokówki, z tzw. krajobrazem na planie pierwszym)
  • Kategoria: budowle.
    (budynki, chatki, zamki, domostwa, miasta, mosty, itp.)
  • Kategoria: puzzle z fauną i florą.
    (zwierzęta, rośliny, lub mix obu na raz)
  • Kategoria: pojazdy.
    (auta, bryczki, pociągi, samoloty, rowery, łódki, ale nie duże statki)
  • Kategoria: puzzle 3000+.
    (puzzle o elementacji od 3000, wzwyż!)
  • Kategoria: bajkowo i filmowo.
    (znane postacie z bajek, z filmów, lub seriali, kadry z bajek/filmów/seriali)
  • Kategoria: jedzenie.
    (wszystko, co wygląda jak jedzenie na puzzlach)
  • Kategoria: puzzle monotematyczne.
    (gradienty, lub jednolite kolory, impossible puzzle)
  • Kategoria: pory roku.
    (obrazki w tonacji klimatycznych pór roku)
*Z uwzględnieniem propozycji Berry (monokolory i strefy klimatu - jako strefy pór roku).
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Berry »

Proponuje jeszcze:

1. Kategorie strefy klimatyczne np. tropiki, klimat polarny itd., wybieralibyśmy wtedy jedną.
2. Kategoria monokolory - obrazki z dużą przewagą jednego koloru.
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1213
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Anula »

Vicky napisał:
"Otóż zastanawiam się, czy tych dwóch zwycięzców tematycznych, nie dokooptować, na zasadach szczególnych, do ewentualnego przyszłorocznego finału roku?
Na korzyść przemawia chociażby fakt, że przecież, tak samo w tych dodatkowych konkursach, następuje preselekcja i wybory. Zatem wygrane nie są tu czymś przypadkowym. Wręcz przeciwnie! I biorąc jeszcze pod uwagę zeszły rok, osobiście odniosłem przykre wrażenie, że zabrakło mi w finale chociażby pięknego "Macierzyństwa", które spokojnie zasługiwało na obecność w tym gronie."

To jako układaczka zwycięskich puzzli "Macierzyństwo" z konkursu tematycznego wypowiem się jako pierwsza.
Może trochę żal, że "Macierzyństwo" nie znalazło się w gronie finalistów roku, ale mam mieszane uczucia odnośnie "dokooptowywania" zwycięzców konkursów tematycznych do corocznego finałowego konkursu.
Konkursy tematyczne jednak różnią się od wyborów puzzli miesiąca. Przede wszystkim są ograniczone do konkretnych tematów.
W ramach wyboru puzzli miesiąca mamy dużo szersze spektrum motywów, co samo w sobie jest fascynujące.
I pamiętać trzeba, że wszystkie ułożone puzzle biorą udział w wyborze puzzli miesiąca, także te układane w ramach konkursów tematycznych.
Choć z drugiej strony, zastanawiam się czy to, że dane puzzle są układane w ramach konkursu tematycznego nie rzutuje w jakim stopniu na pomijanie ich w nominowaniu do puzzli miesiąca. Być może podświadomie uważamy, że dwa grzybki w barszcz to za dużo?
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3543
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: aneta »

Anula pisze: 15 lutego 2022, 00:38 Być może podświadomie uważamy, że dwa grzybki w barszcz to za dużo?
Wydaje mi się, że trochę tak jest; przynajmniej w moim przypadku. Dlatego mnie się pomysł Vicky’ego nawet spodobał i przychylam się do niego.

Można by wprowadzić w takim razie nienominowanie puzzli z konkursów tematycznych do puzzli miesiąca, ale to już wydaje mi się przekombinowane i sama widzę, że bez sensu.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Super, że Aneta i Anula podjęły zapodany temat pod dyskusję. Trzeba nam jednak więcej takich odważnych głosów. Bo mam wrażenie, że duzej części jest wszystko jedno. I milczy...
Póki co nie ma spiny w tej kwestii, ale zachęcam do "rozmowy". Na każdy temat. Tak samo jak padła propozycja korekty wakacyjnych terminów drugiego iwentu. Nie ukrywam, że mam świadomość letniego, ogórkowego sezonu na puzzle. Ale to miał też być w założeniu impuls do podjęcia aktywnego działania (wtedy).
Organizatorzy są otwarci na wasze sugestie i pomysły. Nie upieram się przy żadnej kwestii. Jedyne o co z naciskiem proszę, to żeby wyrazić swoje zdanie. Im więcej osób to zrobi, tym lepiej.

V.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 705
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Rav »

aneta pisze: 15 lutego 2022, 07:53
Anula pisze: 15 lutego 2022, 00:38 Być może podświadomie uważamy, że dwa grzybki w barszcz to za dużo?
Wydaje mi się, że trochę tak jest; przynajmniej w moim przypadku. Dlatego mnie się pomysł Vicky’ego nawet spodobał i przychylam się do niego.

