21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Ciapciak »

"Mamma mia, bellissimo cinquecento!" (w bardzo wolnym tłumaczeniu - "Ojej, jakie ładne Cinquecento!") - Takie mniej więcej słowa wydobyły się z mego sfatygowanego już nieco wieloletnim stażem aparatu mowy, gdy po raz pierwszy ujrzałem ten uroczy alpejsko-włoski (lub jak kto woli włosko-alpejski) pejzaż, generalnie "cinquecentek" raczej nie układam, ale te mnie na tyle zauroczyły, że z przyjemnością wybrałem się nad kolejne, tym razem włosko-alpejskie "jezioretto". Puzzle teoretycznie były planowane na dwa dni, jednak by poczuć się trochę jak rasowy włochaty Włoch, postanowiłem skończyć je w jeden wieczór, by mieć później więcej wolnego czasu na sjestę i Amaretto. (kupione w cenie netto)

Sortowanko jak to zazwyczaj bywa w takiej elementacji było szybkie, lekkie, przyjemne i nie prowokujące niewygodnych pytań o daltonizm, primo wypadało sklecić łódź, bo woda w jeziorku po trzykroć zimna, (brr, brr, i jeszcze raz brr) i wpław przemierzać go nie wypada, po uformowaniu czegoś, co teoretycznie nie powinno zatonąć, poświęciłem czas na delektowanie się włoskim niebem, oczywiście jak przystało na miejscowe standardy z pozycji horyzontalnej, potem na przemian, trochę obserwowania gór, trochę moczenia stópek w wodzie, gdy już wszystkie góry zostały zaobserwowane a cała woda skażona, przyszedł czas na oparcie się o pachołki - raz o jeden, raz o drugi, czasem ciężko było znaleźć w nich oparcie, ale gdy wreszcie dodały mi na tyle otuchy, by móc kontynuować... Nie było już czego kontynuować... :o Cóż, odczuwam niedosyt, zdecydowanie przydałoby się móc mieć możliwość ułożenia tego obrazka w większej elementacji, (Quattro tysiącoza?) ale jak się nie ma co się lubi...
Zdjęć z procesu produkcji nie mam, bo szło tak szybko, iż nawet nie zdążyłem złapać za telefon, a tu PUF! puzzletto finito.
IMG_20231014_085413.jpg
IMG_20231014_085453.jpg
IMG_20231014_085509.jpg
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: wijkaa »

Układałam to zdjęcie ale 1000, też Clementoni
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Ciapciak »

wijkaa pisze: 22 października 2023, 11:22 Układałam to zdjęcie ale 1000, też Clementoni
Jest w takiej elementacji? Aż z ciekawości poszperałem trochę w necie i nigdzie nie mogę takiej znaleźć, to jakaś starsza seria?
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: wijkaa »

Ciapciak pisze: 22 października 2023, 14:09
wijkaa pisze: 22 października 2023, 11:22 Układałam to zdjęcie ale 1000, też Clementoni
Jest w takiej elementacji? Aż z ciekawości poszperałem trochę w necie i nigdzie nie mogę takiej znaleźć, to jakaś starsza seria?
Też nie potrafiłam znaleźć, ale Aneta rozwiązała zagadkę: https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=17136
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Ciapciak »

wijkaa pisze: 22 października 2023, 14:46 Też nie potrafiłam znaleźć, ale Aneta rozwiązała zagadkę: https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=17136
O proszę, toż to unikat układałaś. :D
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Wojciech »

Przy tych puzzlach, pisanie zajęło Ci chyba więcej czasu niż układanie. ;)
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Ciapciak »

Wojciech pisze: 23 października 2023, 20:09 Przy tych puzzlach, pisanie zajęło Ci chyba więcej czasu niż układanie. ;)
Układanie zajęło mniej więcej 3 godzinki, a około godzinkę samo pisanie opisu wraz z redagowaniem następnego dnia, zawsze daje tekstowi 1 dzień przerwy przed publikacją, by dnia następnego, ze świeżym umysłem zapoznać się z ewentualnymi wypocinami, dopisać jakieś mniej udane pomysły, które pojawiły się przez noc i poprawić wcześniej niezauważone błędy, więc w zasadzie masz rację, bo pisałem ok. 20:00 poprzedniego dnia, a post pojawił się o 10:30, układanie 3 godziny, a cały proces pisania ok. 15. :lol:
Awatar użytkownika
AgitaDynamita
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 256
Rejestracja: 04 września 2022, 15:55

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: AgitaDynamita »

Educa ma to jezioro w elementacji 3000 ale troszkę inny kadr. ;)
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 21. Clementoni 500 - Jezioro Braies

Post autor: Ciapciak »

AgitaDynamita pisze: 29 października 2023, 00:50 Educa ma to jezioro w elementacji 3000 ale troszkę inny kadr. ;)
Przyuważyłem, ale mnie jakoś nie porwało, to drzewko i chatka do mnie nie przemawiają. (W sumie dobrze, bo jakby zaczęły, to by znaczyło że psychiatra potrzebny) :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciapciak”