1000 Mariposa, Victoria Frances - Educa

Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

1000 Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Nika »

Są to długo wyczekiwane puzzle, które po wielu grudach w końcu do mnie dotarły ;)
Znalezione na olx na początku lutego, wszystko na początku szło idealnie - dziewczyna nawet zgodziła się wysłać paczkę z odbiorem w kiosku ruchu (najtańsza przesyłka i co najważniejsze nie do domu, co jest ważne jak się ukrywa i cichcem przemyca puzzle! :lol: )
Cierpliwie czekałam na przesyłkę, ale po dwóch tygodniach stwierdziłam, że coś jest nie tak. Każdy kto odbierał paczkę w kiosku ruchu wie, że po nadaniu otrzymuje się wiadomość e-mail o nadaniu i nr przesyłki do śledzenia. Dziewczyna od której kupiłam puzzle na szczęście podała swój nr telefonu na olx, na nieszczęście nie odbierała ode mnie telefonu. Zaczynałam się już martwić, że w końcu zostałam oszukana, nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Wysłałam jej wiadomość, że zgłoszę sprawę na policję, ale dalej brak kontaktu z jej strony. Pożyczyłam telefon od mamy - dziewczyna odebrała od razu! Zaczęła się plątać i była bardzo zdziwiona, że puzzle jeszcze do mnie nie dotarły, ale obiecała sprawdzić. Po kilku dniach i po moim kolejnym telefonie, który znów nie został odebrany dostałam wiadomość, że jej chłopak zawinił i nie wysłał paczki i czy jeszcze chcę te puzzle czy zwrot pieniędzy na konto. No dobra, na puzzlach mi zależało, więc niech wysyła.
Minął kolejny tydzień a ja nie dostałam wiadomości, że paczka została nadana - piszę kolejnego sms'a i dostają wiadomość, że wysłała pocztą. No ok, wolałabym nie do domu, ale jak już musi to musi. I czekam dalej, czekam i czekam - w sobotę napisałam o nr paczki, bo coś długo idzie. Numeru nie dostałam, bo podobno zgubiła, ale to normalne, że poczta się spóźnia.
Jak się okazało, nie poczta zawiniła, tylko ta za przeproszeniem idiotka, bo inaczej już nie mogę jej nazwać. Paczkę odebrałam totalnym fuksem i fartem wczoraj z poczty, była już naszykowana do odesłania do nadawcy, bo był błędny adres i o zgrozo mój nr telefonu! Ta kretynka wysłała paczkę na adres kiosku, mimo, że miała moje pełne dane z przelewu. A przecież nawet mogła się sms'em zapytać, to nie ze mną kontakt był utrudniony. Nie wiem, skąd tacy ludzi się biorą. Poczta, a zwłaszcza jedna z Pań tam pracujących była wzorowa - dotarła do mnie po dalszej części rodziny i w końcu je mam. Dobrze, że miałam wczoraj ręce zajęte jak wracałam z poczty, bo tyle epitetów i inwektyw cisnęło mi się na palce do napisania...
Ale jak nie będą kompletne, to zamorduję tę dziewczynę i będę błagać, o wysyłanie puzzli do więzienia ;)

Obrazek

Układać może nawet zacznę dzisiaj - już się wystarczajaco naczekałam ;)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 16:11 przez Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5103
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: jagabaga »

Co za pierepały!!! :o M. in. z tego powodu nie pałam miłością do wysyłkowego olx-a :roll:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Junka »

O matko, jaka historia, współczuję. Niech Ci się cudnie układa!
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: keto81 »

Kupowanie przez olx to jedna wielka loteria, chociaż odnośnie puzzli jeszcze się nie zawiodłem, ale wczoraj dostałem część samochodową, którą zamawiałem i niestety bardzo dużo się nie zgadza co do opisu.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Cyber Killer »

