Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

Awatar użytkownika
underneath_the_moon
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 253
Rejestracja: 19 kwietnia 2021, 14:45

Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Post autor: underneath_the_moon »

Och, zachorowałam na nie. Takie piękne, różowiutkie, bardzo, bardzo je chcę. Niestety, mój stół jest tylko troszkę większy, niż 6000 Trefla, czyli około 136x96, a te Clementoni-canneloni mają rozmiar 165,1x114,3 cm . Co robić? Mam też dwie płyty piankowe 100x70, nic mi to nie daje w tej sprawie. Myślałam: ułożyć w partiach, część na stole, część na płytach, a potem poświęcić podłogę na złączenie części. Problem: mam kota, co jak zwróci mi na już ułożone puzzle? Co jak ja coś rozleję? Puzzle na podłodze to wielkie ryzyko. Ktoś ma jakiś pomysł? Nie mogę ścierpieć tego, że te piękne puzzle są dostępne za 74 zł, dobra cena za 6 tysiów, a ja nie mam na nie miejsca.
Tak dużo puzzli, tak mało czasu.

Od połowy kwietnia ułożyłam 29 puzzli, 33 215 elementów.
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Post autor: wijkaa »

Kup nową płytę w odpowiednim rozmiarze i połóż ją na stole :-)
Yanoo
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja 2017, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Post autor: Yanoo »

Jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście gdzie jest market typu Casto/LM/OBI - to już połowa sukcesu :)

Idziesz na dział stolarski i prosisz o wycięcie odpowiednich formatek z płyty HDF - powinni zrobić od ręki , realnie do pół godziny

Co do wymiarów:
ja początkowo używałem do 6000 Clementoni , 2 płyt o wymiarach 120x80cm - mieści się na nich tez większość 3000 (oprócz Educa)
ale ciężko było je przenieść z pokoju do pokoju więc ostatnio dokupiłem 4szt - 85x65 cm i mapę układałem właśnie na nich
I w przerwach bardzo szybko można było to złożyć i gdzieś przenieść

Przeważnie jest tak że po sortowaniu układa się jakiś fragment , a nie całość więc nie trzeba mieć na wierzchu całego obszaru , a wystarczy połówka czy nawet 1/4, ale to już indywidualna sprawa


A i z połączeniem na podłodze na tych ćwiartkach tez dało rady, oczywiście tymczasowo , nacieszyć oko, i cyknąć fotkę, rozkłada się tez dość dobrze z powrotem na części
Awatar użytkownika
underneath_the_moon
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 253
Rejestracja: 19 kwietnia 2021, 14:45

Re: Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Post autor: underneath_the_moon »

Yanoo pisze: 05 maja 2021, 20:22 Jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście gdzie jest market typu Casto/LM/OBI - to już połowa sukcesu :)

Idziesz na dział stolarski i prosisz o wycięcie odpowiednich formatek z płyty HDF - powinni zrobić od ręki , realnie do pół godziny

Co do wymiarów:
ja początkowo używałem do 6000 Clementoni , 2 płyt o wymiarach 120x80cm - mieści się na nich tez większość 3000 (oprócz Educa)
ale ciężko było je przenieść z pokoju do pokoju więc ostatnio dokupiłem 4szt - 85x65 cm i mapę układałem właśnie na nich
I w przerwach bardzo szybko można było to złożyć i gdzieś przenieść

Przeważnie jest tak że po sortowaniu układa się jakiś fragment , a nie całość więc nie trzeba mieć na wierzchu całego obszaru , a wystarczy połówka czy nawet 1/4, ale to już indywidualna sprawa


A i z połączeniem na podłodze na tych ćwiartkach tez dało rady, oczywiście tymczasowo , nacieszyć oko, i cyknąć fotkę, rozkłada się tez dość dobrze z powrotem na części
Dziękuję, wyczerpująca odpowiedź. Mam Castoramę blisko. Jaki to koszt, tak mniej więcej?
Tak dużo puzzli, tak mało czasu.

Od połowy kwietnia ułożyłam 29 puzzli, 33 215 elementów.
Yanoo
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja 2017, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clementoni 6000 Wenecja, rozmiar

Post autor: Yanoo »

underneath_the_moon pisze: 11 maja 2021, 18:27 Dziękuję, wyczerpująca odpowiedź. Mam Castoramę blisko. Jaki to koszt, tak mniej więcej?
7-8 pln za m2

https://www.castorama.pl/plyta-hdf-kron ... 98219.html
https://www.castorama.pl/plyta-hdf-kron ... 98496.html

Coś chyba doliczają za cięcie, kojarzę że za te 4szt - 85x65 cm zapłaciłem niecałe 30 pln
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”