#79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

ktterdge
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 130
Rejestracja: 30 grudnia 2019, 21:25
Lokalizacja: Rzeszów

#79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: ktterdge »

Kolejne z kanadyjskiej serii Ravensburgera, które przyszło mi układać. Obraz jest autorstwa Eleny Khomoutovej. Bardzo przyjemnie się je układało.
Lubię wiedzieć co układam i co nieco poczytałem sobie o tym festiwalu i dowiedziałem się, że jego centralnym punktem jest przedstawiony na obrazie kanał Rideau, którego część w zimie staje się największym na świecie lodowiskiem. Oficjalnie od 1971 roku jest możliwość jazdy na łyżwach przez kanał i na początku tego roku był on udostępniony dla łyżwiarzy po raz pięćdziesiąty. Kanał jest otwarty 24 godziny na dobę, a długość okresu w jakim jest otwarty zależy oczywiście od pogody (w tym roku był otwarty przez 31 dni). Koniec ciekawostki :D

20201223_114823_Easy-Resize.com.jpg
20201223_114731_Easy-Resize.com.jpg
20201223_115140_Easy-Resize.com.jpg
20201223_115155_Easy-Resize.com.jpg
20201223_115129_Easy-Resize.com.jpg
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3542
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: aneta »

Niewątpliwie ma coś w sobie ten obrazek, fajne te kolory. I ciekawostka zawsze w cenie :D
Ja te puzzle puściłam dalej bez układania, bo kiedyś podobały mi się bardziej, a potem mi się troszkę odwidziało :P
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: Vicky »

Miałem go kupować, ale przestraszyło mnie trochę to jednolicie różowe tło. Chociaż na twoich zbliżeniach nie widać tego że to takie straszne.
Bardzo fajne są te puzzle. Jak większość zresztą z tej wyjątkowej kanadyjskiej serii.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: ridibunda »

Bardzo ładne, takie rozświetlone.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: kallarepka »

Puzzle bez ciekawostki to nie to samo. :) Bardzo lubię ciekawostki puzzlowe.
Ciekawa jestem, czy się w ciągu tych lat zmieniała długość okresu, kiedy kanał jest skuty lodem. I czy nadejdzie taki moment, kiedy zmiany klimatu uniemożliwią organizację festiwalu.
ktterdge
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 130
Rejestracja: 30 grudnia 2019, 21:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: ktterdge »

Vicky pisze: 27 grudnia 2020, 23:42 Miałem go kupować, ale przestraszyło mnie trochę to jednolicie różowe tło. Chociaż na twoich zbliżeniach nie widać tego że to takie straszne.
Dla mnie to tło było najłatwiejsze i od niego zacząłem układanie :)
kallarepka pisze: 28 grudnia 2020, 09:41 Ciekawa jestem, czy się w ciągu tych lat zmieniała długość okresu, kiedy kanał jest skuty lodem. I czy nadejdzie taki moment, kiedy zmiany klimatu uniemożliwią organizację festiwalu.
Myślę, że festiwal tak czy inaczej organizowany będzie, bo to lodowisko mimo, że jest centralnym jego punktem to nie jest jedyną jego atrakcją. A jeśli chodzi o okres kiedy możliwa była jazda na łyżwach przez kanałach tutaj można zobaczyć jak to się zmieniało przez lata: https://en.wikipedia.org/wiki/Rideau_Canal#Skateway
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: #79 RAVENSBURGER 1000 – Ottawa Winterlude Festival

Post autor: kallarepka »

ktterdge pisze: 28 grudnia 2020, 18:27 Myślę, że festiwal tak czy inaczej organizowany będzie, bo to lodowisko mimo, że jest centralnym jego punktem to nie jest jedyną jego atrakcją. A jeśli chodzi o okres kiedy możliwa była jazda na łyżwach przez kanałach tutaj można zobaczyć jak to się zmieniało przez lata: https://en.wikipedia.org/wiki/Rideau_Canal#Skateway
Wciągające to wszystko. Dzięki za ciekawostkę raz jeszcze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ktterdge”