Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Aśka300 »

Tactic 1000
Costa del Sol
Wymiary: 67x48 cm
nr katalogowy: 56240

Ułożyłam po raz pierwszy puzze firmy z Finlandii - wrażenia takie sobie - z jednej strony obrazek podoba mi się (zdjęcie cyfrowe, widok i miejsce; byłam tam kiedyś) i spasowanie jest dobre; można podnieść. A z drugiej strony - za tą cenę powinny być wykonane idealnie, a niestety są gorsze od Trefla i Castora. Są miejscami rozwarstwione i mają naklejony cienki, śliski plakat, który też miejscami się odkleja i choć puzzle są nowiutkie to przy brzegach i miejscami na powierzchni wyglądają jak pokłute igłami albo podrapane przez kota :roll: :oops: Trefl taką fakturę miał w latach dziewięćdziesiątych. Puzzle zaczepione przypadkowo o inne bardzo trudno rozdzielić i parę razy myślałam, że się podrą :oops: Wydaje mi się, że nie warto kusić się na piękne wzory z tej firmy (ale sobie zrobiłam opinię - kto mi to teraz kupi :lol: :lol: :lol: ...ale oceniłam ich uczciwie). Mam jeszcze jeden obrazek, kupiony razem... więcej nie kupię (chyba że będzie ładny Stambuł, na który tak czekam :oops: :roll: :cry:).

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2022, 17:50 przez Aśka300, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Aśka300 »

Teraz jak patrzę na oba zdjęcia, widzę dokładnie to, że ciemne kolory elewacji budynków były na puzzlach bardziej ciemniejsze i zamiast szare, są zielone. Na przykład budynek po prawej stronie oraz cień na chodniku - na pudełku jaśniejsze plamy są szaro - brązowe, a na puzzlach - zielone :oops: Ogólnie wszyscy układający tu puzzle Tactic pisaliście, że puzzle są ciemniejsze od zdjęcia na pudełku. Trochę przeszkadza to w układaniu :roll:
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3552
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: aneta »

W Tactic dosłownie wszystko zależy od wykrojnika, a to, na jaki trafisz, to trochę loteria :( Podejrzewam, że gdyby Twoja pierwsza styczność z marką była z puzzlami z takim wykrojnikiem (ahcinga układała też ostatnio zorzę z tym wykrojnikiem), to miałabyś inne odczucia :)
Awatar użytkownika
Gregory
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 188
Rejestracja: 13 stycznia 2022, 18:22

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Gregory »

Może to jakieś zludzienie optyczne ale jakby puzzel był wypukły na obwodzie . Motyw przyjemny.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Aśka300 »

aneta pisze: 06 lutego 2022, 16:21 W Tactic dosłownie wszystko zależy od wykrojnika, a to, na jaki trafisz, to trochę loteria :( Podejrzewam, że gdyby Twoja pierwsza styczność z marką była z puzzlami z takim wykrojnikiem (ahcinga układała też ostatnio zorzę z tym wykrojnikiem), to miałabyś inne odczucia :)
Obejrzałam ten zimowy krajobraz od Tactic'a - wygląda na to, że są to nowsze puzzle od Costa del Sol - poprawili wykrojnik i jakość puzzli. Ale jeśli chodzi o puzzle tej firmy, to wydaje mi się, że były jeszcze starsze i jeszcze gorsze, z okropnym wykrojnikiem. Więc widać, że się poprawiają, jednak jeśli chodzi o ofertę w polskich sklepach internetowych, to sądzę, że jeszcze kilka lat będą sprzedawać starsze wzory... Więc nie wiadomo na co się trafi ;)
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 242
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Lamela »

Układam właśnie ,,Ogrody luksemburskie" z tym samym wykrojnikiem. Około 10 sztuk było niedociętych, ale tylko jeden uszkodziłem. Wykrojnik mi się nie podoba: jakieś 80% to puzzle 2x2, w ramce kilka elementów pasowało w złe miejsce. Z tej firmy rozważę tylko łatwe, kolorowe wzory :x
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3552
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: aneta »

