Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Adamski
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 34
Rejestracja: 21 września 2017, 14:32

Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Adamski »

Z cyklu Around Britan. Muszę przyznać że pomimo tego że obrazek całkiem przyjemny to samo układanie było dość męczące. I nawet nie chodzi o to że było dużo jednolitego tła, ale samo wykonanie puzzli pozostawia wiele do życzenia. Bardzo dużo elementów pasowało w niewłasciwe miejsca co w momęcie kiedy jest dużo jednolitego tła sprawia spore kłopoty.Np: pod koniec układania drzew po prawej, ułożenie 5-ciu ostatnich elementów zajeło mi 15 minut bo okazało się że wcześniej ułożyłem coś nie tak ale z racji podobieństwa elementów trudno mi było dojść do tego co zrobiłem źle. Nie wiem czy wszystkie Falcony tak mają ale jeśli tak to ja dziękuje. Ukończenie przyniosło mi więcej ulgi niż satysfakcji :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 marca 2018, 08:50 przez Adamski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1552
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Puzzabell »

Bardzo fajne, nieprzekombinowane kolory.
Przyjemny i relaksujący widok.
Efekt naprawdę ładny, niezależnie od trudności w trakcie układania :)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: madi9011 »

Podobają mi się te puzzle ;)
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2852
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Ann999 »

mi też :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Cyber Killer »

"Zdjęcie niedostępne"
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Adamski
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 34
Rejestracja: 21 września 2017, 14:32

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Adamski »

Cyber Killer pisze:"Zdjęcie niedostępne"
No tak. Jako że jestem w tym nowy nie zdawałem sobie sprawy z kilku spraw. Okazało się że wyczerpałem transfer na fotosiku i większość moich zdjęć jest niedostępnych. Będę musiał spróbować innej strony. Jakiaś podpowiedż?
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2852
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Ann999 »

ja korzystam z flickr. na razie nie narzekam.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Cyber Killer »

Ja używam Chevereto postawione na moim własnym serwerze http://puzzle.ck40.ovh (osobom z forum mogę dać konto jeśli kto chce)

Ale fotosik też potrafi być ok jeśli umiejętnie z niego korzystać:
1. nie wstawiać na forum pełnej wielkości obrazka
2. używać miniaturek (lub przynajmniej wersji o rozmiarze 500 pikseli) podlinkowanych do strony na fotosiku
3. nie linkować bezpośrednio do pliku na fotosiku, a do strony fotosikowej z obrazkiem
4. w ostateczności, nie cebulować za dodatkowy transfer, to tylko kilka złotówek

Fotosik daje gotowe kody bbcode do wklejenia do posta właśnie obrazków o szerokości 500, podlinkowanych do strony na fotosiku.

To nasze forum, wbrew pozorom jest dość szalenie często odwiedzane i przeglądane, i każdy osadzony obrazek jest otwierany dziennie setki lub i więcej razy, to prosto przekłada się na transfer.

PS. serio muszę kiedyś zrobić ten opis jak wstawiać obrazki, ehhh
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Adamski
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 34
Rejestracja: 21 września 2017, 14:32

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Adamski »

Cyber Killer pisze:Ja używam Chevereto postawione na moim własnym serwerze http://puzzle.ck40.ovh (osobom z forum mogę dać konto jeśli kto chce)

Ale fotosik też potrafi być ok jeśli umiejętnie z niego korzystać:
1. nie wstawiać na forum pełnej wielkości obrazka
2. używać miniaturek (lub przynajmniej wersji o rozmiarze 500 pikseli) podlinkowanych do strony na fotosiku
3. nie linkować bezpośrednio do pliku na fotosiku, a do strony fotosikowej z obrazkiem
4. w ostateczności, nie cebulować za dodatkowy transfer, to tylko kilka złotówek

Fotosik daje gotowe kody bbcode do wklejenia do posta właśnie obrazków o szerokości 500, podlinkowanych do strony na fotosiku.

To nasze forum, wbrew pozorom jest dość szalenie często odwiedzane i przeglądane, i każdy osadzony obrazek jest otwierany dziennie setki lub i więcej razy, to prosto przekłada się na transfer.

PS. serio muszę kiedyś zrobić ten opis jak wstawiać obrazki, ehhh
Dzięki wielkie. Zdecydowałem się na Flickr i mam jeszcze pytanie. Czy mogę zamienić źródło zdjęć w istniejącym już poście, czy może raczej muszę stworzyć nowy post od początku. I jakiej wielkości zdjęcia najlepiej wrzucać? Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Cyber Killer »

Edytuj post, wywal poprzednie kody, wstaw nowe, gotowe.

A co do tego jakie największe, technicznie limitu nie ma, ale forum wyświetli max 800 pikseli na szerokość, wszystko więcej nie wnosi nic dodatkowo. Plus wstawianie za dużych to robienie na złość ludziom którzy czytają z komórek (dużo transferu ucieka z pakietu) i nawet na komputerze niepotrzebnie wydłuża czas ładowania wątku i przeglądarka skacze jak szalona kiedy po załadowaniu tekstu doczytują się kolejne obrazki.

Ja osobiście uważam że 500 pikseli zalinkowane do pełnego rozmiaru jest optymalnie (tzn upload na hosting wielu megapixeli, ale z tego wygenerować mniejszą wersję i tą mniejszą osadzić na forum a jak się na nią kliknie to dostaje się ten wielki), a zbliżenia w ogóle wstawiam miniaturki po 150-160 pikseli. Zobacz jakiś mój wątek puzzlowy to zobaczysz co mam na myśli.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Adamski
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 34
Rejestracja: 21 września 2017, 14:32

Re: Askrigg, Wensleydale, 1000 Falcon

Post autor: Adamski »

Cyber Killer pisze:Edytuj post, wywal poprzednie kody, wstaw nowe, gotowe.

A co do tego jakie największe, technicznie limitu nie ma, ale forum wyświetli max 800 pikseli na szerokość, wszystko więcej nie wnosi nic dodatkowo. Plus wstawianie za dużych to robienie na złość ludziom którzy czytają z komórek (dużo transferu ucieka z pakietu) i nawet na komputerze niepotrzebnie wydłuża czas ładowania wątku i przeglądarka skacze jak szalona kiedy po załadowaniu tekstu doczytują się kolejne obrazki.

Ja osobiście uważam że 500 pikseli zalinkowane do pełnego rozmiaru jest optymalnie (tzn upload na hosting wielu megapixeli, ale z tego wygenerować mniejszą wersję i tą mniejszą osadzić na forum a jak się na nią kliknie to dostaje się ten wielki), a zbliżenia w ogóle wstawiam miniaturki po 150-160 pikseli. Zobacz jakiś mój wątek puzzlowy to zobaczysz co mam na myśli.
Zrobione. Wszystko powinno być już wporządku. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adamski”