I dlatego olx tylko i wyłącznie lokalnie z odbiorem osobistym. Życzę aby puzzle były kompletne.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: chrumcia91 »

przykra historia...
ja na szczeście poza niekompletnymi wilkami z olx nie mialam problemów. dzsiaj kolejne puzzle odbieram osobiscie, mam nadzieje na kompletnosc, puzzle dziewczyna zaczela ukladac, ale nie zabraklo jej ambicji zeby skonczyc- tak w opisie jest...
Powodzenia w układaniu :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Vicky »

Głupie "zdarza się" to naprawdę głupie stwierdzenie. Ale dość prawdziwe. Bo nigdy nie przewidzisz. Na allegro też zdarzają się przekręty. Mniejsze lub większe. Kupując na potęgę już się wie jaka opcja jest naj, naj... I jak to w ogóle działa. Ale ta druga strona niekoniecznie się na tym zna. I to też bywa nieraz ból. Choć najgorsza jest świadomość, że zawsze - ale to zawsze, ryzykuje się kupując na OLX.
Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 79
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:21
Lokalizacja: Wrocław/Krasnystaw

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Cirizrivii »

Ja mam teraz podobną sytuację z tym wyjątkiem, że ich jeszcze nie kupiłam. Zapytałam się ładnie ile ta dziewczyna mogłaby zejść z ceny. Odpisała z propozycją, zgodziłam się i zapytałam się kiedy i w jakim miejscu w mieście mogłabym je odebrać. Okazało się, że nie ma jej w mieście i odpisze po niedzieli. No i czekam na odpowiedź 5 dzień. Nie wspomnę już, że z dwa razy odczytała wiadomość i nie odpowiedziała. Dopiero po ponownym zapytaniu, łaskawie odpowiadała. Chyba nie zależy jej na sprzedaniu, a szkoda, bo mi na tych puzzlach tak (są piękne).
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Nika »

Niestety u mnie w mieście i najbliższej okolicy (do 15 km) chyba nikt inny puzzli nie układa, a jak już się jakieś pojawiają, to dla dzieci albo takie które mnie się nie podobają, więc muszę kupować z wysyłką ;) Teraz np. upolowałam komplet 18 książek Tess Gerritsen (seria Anatomia Zbrodni) za 160 zł z wysyłką - muszę dzielić fundusze pomiędzy książki i puzzle, czasem aż się boję przeglądać nowe oferty ;)

Wracając do puzzli - puzzle posegregowałam w środę, układanie zaczęłam wczoraj ;)

Miejsce pracy już gotowe - ramka została ułożona na brystolu z przyklejonymi puzzlami o tych samych wymiarach, na środku czekają dwie paczuszki - w jednej są włosy, w drugiej cała reszta - czyli twarz, motyl i kwiaty ;)
Obrazek

Osobno jest jeden puzzel, bo niestety rozdzielając oderwałam fragment nadruku - został przyklejony klejem Magic a po ułożeniu będę musiała jakoś zamaskować miejsce rozerwania..
Obrazek

A tak wyglądają puzzle po 4 godzinach - prawie wszystkie puzzle z większej torebki znalazły swoje miejsce ;) Czas rozłożyć włosy! :D
Obrazek

W ten sposób "ukryłam" puzzle na noc przed kotem - na szczęście się do nich nie dobrała ;)
Obrazek
Obrazek

A na tym etapie zakończyłam wczoraj układanie ;)
Obrazek

I jeszcze tyle puzzli mi zostało - wszystkie prawie identyczne :D
Obrazek

Mam nadzieję, że dzisiaj skończę - zaraz się do nich zabieram :D
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: 1000 el Mariposa, Victoria Frances - Educa

Post autor: Nika »

Uch, ostatnie dwa tygodnie były bardzo intensywne i nie miałam na nic czasu, ale już nadrabiam zaległości ;)

Puzzle skończone 16 marca i na szczęście okazały się kompletne ;)

Prawie finisz ;)
Obrazek

I koniec ;)
Obrazek

Zdjęcia w dziennym świetle ;)
Obrazek

I parę zbliżeń ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Puzzle układało się bardzo przyjemnie, wykrojnik był zróżnicowany, puzzle idealnie dopasowane tylko w jedno miejsce. Na pewno jeszcze kupię Educę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nika”