Aśka300 pisze: 06 lutego 2022, 17:48 Obejrzałam ten zimowy krajobraz od Tactic'a - wygląda na to, że są to nowsze puzzle od Costa del Sol - poprawili wykrojnik i jakość puzzli. Ale jeśli chodzi o puzzle tej firmy, to wydaje mi się, że były jeszcze starsze i jeszcze gorsze, z okropnym wykrojnikiem. Więc widać, że się poprawiają, jednak jeśli chodzi o ofertę w polskich sklepach internetowych, to sądzę, że jeszcze kilka lat będą sprzedawać starsze wzory... Więc nie wiadomo na co się trafi ;)
No właśnie nawet nie, to by jeszcze było pół biedy. Jest taka seria Vintage Posters (ja układałam Nowy Jork, Malwina Miami, a kawa Italy) i moim zdaniem to jest jeszcze gorsza jakość wykrojnika niż ten Twój (który zresztą wspominam nie najgorzej, ale nie umywa się do tego z zimowym obrazkiem).

Co więcej, w obrębie tej samej serii Impuzzlible występują dwa wykrojniki: widziałam, że wzór z balonami ma ten wykrojnik co seria Vintage Posters (grrrr), a fioletowe cekiny mają ten fajniejszy wykrojnik. I bądź tu mądry...
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Tactic 1000 - "Costa del Sol"

Post autor: Aśka300 »

Lamela pisze: 06 lutego 2022, 21:51 Układam właśnie ,,Ogrody luksemburskie" z tym samym wykrojnikiem. Około 10 sztuk było niedociętych, ale tylko jeden uszkodziłem. Wykrojnik mi się nie podoba: jakieś 80% to puzzle 2x2, w ramce kilka elementów pasowało w złe miejsce. Z tej firmy rozważę tylko łatwe, kolorowe wzory :x
Mi ten wykrojnik aż tak bardzo nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że silne spasowanie rwie puzzle i to że puzzle są wykonane tak sobie - rozwarstwiają się. Jednak na pewno wolałabym taki wykrojnik jaki chwali Aneta w puzzlach z Laponii. Przed chwilą przesortowałam kolejny obrazek, tym razem Goliath Wacky World, ale co najśmieszniejsze - puzzle są bardzo podobne do tych z Tactic'a :lol: Nie jakością, jakość jest w porządku, ale są podobne w dotyku i tym, że 80% to puzzle 2x2. Co ciekawe, Wacky World choć to bliźniak That's life, to fakturę puzzla i wykrojnik ma gorszy. Układałam cztery pudełka That's life i faktura była jak w puzzlach z Laponią, które chwali Aneta, a wykrojnik podobny do Trefla ;) [Edit godzina 7. Odpowiadam sobie bo doszłam już dlaczego Wacky World ma inny wykrojnik i fakturę - zamówiłam ostatnio trzy pudełka puzzli, dwa - Wacky World i jedno That's life. Po raz pierwszy dokładnie obejrzałam pudełka i na puzzlach That's life pisze, że wyprodukowano w Polsce, a na puzzlach Wacky World - w Holandii. Sadzę, że puzzle produkował w Polsce Trefl].

aneta pisze: 06 lutego 2022, 22:16 No właśnie nawet nie, to by jeszcze było pół biedy. Jest taka seria Vintage Posters (ja układałam Nowy Jork, Malwina Miami, a kawa Italy) i moim zdaniem to jest jeszcze gorsza jakość wykrojnika niż ten Twój (który zresztą wspominam nie najgorzej, ale nie umywa się do tego z zimowym obrazkiem).

Co więcej, w obrębie tej samej serii Impuzzlible występują dwa wykrojniki: widziałam, że wzór z balonami ma ten wykrojnik co seria Vintage Posters (grrrr), a fioletowe cekiny mają ten fajniejszy wykrojnik. I bądź tu mądry...
Faktycznie, ten Tactic ma bałagan w tych wykrojnikach i jakości. Seria Vintage Posters jest ciekawa, fajnie byłoby, żeby przy takich puzzlach wszystko było super. Ja wszystko rozumiem, ale jednego nie - dlaczego w obecnych czasach robią taki chłam? Wszystkim firmom puzzlowym powinno zależeć na jak najlepszej jakości ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aśka300”