Można by wprowadzić w takim razie nienominowanie puzzli z konkursów tematycznych do puzzli miesiąca, ale to już wydaje mi się przekombinowane i sama widzę, że bez sensu.
Jestem za dodawaniem zwycięzców puzzli tematycznych do wyboru puzzli roku. A jeśli ktoś nominuje te same puzzle do wyboru miesiąca i tematycznych i w obu tych konkursach zwyciężą, to przecież nic złego. I tak w wyborach na puzzle roku pojawią się tylko raz.
Awatar użytkownika
Gregory
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 188
Rejestracja: 13 stycznia 2022, 18:22

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Gregory »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale nie dodawałbym zwycięskich puzzli z zabaw tematycznych do finału puzzli roku. Różne konkursy, różne tematy, nie łączyłbym tego. Niech każdy konkurs idzie swoim torem. Jedynie puzzle z konkursów tematycznych i innych zabaw, mogą brać udział w nominacjach do puzzli miesiąca. Jeśli zostaną wybrane i nawet wygrają to znaczy, że mają to coś

ps. Mam dar zmiany zdania i nie wstydzę się tego :D
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Wojciech »

Vicky pisze: 15 lutego 2022, 08:39 ... mam wrażenie, że duzej części jest wszystko jedno. I milczy...
No dobra, przyznaje się. Rozpracowałeś mnie. ;)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

Ja się zgadzam, że nominacje w konkursie tematycznym mogą osłabiać chęć nominowania danych puzzli w konkursach na puzzle miesiąca. Więc przychylam się, aby dołączyć zwycięzców konkursów tematycznych do finału.
I jeszcze popieram przesunięcie terminu konkursu tematycznego na wrzesień. Niestety nic mnie nie skłoni do puzzlowania, jeśli mam rower, lato, przyrodę etc. A we wrześniu już przynajmniej wieczory trochę dłuższe. ;)
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Aśka300 »

We wrześniu potrafi już lać i być zimno 🥶 Ja też dołączam się do głosu o przesunięcie na wrzesień, a nawet od połowy sierpnia do połowy października ;)
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Berry »

To ja również jestem za dodawaniem wygranych puzzli tematycznych do wyborów na puzzle roku :)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Ja również jestem za tym, żeby dołączyć finalistów z konkursów tematycznych do głosowania na puzzle roku.
I też za tym, żeby przesunąc drugi konkurs na wrzesień.

I mam pytanie, bo zwątpiłam. Wcześniej w opcji do głosowania na tematy było "puzzle humorystyczne/komiksowe" i ja to odebrałam jako albo humorystyczne albo po prostu komiksowe i chyba dlatego właśnie na tą opcję głosowałam. A teraz jest tylko info o puzzlach humorystycznych. To znaczy, że zwykle komiksowe się nie załapują? Czyli jak mam puzzle z bohaterami Marvela to nie zalicza się do konkursu?
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Nisia pisze: 18 lutego 2022, 20:40 I mam pytanie... Wcześniej w opcji do głosowania na tematy było "puzzle humorystyczne/komiksowe" i ja to odebrałam jako albo humorystyczne albo po prostu komiksowe. A teraz jest tylko info o puzzlach humorystycznych. To znaczy, że zwykle komiksowe się nie załapują? Czyli jak mam puzzle z bohaterami Marvela to nie zalicza się do konkursu?
Odpowiedź: Humorystyczne/komiksowe miałem na myśli taki angielski zamiennik (comic puzzle po angielsku, to u nas humorystyczne się zwą). O ile sobie przypominam było rozgraniczenie na puzzle humorystyczne, na puzzle bajki i na puzzle filmowe. I ja bym właśnie Marvela, tak jak i zresztą Disneyowskie motywy (postacie) widział, w którejś z tych dwóch pozostałych kategorii.
Idąc dalej tropem definicji humorystycznej. Wiadomo, że np. Heye jest gigantem w tej dziedzinie. Ale nie wszystko co wydają ma się do tego worka zmieścić. Podejrzewam, że intuicyjnie będzie wiadomo, co kwalifikuje się, a co nie. ;)

Terminy dla fauny/flory na wasze prośby już zostały przesunięte na koniec wakacji, początek jesieni!
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Wojciech »

Tak sobie rozmyślałem... :roll: (czasami mi się zdarza :lol: ).
Chciałbym zaproponować dwie kategorie, którymi się posługuje przy własnych zbiorach. A mianowicie:

1. Puzzle, które kupiłem, ale boję się ich układać.
2. Perełki, których mi żal układać.

Może kategorie niezbyt tematyczne, ale myślę, że może być ciekawie. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”